Skocz do zawartości

Mgławica Główka Czosnku HOO


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie trochę za mało nasycony wodór. Oglądając coraz więcej NB, przekonuję się do zielonego O, chociaż nadal jeszcze wolę niebieski. Detal wyszedł Ci rewelacyjny i ogólnie fotka mi się podoba. Sam byłbym z takiej zadowolony. 

 

Tak z ciekawości przesadzony strecz w Sirilu. Tam aż tyle tlenu siedzi?

 

image.png.1638463adcf8cf9a0ec7c635e3349917.png

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakieś metody by połączyć kolor HOO ze szczegółem luminancji Ha.

Karnazynowa czerwień jest efektem tego połączenia, nie potrafię inaczej. Ma ktoś może jakąś wskazówkę jak tego uniknąć?

 

HOO

obraz.png.e5a9413b95221de6497e643afb9f73b6.png

 

L(Ha) HOO

obraz.png.cd12c4c9be436b2fae693437cbdd4550.png

 

To są surówki, bez opracowania, tylko poglądowo.

 

 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kubaman napisał:

Szukam jakieś metody by połączyć kolor HOO ze szczegółem luminancji Ha.

Karnazynowa czerwień jest efektem tego połączenia, nie potrafię inaczej. Ma ktoś może jakąś wskazówkę jak tego uniknąć?

 

HOO

obraz.png.e5a9413b95221de6497e643afb9f73b6.png

 

L(Ha) HOO

obraz.png.cd12c4c9be436b2fae693437cbdd4550.png

 

To są surówki, bez opracowania, tylko poglądowo.

 

 

O cholibka, ale petarda się szykuje! A co nie tak z tym kolorem? Może być ciekawie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Grzędziel napisał:

Tak jak Przemek napisał -kolorystyka to kwestia gustu. Mnie akurat bardzo Twoje spojrzenie pasuje. Wszystkich nie zadowolisz, a w sumie najważniejsze, żeby Tobie się podobało. Dla mnie ta praca to jedna z najlepszych tegorocznych na forum.

Racja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, count.neverest napisał:

Tak z ciekawości przesadzony strecz w Sirilu. Tam aż tyle tlenu siedzi

Niesamowite. 

Każde z tych włókien to zapewne pozostałość po jakiejś prehistorycznej supernowej albo rozdmuchana planetarka... Pewnie poskładało by się z tego kilka Veilów :)Taki tlenowy IFN. 

 

Skupianie się na konkretnych obiektach wyróżniających się nieco bardziej z tła sprawia, że zapominamy, że samo tło też jest niesłychanie ciekawe, choć oczywiście mniej atrakcyjne i szalenie trudne w rejestracji.

 

 @kubaman wydaje mi się, że Twoim sprzętem mógłbyś naświetlić dowolny kawałek nieba i pokazać coś, czego nikt wcześniej tam nie widział - gdyby jeszcze pogoda była łaskawsza... :)

 

 

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Behlur_Olderys Dlatego zawsze sobie rozciągam takie fotki, żeby zobaczyć czy coś tam majaczy. Kuba co prawda wrzucił tlen osobną klatką, ale ja nie robię w NB, więc ja tam "niewiele widzę". Co innego jak jest przynajmniej bicolor. Na takie tła to trzeba palmerskiego nieba, albo nieludzkich godz. materiału z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczach mi już wiruje, nie wiem czy to jest lepsze czy gorsze. Na razie daję takie i na kilka dni spokój bo dostanę kręćka. kompletnie straciłem punkt odniesienia.

Nastawiłem się na inny kolor (ale to jest takie względne), więcej detalu oraz więcej lepszych gwiazdek.

 

818818974_CTB-1HOOJSzymaV4.thumb.jpg.b19e1067c854351ba95c8b9a1a09b3de.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2021 o 20:24, kubaman napisał:

Hej

 

prezentuję jeden z poważniejszych materiałów w tym roku. Narobiłem się przy tym sporo, bo wydobyć ten obiekt z otoczenia przyszło mi z trudem.

Mgławica Główka Czosnku ( z ang) lub inaczej CTB-1 albo Abell 85 (co ciekawe znalazłem też info, ze Abell 85 to zupełnie inny obiekt, sam nie wiem co jest poprawne)

 

 

Pozwoliłem sobie na tłumaczenie z angielskiego:

 

CTB 1 / Abell 85 lub LBN 576 to bardzo słaba pozostałość po supernowej w gwiazdozbiorze Kasjopei. Znajduje się w odległości około 9780 lat świetlnych, ma średnicę około 98 lat świetlnych i uważa się, że ma około 10 000 lat.

 

Zbierane za pomocą RASA11 z kamerą mono ASI 2600MM i filtrów Baader F2 UltraNarrow. Jechało na CVEM120EC bez guidingu. Od połowy października do ostatniego pogodnego dnia czyli do 10 listopada, oczywiście z mojego podkrakowskiego podwórka (Bortle 5+).

Mamy tu następujące dane:

Ha - 430 x 120s bin 1

O3 - 430 x 120s bin 1

R,G,B na gwiazdki - 25 x 120s na kanał

 

Pełny kadr bez cięcia, resize 50%.

HOO + RGB

 

702216210_CTB-1HOOJSzymaV2.thumb.jpg.fed6875b7abeac9ff8d28c57fd87322c.jpg

 

Dobrodzieju jakiś, opisz to proszę, to mój pix mnie nie lubi.

 

 

W ramach zapoznania z tematem (orientacja jak zeszło z RASA)

Ha starless

obraz.png.f2f0912f69cf921650d6e8cc3f03eef9.png

 

 

I O3 starless (Star eXterminator).

 

obraz.png.7e1e98d92b695e3cc960c57895f1b7b8.png

 

 

Zapraszam do krytyki.

 

 

 

Coś pięknego...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.