Skocz do zawartości

IC 410 SHO


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.12.2021 o 09:36, OnlyAfc napisał:

Ja się co prawda na sho nie znam, ale troszkę wygląda całość na rozmyte. Gwiazdki, mgławica w środku itd. Jakby w ogóle ostrości nie było.

 

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JaLe napisał:

Jak się nie znasz to dlaczego komentujesz?

Bo po to jest forum? Poza tym nie znam się na palecie SHO, bo robię głównie RGB, no ale spoko, baw się w takim razie sam, ale skoro wrzucasz na forum zdjęcie, to nie wiem czego oczekujesz?

Sorry, może i gwiazdy rozmiarowo masz bardzo dobre, ale kompletnie nie ma na nich kontrastu, wyglądają jak zamglone plamki i to po całości.

Nie mówię o ostrości samych gwiazd, bo na pewno dopilnowałeś tego, ale całe zdjęcie jest jak przez mgłę.

  • Lubię 3
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wykadrowane. Czy używałeś reduktora ogniskowej (jaka krotność?) i czy duży crop zrobiłeś?

 

Te pomarańczowe części są na granicy posteryzacji i są dość płaskie- tracą trochę detali. Czy kolory ustawiałeś krzywymi z bardzo kontrastowymi maskami czy może inna metoda?

Nigdy nie robiłem tego obiektu ale zastanawiam się, czy nie dałoby się wyłuskać trochę więcej detali z 400 minut Ha za pomocą dekonwolucji i MMT.

Gwiazdki są biało-niebieskawe oraz pomarańczowe. Przypuszczam, praca nad kolorami mgławicy je także dotknęła. Ostatnio najbardziej doceniłem StarXterminatora nie do czego innego tylko do wywalenia gwiazdek na czas obróbki kolorów mgławic.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2021 o 10:03, OnlyAfc napisał:

Bo po to jest forum? Poza tym nie znam się na palecie SHO, bo robię głównie RGB, no ale spoko, baw się w takim razie sam, ale skoro wrzucasz na forum zdjęcie, to nie wiem czego oczekujesz?

Sorry, może i gwiazdy rozmiarowo masz bardzo dobre, ale kompletnie nie ma na nich kontrastu, wyglądają jak zamglone plamki i to po całości.

Nie mówię o ostrości samych gwiazd, bo na pewno dopilnowałeś tego, ale całe zdjęcie jest jak przez mgłę.

 

Edytowane przez JaLe
  • Zmieszany 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2021 o 10:30, Herbert West napisał:

Bardzo dobrze wykadrowane. Czy używałeś reduktora ogniskowej (jaka krotność?) i czy duży crop zrobiłeś?

 

Te pomarańczowe części są na granicy posteryzacji i są dość płaskie- tracą trochę detali. Czy kolory ustawiałeś krzywymi z bardzo kontrastowymi maskami czy może inna metoda?

Nigdy nie robiłem tego obiektu ale zastanawiam się, czy nie dałoby się wyłuskać trochę więcej detali z 400 minut Ha za pomocą dekonwolucji i MMT.

Gwiazdki są biało-niebieskawe oraz pomarańczowe. Przypuszczam, praca nad kolorami mgławicy je także dotknęła. Ostatnio najbardziej doceniłem StarXterminatora nie do czego innego tylko do wywalenia gwiazdek na czas obróbki kolorów mgławic.

 

 

Edytowane przez JaLe
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi się zachciało ustrzelić ten obiekt ogniskową 1000mm prosto w kijanki :-)

 

Te ciemne pyły oraz kijanki aż się proszą o dekonwolucję i MMT. 

 

StarXterminator jest jednak wart pieniędzy. Starnet zostawia, zwłaszcza po większych gwiazdach, placki z kraciastym wzorem, które wymagają żmudnej pracy, np CloneStamp. Choć może generuje nieco lepszą maskę na gwiazdy. StarXterminator natomiast zostawia ślady nieco gładsze od otoczenia, ale, w praktyce, nie ma to znaczenia i nie wymaga jakichkolwiek poprawek. Kupiłem i jestem bardzo zadowolony bo idealnie pasuje do obróbki kolorów, którą zacząłem stosować, czyli:

- wywalić gwiazdy

- maski z LUM i kanałów S i O oraz różne kombinacje tychże

- krzywe.

A na koniec bardzo delikatna konwolucja obrazka z gwiazdkami wygenerowanego przez Xterminatora i pixelmath  żeby je wkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2021 o 10:45, Herbert West napisał:

Teraz mi się zachciało ustrzelić ten obiekt ogniskową 1000mm prosto w kijanki :-)

 

Te ciemne pyły oraz kijanki aż się proszą o dekonwolucję i MMT. 

 

StarXterminator jest jednak wart pieniędzy. Starnet zostawia, zwłaszcza po większych gwiazdach, placki z kraciastym wzorem, które wymagają żmudnej pracy, np CloneStamp. Choć może generuje nieco lepszą maskę na gwiazdy. StarXterminator natomiast zostawia ślady nieco gładsze od otoczenia, ale, w praktyce, nie ma to znaczenia i nie wymaga jakichkolwiek poprawek. Kupiłem i jestem bardzo zadowolony bo idealnie pasuje do obróbki kolorów, którą zacząłem stosować, czyli:

- wywalić gwiazdy

- maski z LUM i kanałów S i O oraz różne kombinacje tychże

- krzywe.

A na koniec bardzo delikatna konwolucja obrazka z gwiazdkami wygenerowanego przez Xterminatora i pixelmath  żeby je wkleić.

 

 

Edytowane przez JaLe
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2021 o 10:31, JaLe napisał:

Czego oczekuję? Może zrozumienia, a może szacunku dla pracy i włożonego wysiłku, a nie głupich rad.  Prawie 18 godzin zbierania materiału 3 dni obróbki, a potem przychodzi jaki AnlyAfc i mówi że się nie zna.  I drugi który tak radzi, a weź podciąg sobie ten suwaczek kontrastu. W sumie nie znam się ale tym suwaczkiem walnij w bok.

Po co jest forum, na pewno nie po to by zasuwać takie uwagi :/

 

Lata mijają, a tu dalej te same odzywki. Aż dziw bierze, że nadal ci się Jarku chce :laughing:

Co do samej fotki, to mam wrażenie ukośnych pasów na poziomie szumu (ale może to moje oczy) i część gwiazd ma nieprawidłowo ustawiony poziom bieli (na godz 11 i 12). Poza tym dobra kolorystyka.

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2021 o 13:53, qbanos napisał:

 

Lata mijają, a tu dalej te same odzywki. Aż dziw bierze, że nadal ci się Jarku chce :laughing:

Co do samej fotki, to mam wrażenie ukośnych pasów na poziomie szumu (ale może to moje oczy) i część gwiazd ma nieprawidłowo ustawiony poziom bieli (na godz 11 i 12). Poza tym dobra kolorystyka.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez JaLe
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo wg mnie niesympatyczny obiekt. Obiekt, a nie Twoje zdjecie.

Kilka razy chciałem coś z tego wyciągnąc, ale poddawałem sie po paru wstępnych klatkach.

 

Co do Twojego kadru, to klasyczne kolory SHO. W związku z gwiazdkami, to ja mam takie zdanie, ze jak nie daje rady ogarnąć ich w kolorze, to zawsze pozostaje dodanie ich jako mono. Co wolisz i jak czujesz ze lepiej - Twoj wybór.

 

Jeśli oddzielałes gwiazdki podczas processingu, to daj znac na PW :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, JaLe napisał:

 

Lata mijają , a Ty ciągle doczepiasz się do wybranych osób.  

Chce mi się, bo mimo wielu lat kryty z Twojej strony pracuję nad swoim warsztatem.

 

Oj, qubanos nic nie zmądrzałeś? Kiedyś usprawiedliwiano Cię żeś młody i głupi. Teraz pozostało to drugie? Chce Ci się?

Nie masz innych spraw na głowie?

Z tego co pamiętam pisałeś cały czas, że gwiazdki wcześniej mam jajowate.  Oj, te gwiazdki :D

 

Może dla odmiany dałbyś coś pozytywne dla społeczności  forum?  Nie wiem jakiś tutorial, może coś co podnosi ducha, daje motywację?

Coś takiego niewielkiego. Stać Cię na to czy tylko na to samo - czyli skakanie i dogryzanie?

Świat nie jest taki i uwierz można dać od siebie coś dobrego, bardzo zachęcam Cię do pracy nad sobą.

Dasz radę!  Porzuć tą pierwotną nienawiść i zostaw za sobą chęć wskrzeszania konfliktów.

 

Powodzenia! 

 

 

 

 

 

A nie mówiłem (pisałem) :laughing1:

A co do gwiazdek, to cieszę się, że po latach „pracy nad swoim warsztatem” to dostrzegasz. Wypada mi tylko potwierdzić, że na tym zdjęciu również są one jajowate. Jestem jednak pewien, ze przy Twoim doświadczeniu, dasz radę to poprawić w kolejnych fotkach. Zerknij na parametr roundness (np. w Maximie).

Nie poddawaj się w pracy nad swoim astrofoto, take your time jak to mówią na zachodzie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2021 o 15:08, qbanos napisał:

A nie mówiłem (pisałem) :laughing1:

A co do gwiazdek, to cieszę się, że po latach „pracy nad swoim warsztatem” to dostrzegasz. Wypada mi tylko potwierdzić, że na tym zdjęciu również są one jajowate. Jestem jednak pewien, ze przy Twoim doświadczeniu, dasz radę to poprawić w kolejnych fotkach. Zerknij na parametr roundness (np. w Maximie).

Nie poddawaj się w pracy nad swoim astrofoto, take your time jak to mówią na zachodzie!

 

 

 

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, JaLe napisał:

Jesteś jak ten rzep na ogonie psa.

Pies widzi, że go ma, ale on się nie odczepi. Nie odczepi, bo jest i będzie.

 

Tak widzę swoje braki w obróbce, a ten pieroński rzep ciągle łazi za mną i jak zły duch "widzisz" hehehe,  a widzisz chopie mos gwiazdki ksywe - hehehe".

 

 

Qubanos powoli zastanawiam się czy wszystko z Tobą ok?  

A skoro ok, to skąd bierzesz siłę do takiego pastwienia się?

 

Obawiam się, ze tego się nie dowiemy. Bo cytując  po raz kolejny Twoich kumpli: "na zlotach to spoko gość, a  głupi bo młody i to minie"

Jak widać nie minie, mało tego powiększy się :D

 

Pracuj nad sobą oj pracuj!

 

ps. Maxim dla mnie to jakiś przestarzały rupieć, ale spoko skoro go dalej stosujesz.

 

Po za tym co Ty wiesz o moim setupie warunkach i możliwościach technicznych.

Nic, potrafisz się tylko naśmiewać.

 

Trolluj dalej!

 

Ja wyraziłem konstruktywną krytykę o Twoim zdjęciu i o tym co technicznie jest z nim moim zdaniem nie tak (poziom bieli, jajowatość gwiazd etc.), oraz tym co jest dobre (kolorystyka np.).

Z drugiej strony Twoją wypowiedź odczytuję jako ocenianie mnie jako osoby, obok czego trudno mi przejść obojętnie. Jeżeli w Twoim mniemaniu jestem "rzepem" to znaczy, że Ty jesteś "psem". Popraw mnie proszę, jeśli intepretuję to niewłaściwe.

 

Trudno mi natomiast ocenić co jest lepsze/gorsze, ale wątpię by forum było właściwym miejscem na takie wypowiedzi. Być może właściwszym wyborem dla Ciebie byłoby ograniczenie tego typu publikacji, ponieważ to uderza w Ciebie jako osobę. Pozostawiam do decyzji :neat:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2021 o 15:47, qbanos napisał:

Ja wyraziłem konstruktywną krytykę o Twoim zdjęciu i o tym co technicznie jest z nim moim zdaniem nie tak (poziom bieli, jajowatość gwiazd etc.), oraz tym co jest dobre (kolorystyka np.).

Z drugiej strony Twoją wypowiedź odczytuję jako ocenianie mnie jako osoby, obok czego trudno mi przejść obojętnie. Jeżeli w Twoim mniemaniu jestem "rzepem" to znaczy, że Ty jesteś "psem". Popraw mnie proszę, jeśli intepretuję to niewłaściwe.

 

Trudno mi natomiast ocenić co jest lepsze/gorsze, ale wątpię by forum było właściwym miejscem na takie wypowiedzi. Być może właściwszym wyborem dla Ciebie byłoby ograniczenie tego typu publikacji, ponieważ to uderza w Ciebie jako osobę. Pozostawiam do decyzji :neat:

 

 

 

 

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JaLe napisał:

Oczywiście, że we mnie uderza - za Twoją sprawą. To jest jasne od początku.  Nie tylko forum jest nieopowiednie dla zachowania które prezentujesz.

 

Już jakieś 10 lat temu prosiłem Cię żebyś się do mnie nie odzywał.

Widzę jednak, że masz problemy z uszanowaniem mojej prośby.

Pod pozorem dyskusji próbujesz zaogniać sytuację. Nie jest Ci wolno robić wszystko co chcesz.

Powinieneś uszanować mnie, moją pracę, moje zaangażowanie, mój wysiłek - również ten który wkładam  w komunikację z Tobą czyli osobą, którą poniekąd uważam za niewartą jakiegokolwiek kontaktu.

 

Generalnie do osób, które nie zasługują na moją uwagę lub mają ze sobą problemy nie  odzywam się na forach.

Zatem i tu  przestanę z Tobą dyskutować.

Wypisuj sobie co tam chcesz, ale nie do mnie lub pod moim adresem.

 

 

Jarku, na tym forum komentowanie w wątkach nie jest zabronione (wręcz przeciwnie), więc mimo Twojej prośby będę to (w miarę możliwości czasowych) robił. Również w Twoich wątkach, choć postaram się to robić bardziej kulturalnie, bo wiem, że to dla ciebie jest ważne.

 

Przykro mi, ale w moim odczuciu masz do wyboru zaakceptowanie innych punktów widzenia i komentarzy (w tym moich), lub też zaprzestanie publikacji (do czego nie zachęcam, bo forum to fajna społeczność i merytoryka). To społeczność tworzy to forum, nie jednostki.

 

Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś zasłużę na Twoją uwagę.:original:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Imien napisał:

W poniższym wątku pokazałeś zrzut ekranu z etapu obróbki. Masz tam lepsze gwiazdy niż w wersji finalnej. Spróbuj wrócić się do tego etapu i poprawić tylko kolory.

 

Mnie z tego Twojego zrzutu wyszła taka wersja:

 

 

410c.thumb.jpg.db053b1a4cd52d45b7a1050c434e9f50.jpg

 

 

W tamtym wątku zaprezentowałem zupełnie inne podejście do obróbki. Ciężko coś zmienić w tym materiale.

 

Na marginesie, nikt nie doczepił się do Ciebie, że masz mydło?   Nie pytam złośliwie, tylko z ciekawości do tego jak ludzie podchodzą nie do materiału - tylko do tego kto go pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.