Skocz do zawartości

Tania i trwała czołówka z czerwonym światłem?


Miesilmannimea

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

 

Przetrzepałem chyba cały internet ;) i nie mogę znaleźć fajnej latarki czołowej

najlepiej na 18650 z gniazdem ładowania, która miałaby sensowne czerwone

światło. Może mieć też białe, trudno ;)

 

Najważniejsze żeby dało się załączyć czerwone światło bez przechodzenia przez

świecenie białym, z wiadomych powodów.

 

Jeśli ktoś z Was kupił ostatnio coś sensownego proszę o namiar :)

 

M.

Edytowane przez Miesilmannimea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

edit.

 finalnie kupilem

https://www.decathlon.pl/p/lampa-czolowka-trekkingowa-hl-900-usb-400-lumenow/_/R-p-330987?mc=8619473&c=Czerwony_Pomarańczowy 

 

edit2.

czerwony zalacza sie jako pierwszy wiec nie musisz przechodzic przez kilka poziomów białego.

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Diamond ma kilka modeli m.in. Cosmo, petzl tak samo np. Tikka. Bardziej lubię BD, bo ma płynną regulację jasności i uruchamia się na trybie ustawionym przy poprzednim włączeniu. 

Chyba coś marnie szukasz, bo jest tych latarek sporo na rynku :)

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem do astro czołówkę z decathlona, dokładnie tę:

https://www.decathlon.pl/p/lampa-czolowka-na-baterie-onnight-100-80-lumenow/_/R-p-128225

Niestety nie ma opcji ładowania, trzeba wymieniać baterie. Ale jest tania (30zł) i działa świetnie - polecam :)Tak samo jak w tej postowanej przez Taysona, czerwone światło włącza się po pierwszym kliku (a później, przytrzymując przycisk, wyłącza się)

Edytowane przez Przemotar
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat posiadam latarkę fenix hl30

https://m.ceneo.pl/55016364#tab=spec nie ma jej już w sprzedaży ale jak dla mnie jest, to latarka bezkonkurencyjna. Oczywiście ma osobny przycisk do włączania czerwonej diody.

Wiem, latarki fenix nie są tanie ale wg, to taki mały mercedes wśród latarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołówka z Biedronki na paluszki, uzywam od 1,5 roku i nie potrzebuję nic więcej.

Przejście na czerwone światło przez białe to taki problem?. Wystarczy nauczyć się zasłaniać ręką na tą krótką chwilę dwóch kliknięć przy zmianie światła - nigdy nikt nie zwrócił mi uwagi, bo pewnie nawet nie zauważył.

Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze.....

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie że na baterie jednak lepsza. Jak ci w terenie padnie to wkładasz nowe i jazda (można trzymać na stałe zestaw w samochodzie np). Jak się rozładuje taka do ładowania to dupa, trzeba podłączyć i czekać. A przecież można kupić akumulatorki AAA.
Polecam petzla chociazby najtanszy model. To jest naprawdę fajna jakość ;) 

ja mam Petzl Tikka za 125 zł i świetnie się sprawdza 

Edytowane przez janekosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem czołówkę Forclaz Trek 500 z Decathlonu w prezencie. Dobrze działa, ma czerwień włączaną bez świecenia na biało, ładowanie z usb, mogę ją polecić, zdecydowanie. IMG_20220113_100120_389.thumb.jpg.2963feea353168de987ec8b89806c824.jpgA ostatnio kupiłem w sklepie Action czołówkę za 8,50 zł, taką do schodzenia do piwnicy, gdybym akurat z moją pojechał na obserwacje.

Czerwony też jest, tylko trzeba przejść potem przez dwa poziomy jasności białego, żeby zgasić, ona ma tylko jeden przycisk. Ale to wystarczy zasłonić ją ręką. Cena jest bardzo przystępna, jakość wykonania oczywiście niższa. Tańsza czołówka jest zasilana bateriami aaa i nie ma regulacji kąta.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką, co prawda przerobioną przeze mnie (modyfikacja oprogramowania):

https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=5354&lunety=Latarka czo owa Orion czerwona dioda LED z czujnikiem ruchu 5383

Świeci tylko na czerwono. Nie ma opcji ładowania, działa na zwykłe paluszki AAA. Kosztuje 59zł i póki co nie mam powodu narzekać na jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jan Bielicki napisał:

Dostałem czołówkę Forclaz Trek 500 z Decathlonu w prezencie. Dobrze działa, ma czerwień włączaną bez świecenia na biało, ładowanie z usb, mogę ją polecić, zdecydowanie. 

Bardzo mi się podoba ta z osobnym włącznikiem czerwonego, muszę ją obczaić. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, janekosa napisał:

Ja dodam od siebie że na baterie jednak lepsza. Jak ci w terenie padnie to wkładasz nowe i jazda (można trzymać na stałe zestaw w samochodzie np). Jak się rozładuje taka do ładowania to dupa, trzeba podłączyć i czekać. A przecież można kupić akumulatorki AAA.
Polecam petzla chociazby najtanszy model. To jest naprawdę fajna jakość ;) 

ja mam Petzl Tikka za 125 zł i świetnie się sprawdza 

 

W Petzlu jest ciekawa opcja z akumulatorem Core (do Tikki zdaje się nie ma). Mam w Acticu, na co dzień ładuję ale w razie czego mam zawsze zapas baterii AAA które można wsadzić zamiast akumulatora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Midnight9999 napisał:

Bardzo mi się podoba ta z osobnym włącznikiem czerwonego, muszę ją obczaić. Dzięki!

Muszę uściślić, że tam są przyciski + i - i można włączyć czerwony naciskając plus raz a potem wyłączyć naciskając raz minus. Jeśli wciśnie się plus znowu, to zaświeci białe. Przyciski łatwo wymacać i odróżnić. Kombinacje włączają jakiś tryb migający, ale tego nawet nie używam. Zobacz sobie w sklepie, to bardzo fajna czołówka.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Miesilmannimea napisał:

Dzięki.

Jak na razie wygrywa chyba lampka z Decathlona.

Podjadę jutro - jeśli będą to kupię...

M.

 

W dniu 12.01.2022 o 16:37, Przemotar napisał:

Kupiłem do astro czołówkę z decathlona, dokładnie tę:

https://www.decathlon.pl/p/lampa-czolowka-na-baterie-onnight-100-80-lumenow/_/R-p-128225

Niestety nie ma opcji ładowania, trzeba wymieniać baterie. Ale jest tania (30zł) i działa świetnie - polecam :)Tak samo jak w tej postowanej przez Taysona, czerwone światło włącza się po pierwszym kliku (a później, przytrzymując przycisk, wyłącza się)

W Decathlonie w Kr. na Zakopiance została ostatnia sztuka (za 29 zł), ma światło ciut jasno czerwone. Jak @Przemotar pisze, można operować tylko na czerwono, gdy wyłączamy przytrzymując przycisk 3sek (krótko klikając przechodzimy przez 3 tryby: czerwony/słaby biały/mocny biały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie dlatego chciałbym coś co ma akumulator 18650 i gniazdo USB do ładowania.

 

Wszystkie czołówki zasilane bateriami jakie miałem rozpadły się mechanicznie po kilku

wymianach baterii właśnie.

 

Ta za 30zł w Decathlonie wydaje się być trochę lepsza mechanicznie.

Podjadę tam za kilka godzin.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą czołówkę za 30zł z Decatchlona - wygląda, że spełni swoje zadanie.

Światło czerwone załącza się pierwsze i jest dość miękkie. Żeby wyłączyć wystarczy przytrzymać 3s.

 

Konstrukcja lampki jest taka, że nie ma co pęknąć przy wymianie baterii, więc chyba trochę wytrzyma.

Do czasu, aż ją zgubię ;)

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.