Skocz do zawartości

4 nowe kamery planetarne od ZWO


Rekomendowane odpowiedzi

Mogliby wypuścić coś z IMX464 (czyli większym kuzynem IMX462) - coś w stylu Neptuna-C II.

 

A już w ogóle ideałem byłby powyższy sensor, ale bez maski Bayera. Albo jeszcze lepiej - coś takiego jak IMX533, tylko wykonany w tej technologii co 462 i 464, no i oczywiście mono. Można se pomarzyć... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tych kamer tylko Asi 432 jest mono? Reszta kolor? 
Ciekawe jak się będzie miała ta 432 do 178 która jestem zainteresowany. Z jednej strony chce robić księżyc w fajnej rozdzielczości, z drugiej chce powalczyć z planetami (za pomocą filtrów IR/R/G/B).
Zastanawiam sie czy warto czekać bo może po prostu do moich potrzeb 178 jest lepsza i tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wismat napisał:

Ciekawe jak się będzie miała ta 432 do 178 która jestem zainteresowany.

 

To raczej nie jest matryca US chyba że masz baaaardzo ciemnego Cassegraina czy Dall Kirkhama ;) To pasuje do DS lucky imaging i fotografii DS za pomocą dużych teleskopów o relatywnie długiej ogniskowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, riklaunim napisał:

 

To raczej nie jest matryca US chyba że masz baaaardzo ciemnego Cassegraina czy Dall Kirkhama ;) To pasuje do DS lucky imaging i fotografii DS za pomocą dużych teleskopów o relatywnie długiej ogniskowej.

 

Ale która masz na myśli 432 czy 178 ? Zakładam że pierwszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Misza napisał:

Ale która masz na myśli 432 czy 178 ? Zakładam że pierwszą.

IMX432 - to dość duże i droga matryca o dużych pikselach. Na Księżyc/Słońce potrzeba ich wiele a na planetach i tak zawsze nagrywa się wycinek (plus f/45 dla pikseli 9um by trzeba było). Lepszym rozwiązaniem w tym zakresie cen i rozmiarów matryc byłaby ASI294MM z matrycą IMX492 gdzie pikseli jest drastycznie więcej.

 

IMX178MM i temu podobne to bardzo dobre matryce US. Wyszło parę nowszych kamer ale ogólnie drastycznego skoku nie ma. Kilka kolorowych matryc o dziwo wybiło się mocno z podczerwienią prześcigając te starsze mono nawet w tym paśmie (głównie fotografia Urana oraz Jowisz w paśmie metanu, nocna strona Wenus itd.)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • count.neverest zmienił(a) tytuł na 4 nowe kamery planetarne od ZWO
W dniu 22.05.2022 o 16:38, Behlur_Olderys napisał:

@LibMar

585 ma nieco lepszą, niż przeciętna czułość w IR ale nie aż tak dobrą, jak 462

 

IMX462 ma maksimum czułości w 850nm,, czego ja osobiście nie widziałem chyba w innym sensorze do tej pory...

 

 

IMX585-QE-1024x886.jpg

 

 

 

 

 A 462MC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, count.neverest napisał:

 

Ciekawe, co mają na myśli pisząc "Back focus length: 6.5mm/17.5mm"?

Zastanawiam się mocno nad IMX432, nie wiem, czy nie lepiej kupić w PlayerOne od razu z wbudowanym tilterem? Tam backfocus to po prostu 12.5mm :)

 

@Tuvoc462 jest tylko jedna -MC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, count.neverest napisał:

I z gruszką :) 432 ma nałożony ten czarny pierścień, wartość jest z nim lub bez niego. W zależności od opcji, dobierasz odległość. 

Aha, czyli bez tego czarnego tam jest gwint T2 męski i 6.5mm bf? Hm.... To byłoby super, żeby filtry kłaść jak najbliżej matrycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.05.2022 o 16:38, Behlur_Olderys napisał:

@LibMar

585 ma nieco lepszą, niż przeciętna czułość w IR ale nie aż tak dobrą, jak 462

 

IMX462 ma maksimum czułości w 850nm,, czego ja osobiście nie widziałem chyba w innym sensorze do tej pory...

 

 

IMX585-QE-1024x886.jpg

 

 

 

 

Skąd wziąłeś ten wykres? Bo teraz na stronie ZWO jest taki:

EN-ASI585M-C_071.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres Behlura pochodzi zapewne ze strony Player One https://player-one-astronomy.com/product/uranus-c-usb3-0-color-camera-imx585/

Tam zaś twierdzą że jest on dostarczony przez Sony ("This relative QE curve is provided by SONY Co., Ltd. This data is authentic and authoritative!")

 

Btw  jest to wykres względny, tj. maksymalne QE wynosi 1, natomiast wykres że strony ZWO QE o maksymalnej wartości 91%. Co nadal nie tłumaczy tak dużej różnicy między tymi wykresami.

Edytowane przez jaro1
Błąd gramatyczny
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.