Skocz do zawartości

M 16 - Mgławica Orzeł - cz. I [HaRGB] [IR Pass 850 nm]


Tuvoc

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, diver napisał:

 

I używałeś jej z filtrem Ha?... Toż to herezja. ;)

Sławku, jak się nie ma co się lubi... Swoją drogą to zrobiłem duży błąd. Zapomniałem całkiem o tym, że mam filtr L-Extreme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tuvoc napisał:

Sławku, jak się nie ma co się lubi... Swoją drogą to zrobiłem duży błąd. Zapomniałem całkiem o tym, że mam filtr L-Extreme.

 

Jasne. Nie odsądzam Cię od czci i wiary, trochę tylko się zdziwiłem. Myślisz, że to błąd? Coś można byłoby stwierdzić, gdybyś miał materiał porównawczy zebrany z L-Extreme. Póki co umówmy się więc może, że żadnego błędu nie ma i że zebrałeś ciekawy materiał w trochę nietypowy sposób. ;)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, diver napisał:

 

Jasne. Nie odsądzam Cię od czci i wiary, trochę tylko się zdziwiłem. Myślisz, że to błąd? Coś można byłoby stwierdzić, gdybyś miał materiał porównawczy zebrany z L-Extreme. Póki co umówmy się więc może, że żadnego błędu nie ma i że zebrałeś ciekawy materiał w trochę nietypowy sposób. ;)

 

Jak tylko dotrze do mnie nowy Newton to w kolejnym planie wydatkowym pojawi się kamera mono (zapewne 294MM).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tuvoc napisał:

Chyba nie do końca rozumiem pytanie :) Co do łączenia Ha i RGB w PS to wszystko robiłem bez gwiazd.

Wydaje mi się, że tam, gdzie mgławica jest jaśniejsza, tam gwiazdy stały się białe, mimo że część powinna być żółta. Zgaduję, że to kwestia sposobu łączenia kolorów. 
Ale może się nie znam :)

 

Poniższym zdjęciem się nie chwaliłem i nie chwalę, bo nie ma czym (20min światła o poranku), ale od biedy ilustruje kolor gwiazdek w centrum mgławicy: 

 

image.thumb.jpeg.329ea4020588efb2e38d02149fd3e5a3.jpeg

Edytowane przez karp_killer
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, karp_killer napisał:

Wydaje mi się, że tam, gdzie mgławica jest jaśniejsza, tam gwiazdy stały się białe, mimo że część powinna być żółta. Zgaduję, że to kwestia sposobu łączenia kolorów. 
Ale może się nie znam :)

 

Poniższym zdjęciem się nie chwaliłem i nie chwalę, bo nie ma czym (20min światła o poranku), ale od biedy ilustruje kolor gwiazdek w centrum mgławicy: 

 

image.thumb.jpeg.329ea4020588efb2e38d02149fd3e5a3.jpeg

Tak, to będzie do poprawki, podobnie jak ponownie łączę Ha i RGB.

 

2 godziny temu, Lazarus21 napisał:

Mega robota Mirek. Zarówno opis jak zdjęcie, które zagościło na tapecie w moim smartfonie?. Dopiero dzisiaj miałem chwilę czasu żeby wgłębić się w lekturę. Kawał porządnego zrozumiałego tekstu nawet dla takich laików Ja.

Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenomenalne zdjęcie, gratulację w wytrwałości i konsekwencji jeśli chodzi o zbieranie materiału. Co do opisu i podejścia merytorycznego - cały post zasługuje na ogromne brawa. Dzięki za włożoną pracę, bo można z tego tematu wynieść wiele wiedzy

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Gość na chwilę napisał:

E... hm... na pewno finalna?

Gwiazdki jeszcze... Teraz zrobiłem dekonwolucję od nowa i w sumie też lepiej. Eh, tak można w nieskończoność. Podmienię na wersję z nową dekonwolucją i na razie muszę odłożyć do szuflady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nic nie jest skończone :-) Patrzę na moje zarchiwizowane dane, myślę sobie: GHS, NoiseXterminator, StarXterminator, nowe umiejętności, Photoshop....

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tuvoc napisał:

Gwiazdki jeszcze... Teraz zrobiłem dekonwolucję od nowa i w sumie też lepiej. Eh, tak można w nieskończoność. Podmienię na wersję z nową dekonwolucją i na razie muszę odłożyć do szuflady.

Ostatni wpis zatem ;) Ileż można męczyć ten temat. Poprawione - ponowna dekonwolucja (dziękuję @Jan Bielański).

 

1819824657_M162022v2.png.8d009971c0c6cdf7135445ae5db667ba.png

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, podpowiem.

Wszystko w  Pixie: rozłóż obrazek końcowy na trzy składniki RGB, zrób alignację g i b do czerwonego z włączoną funkcja thin plane splines i distortion correction, złóż do jednego obrazka RGB.

Dlaczego? Na dole masz niedokładnie zalignowane kolory gwiazd..

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość na chwilę napisał:

No dobrze, podpowiem.

Wszystko w  Pixie: rozłóż obrazek końcowy na trzy składniki RGB, zrób alignację g i b do czerwonego z włączoną funkcja thin plane splines i distortion correction, złóż do jednego obrazka RGB.

Dlaczego? Na dole masz niedokładnie zalignowane kolory gwiazd..

Dziękuję Maćku. Ja już o tym nawet wspomniałem jeden wpis wcześniej. U mnie problem polega na tym, że ja to już wtedy zrobiłem. Swoją drogą to Ty albo Romek mi sprzedaliście tą metodę ;) Niestety o ile góra i centralna część zdjęcia jeszcze jakoś się poddała temu zabiegowi to niestety kanały na dole są rozjechane za bardzo i nic nie pomaga :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.