Skocz do zawartości

M 16 - Mgławica Orzeł - cz. I [HaRGB] [IR Pass 850 nm]


Tuvoc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Tuvoc zmienił(a) tytuł na M 16 - Mgławica Orzeł - cz. I [HaRGB] [IR Pass 850 nm]

Kawał dobrej roboty!

Piękna praca i świetne opracowanie.

Dzięki za arcyciekawą lekturę do porannej kawki :)

z uwag... nie wiem czy gwiazdek bym ciut nie przygasił, mam wrażenie, że lekko dominują nad mgławicą ale to moje subiektywne odczucie.

 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za miłe słowa! Bardzo mi zależy aby przynajmniej część moich fotografii niosła z sobą coś więcej niż opis technikaliów oraz wrażenia estetyczne.

 

Zgodnie z obietnicą wrzucam stacki do wątku "Bawimy się materiałem". Mam nadzieję, że pokażecie mi co tu jeszcze da się poprawić. Nie ukrywam, że mam świadomość braków i niedociągnięć w mojej M 16 (zbyt mocno przeprocesowane finalne połączenie LRGB i Ha, nieudolnie zrobione gwiazdki). Był tu już ktoś kto mi pokazał, że z tego konkretnego materiału da się wycisnąć dużo więcej, ale najlepiej niech osobiście pokaże w sąsiednim wątku :D

 

Sam muszę chwilowo odpocząć od orzełka, zebrać informacje zwrotne i spróbować ze świeżą głową raz jeszcze.

 

No to jeszcze muszę się odnieść do niektórych komentarzy :)

 

1 godzinę temu, wismat napisał:

Kawał ciekawego tekstu. Gratuluje. Wysoko sobie postawiłeś poprzeczkę na następny raz ;) 

 

Następna będzie M 101, która leży od dawna gotowa na dysku. Natomiast tutaj też pojawi się kolejna odsłona wątku i to też z aspektem "naukowym" :D Do tego jednak potrzebny mi inny teleskop i sensor.

 

27 minut temu, Robson_g napisał:

Extra!

Szkoda, że trzeba czekać na kolejne odsłony do przyszłego roku.

W tym hobby trzeba ćwiczyć cierpliwość :D A ja zwyczajnie nie jestem już w stanie o tej porze roku wyłapać OIII z balkonu.

 

22 minuty temu, Maetrik napisał:

z uwag... nie wiem czy gwiazdek bym ciut nie przygasił, mam wrażenie, że lekko dominują nad mgławicą ale to moje subiektywne odczucie.

Dzięki! Zgadzam się i będę próbować jeszcze z nimi walczyć.

Edytowane przez Tuvoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tayson napisał:

Mega opis. Zdjęcia nie podejmuje sie komentować :matrix:

Jak zrobiłes przenikanie RGB/Ha?

 

Tomku, bardzo dziękuję. Komentuj :) Z krytyką włącznie bo to zapewne nie będzie ostatnie moje podejście do tego zdjęcia. Ostatecznie po mękach z Pixem użyłem dwóch warstw w PS i którejś z opcji przenikania, chyba z przyciemnianiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, to było coś dla mnie, dzięki! ;)

Gratuluję pasji, cierpliwości w zbieraniu materiałów i przygotowaniu obszernego materiału zarówno obrazkowego jak i tekstowego. Piękny dokument, ogarniający dość szerokie spectrum wiedzy na temat teorii powstawania gwiazd. :) Jeżeli zaś chodzi o główny obraz, to gwiazdki na HaRGB wyszły całkiem fajnie.

 

Drobne pytanko.

22 godziny temu, Tuvoc napisał:

ASI 294MC Pro

Zbierałeś to na kolorowej matrycy?

 

Edytowane przez diver
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, diver napisał:

Oj, to było coś dla mnie, dzięki! ;)

Gratuluję pasji, cierpliwości zbieraniu materiałów i przygotowaniu obszernego materiału zarówno obrazkowego jak i tekstowego. Piękny dokument, ogarniający dość szerokie spectrum wiedzy na temat teorii powstawania gwiazd. :) Jeżeli zaś chodzi o główny obraz, to gwiazdki na HaRGB wyszły całkiem fajnie.

 

Drobne pytanko.

Zbierałeś to na kolorowej matrycy?

 

Tak jest, na kolorowej :) Czy jak to tam mówią OSC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite jak gwiazdy nabierają blasku w podczerwieni na załączonych przykładach, ale i w animacji.

Wolf 359 w podczerwieni też jest dużo jaśniejsza niż w świetle widzialnym, ale w M16 to już fajerwerki :)

Wspaniała praca, tak praca...składowa zdjęć, wiedzy, pasji i przekazanie jej dalej.

Z przyjemnością się czyta jak u  @Loxley przy Księżycu, albo @LibMar

Super !

Edytowane przez gawain74
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.