Skocz do zawartości

Dwa niedźwiedzie goniące osę


wismat

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno sam robiłem ten rejon i nie będę obiektywny. Wybieram wersję pomiędzy: z 1 detal  i kontrasty w jasnych partiach a z 2 trochę koloru i światła. W 2 rozmycie + mocne podbicie sygnału w kolorach niszczy moim zdaniem "zwartość mgławic".  Ładny głęboki niebieski w 1 stracił w wersji 2 - takie mam odczucia.

 

Edytowane przez _Spirit_
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, _Spirit_ napisał(a):

Niedawno sam robiłem ten rejon i nie będę obiektywny. Wybieram wersję pomiędzy: z 1 detal  i kontrasty w jasnych partiach a z 2 trochę koloru. W 2 rozmycie + podbicie sygnału w kolorach niszczy moim zdaniem "zwartość mgławic".  Ładny głęboki niebieski w 1 stracił w wersji 2 - takie mam odczucia.

 

Ten niebieski oczywiście mógłbym "nakierować" na 1 wersję jakimś colormask_mod'em 1 ale chciałem mieć nieco inne wersje. W zasadzie z tej formuły wychodził taki "morski" więc postanowiłem za bardzo w niego nie ingerować bo tez ma to swój urok.
Dzięki za sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, .zombi. napisał(a):

Super clarity nawet kosztem ciemnego tła ale ostrość to by trzeba było cofnąć tak przynajmniej do 2/3 bo o ile w miniaturze jest ok to już 1:1 nie gra tak dobrze.

W sensie że za "cyfrowo" wychodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozum mówi jedynka, serce - dwójka. 🙂

Składam się jednak do jedynki. Ma tę przewagę, że oferuje bardziej klarowne - zbliżone do podstawowych barwy. Dodatkowo ładnie wygląda biel zderzająca się barwą niebieską w lewym dolnym rogu.

Na drugim zdjęciu zielenie i barwy niebieskie zlały się we wszechobecne odcienie turkusu. Nie wiem czy mam rację, bo takiego zdjęcia nie widzę ale wydaje mi się, że lepsza separacja barwy zielonej i niebieskiej w centralnych częściach mgławicy poprawiłaby odbiór tego, skądinąd zacnego zdjęcia.

 

Edytowane przez Pyzik
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wismat napisał(a):

W sensie że za "cyfrowo" wychodzi? 

 

Proszę nie traktuj moich uwag jako czepianie się bo praca jest świetna i bardzo efektowna.

 

Generalnie chodzi mi o to że zdjęcie powinno się trzymać kupy w całym kadrze a tutaj występują miejsca ostre jak żyletka i całkowicie płaskie odszumione - nie powinno też być widać ostrzenia, najlepiej gdyby fotka wyglądała jak nieostrzona wcale. Tutaj taki przykład tego co mi chodzi po głowie - https://www.astrobin.com/full/63bx0j/0/ ale autorem się nie sugeruj bo inne jego zdjęcia są przegięte.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, stratoglider napisał(a):

Co to znaczy ?

Oiii, Sii i Ha to wartości w zakresie od 0 do 1 reprezentujące sygnał dla każdego piksela dla poszczególnych kanałów. Tylda ~ to odwrotność wartości, czyli jeśli np. Oiii będzie równe 0,45, to ~Oiii będzie wynosiło 0,55.  ^ to potęgowanie, czyli dla Oiii równego 0,45 początek pierwszej formuły to 0,45 do potęgi 0,55. Itd.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wismat napisał(a):

R: (Oiii^~Oiii)*Sii + ~(Oiii^~Oiii)*Ha
G: ((Oiii*Ha)^~(Oiii*Ha))*Ha + ~((Oiii*Ha)^~(Oiii*Ha))*Oiii
B: Oiii

 

To tzw. Forax SHO. Dość ciekawe złożenie, bo ucieka z klasycznego zielonego w czerwień. Też używam. ;)

Perfekcyjna obróbka. :)

 

Edytowane przez diver
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.