Skocz do zawartości

Nie polecam transakcji z użytkownikiem Spacelive2 / New-life05


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobrze że światek astronomów/astrofotografów w Polsce jest na tyle mały , że anonimowość w internecie nie istnieje.

Wystarczy to co napisali @ANowak i @LibMar - znani i szanowani koledzy.

Pozostawiam do zastanowienia Modom czy Adam w każdej swojej postaci powinien pozostać członkiem społeczności Astropolis.

Myślę że na Forum Astronomicznym sprawę uda się rozstrzygnąć w podobny sposób.

Edytowane przez Gość na chwilę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Spacelive2
22 minuty temu, Midnight9999 napisał(a):

Kiedy myślisz, że już nic Cię nie zaskoczy w tej sytuacji... :lol:

Kieruje w Pana stronę słowo: Przepraszam. Rozumiem, że jeśli zmodował Pan ten aparat to go Pan zostawia. Cały czas póki nie sprzedam Canona 500d, możemy się zamienić tymi ładowarkami, nie mam ochoty aby dalsze nękanie mojej osoby miało miejsce. 

 

Proszę o zrozumienie, że muszę skupić się na zdrowiu bo jest ze mną naprawdę ciężko :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie sprzedałeś z premedytacją inny produkt niż wystawiałeś i myślisz że zamiana ładowarkami ci coś pomoże xD Wyrównaj koszt modyfikacji i dorzuć rekompensatę za to że ktoś musiał się z tobą użerać, ta sytuacja nie powinna mieć miejsca, ty na prawdę nadal nie widzisz co ty robisz? Z premedytacją kogoś oszukałeś i myślisz że jak przeprosisz to nie będzie problemu

*EDIT Sama kwestia matówki powinna cię skłonić do zapłacenia rekompensaty xd

Edytowane przez Za(KS)t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spacelive2 napisał(a):

Ponadto informuje Państwa, że powtarza się sytuacja nie miła - "znęcania się nad moją osobą". Jestem osobą mocno niepełnosprawną, ciężko schorowaną, ledwo egzystującą z dnia na dzień, dla mnie każdy grosz się naprawdę liczy ponieważ nie mam pieniędzy na lekarstwa 🙁

 

Nie wiem czy zauważyłeś, ale to nie sama transakcja (zakończona porozumieniem mimo turbulencji po drodze) była głównym powodem tego tematu. 

 

Tak w skrócie:

 

- Sprzedajesz Canona 1300D, twierdzisz że jest modowany, okazuje się że nie.

- W trakcie negocjacji proponujesz wymianę na 500D, kupujący się zgadza, ale później stwierdza że nie ma co sobie komplikować i temat jest przez Was zamknięty.

- Postanawiasz jednak uzewnętrznić się gdzie indziej (FB) i tutaj mamy dopiero hit.

- Piszesz, że przyczyną żądania zwrotu jest porysowana matówka. @Midnight9999 nie poruszał tego tematu.

- Jesteś zadowolony, że jednak nie doszło do wymiany, bo ta matówka jest porysowana (ale jakoś nie zająknąłeś się o tym w treści ogłoszenia).

- Kończysz zadowolony, że zarobiłeś 200zł bo kupiłeś wcześniej za 300zł.

 

Ogólnie, w zestawieniu z tym jak wyglądał przebieg transakcji, stworzyłeś alternatywną rzeczywistość (mam nadzieję, że Twoja niepełnosprawność nie na tym polega), przy okazji wyzywając kupującego od debili i po*ebów, a "niektórych ludzi na ap" określasz jako "niedo*ebanych". Ogólnie styl tych wypowiedzi nie nadaje się dla bardziej wrażliwych oczu. 

A tutaj piszesz o znęcaniu się nad osobą schorowaną? 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, bredziłeś kiedyś o białych dziurach, które mogły przyczynić się do Wielkiego Wybuchu.

https://www.rmf24.pl/nauka/news-adam-tuznik-o-bialych-dziurach-ktore-mogly-przyczynic-sie-do,nId,2681641#crp_state=1

 

No i się doigrałeś... biała dziura w twoim zdrowym rozsądku przyczyniła się do wybuchu "nękania" na AP.

Nie wiedziałeś, że kto od miecza wojuje, ten od pochwy ginie?

 

Tak w ogóle, to twoja historia jest osobliwa. Pojawiasz się i znikasz na forach, zawsze zostawiasz po sobie delikatny smrodek. Ale tym wybrykiem na giełdzie, to puściłeś naprawdę jadowitego pierda. Ja już otworzyłem okno, żeby wywietrzyć. 

Edytowane przez Szarlej
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Paether napisał(a):

 

Ogólnie, w zestawieniu z tym jak wyglądał przebieg transakcji, stworzyłeś alternatywną rzeczywistość (mam nadzieję, że Twoja niepełnosprawność nie na tym polega), przy okazji wyzywając kupującego od debili i po*ebów, a "niektórych ludzi na ap" określasz jako "niedo*ebanych". Ogólnie styl tych wypowiedzi nie nadaje się dla bardziej wrażliwych oczu. 

Taaa... ja tylko napomkę, że Adam planuje już nie wystawiać rzeczy na Astropolis i przenieść się na Facebook Marketplace. Wtedy "problem sam się rozwiąże" i nie będzie miał... nas na głowie. 

Także jak ktoś z was jest na jakichś giełdach astro, albo zna adminów, dajcie im znać, bo zaraz tam będzie taki sam problem jak tu, a co gorsza mogą się trafić ludzie spoza naszego community, których będzie mu łatwiej naciągnąć na swoje wyrafinowane produkty (i kłamstwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borze słodki w pomidorach, ten temat robi się coraz bardziej przerażający...

 

23 minuty temu, Paether napisał(a):

(mam nadzieję, że Twoja niepełnosprawność nie na tym polega)

nawet gdyby, to choroba nie jest wymówką ani alibi (choć sam tak jej używa), a informacją dla chorującego czym ma się zająć. A nie że cała okolica będzie od teraz znosić tego typu zachowania

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Spacelive2
Godzinę temu, Paether napisał(a):

 

Nie wiem czy zauważyłeś, ale to nie sama transakcja (zakończona porozumieniem mimo turbulencji po drodze) była głównym powodem tego tematu. 

 

Tak w skrócie:

 

- Sprzedajesz Canona 1300D, twierdzisz że jest modowany, okazuje się że nie.

- W trakcie negocjacji proponujesz wymianę na 500D, kupujący się zgadza, ale później stwierdza że nie ma co sobie komplikować i temat jest przez Was zamknięty.

- Postanawiasz jednak uzewnętrznić się gdzie indziej (FB) i tutaj mamy dopiero hit.

- Piszesz, że przyczyną żądania zwrotu jest porysowana matówka. @Midnight9999 nie poruszał tego tematu.

- Jesteś zadowolony, że jednak nie doszło do wymiany, bo ta matówka jest porysowana (ale jakoś nie zająknąłeś się o tym w treści ogłoszenia).

- Kończysz zadowolony, że zarobiłeś 200zł bo kupiłeś wcześniej za 300zł.

 

Ogólnie, w zestawieniu z tym jak wyglądał przebieg transakcji, stworzyłeś alternatywną rzeczywistość (mam nadzieję, że Twoja niepełnosprawność nie na tym polega), przy okazji wyzywając kupującego od debili i po*ebów, a "niektórych ludzi na ap" określasz jako "niedo*ebanych". Ogólnie styl tych wypowiedzi nie nadaje się dla bardziej wrażliwych oczu. 

A tutaj piszesz o znęcaniu się nad osobą schorowaną? 

Wszystko co Pan wypisuje na mój temat jest nie prawda! Powtarzam po raz ostatni kwestia sprzedaży aparatu jest zamknięta. Nie zarobiłem za niego nic, jeszcze więcej mnie kosztował niż sprzedałem. Nic nie wiem o żadnej matówce, i nikogo nie obrażałem, za to mnie się obraża notorycznie, w wiadomościach prywatnych i wyśmiewa. Nękacie Państwo chorą i niepełnosprawną osobę, ja nie mam zamiaru ani siły o tym dyskutować.  

 

Na studiach mam problemy właśnie przez Państwa zachowanie, proponuje napisać prawdę jak Państwo mnie nękacie i niszczycie mi psychikę, swoim zachowaniem. Obrażając mnie i pisząc na mój temat NIE PRAWDĘ. 

 

Przeprosiłem Pana Adama, aparat jest jego i ja znikam z tego forum, bo jak widzę pomocy tu nie mam co szukać, tylko robicie wszystko żeby mnie zniszczyć do reszty, Odebrano mi marzenia o studiach teraz jak jest chory trzeba go "wykończyć" Brawo, zachowanie piękne. Płakać mi pozostaje, co Państwo sobą reprezentujecie, znęcąć się nad chorym człowiekiem ile się da.....

 

Znikam z tego forum na zawsze. PROSZE SKASOWAĆ MOJE KONTO. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam... śmiać się, czy płakać? Nie wiem.

Szukasz pomocy? Przeczytaj ten artykuł:  https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,177344,30155425,tego-ze-jest-prawdziwym-przegrywem-nikt-nie-probuje-kwestionowac.html

Nie wiem, o jakiej niepełnosprawności piszesz, ale depresję i wieczne poczucie porażki można leczyć.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Spacelive2 napisał(a):

Wszystko co Pan wypisuje na mój temat jest nie prawda! Powtarzam po raz ostatni kwestia sprzedaży aparatu jest zamknięta. Nie zarobiłem za niego nic, jeszcze więcej mnie kosztował niż sprzedałem. Nic nie wiem o żadnej matówce, i nikogo nie obrażałem, za to mnie się obraża notorycznie, w wiadomościach prywatnych i wyśmiewa. Nękacie Państwo chorą i niepełnosprawną osobę, ja nie mam zamiaru ani siły o tym dyskutować.  

 

Czyli poniższa wypowiedź to ktoś z Twoim facebookowym zdjęciem profilowym, mający wiedzę z drobnymi szczegółami na temat przebiegu transakcji (prośba o zwrot, propozycja wymiany na inny aparat, rezygnacja z wymiany), ale jakimś cudem nie Ty?

 

Spoiler

Canon1300FB.jpg

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 3
  • Kocham 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobrychemik napisał(a):

 

Zabawne, że osoba nie mająca pieniędzy na lekarstwa chce kupić ode mnie kamerę Asi294 MC Pro. 

"Dej, mam horom curke!" :P

 

2 godziny temu, Mumia napisał(a):

Czy nie prościej dać bana na IP?

Nie, bo ludzie często mają IP przydzielane dynamicznie. Nie dość, że gościa w ten sposób nie zablokujesz, bo podłączy się ponownie i wylosuje mu inny adres, to jeszcze ktoś kompletnie niezwiązany z tematem dostanie ten zablokowany i nie będzie mógł wejść.

Poza tym nawet jeśli np. jego komp stacjonarny jednak ma stałe IP - i to zablokujesz - to będzie przecież miał ciągle dostęp z komórki itp. Nie ma tu chyba skutecznej metody.

 

 

5 godzin temu, ANowak napisał(a):

DonaldTusk

HA! Czyli to prawda, że wina Tuska! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Spacelive2
8 minut temu, Paether napisał(a):

 

Czyli poniższa wypowiedź to ktoś z Twoim facebookowym zdjęciem profilowym, mający wiedzę z drobnymi szczegółami na temat przebiegu transakcji (prośba o zwrot, propozycja wymiany na inny aparat, rezygnacja z wymiany), ale jakimś cudem nie Ty?

 

  Pokaż ukrytą zawartość

Canon1300FB.jpg

 

JA TEGO NIE NAPISAŁEM, KTOŚ UKRADŁ MOJE ZDJĘCIE I BEZPRAWNIE ZNĘCA SIĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem ukrytą zawartość w poście Paethera i mnie zatkało... Student astronomii na UJ, podopieczny fundacji charytatywnych, reżyser filmów "popularnonaukowych", prelegent, gość szanowanej, ogólnopolskiej stacji radiowej, a wypisuje swoje żale językiem gorszym, niż posługują się eksponaty z "Chłopaków do wzięcia" czy innych podobnych programów. Wstyd, panie Tużnik! 

Edytowane przez Szarlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Spacelive2

Nie są to moje słowa. Mam potwierdzenie, że ktoś podszył się pode mnie i atakuje moją osobę aby mnie skrzywdzić i zniszczyć. Osoba która ukradła moje zdjęcie tego pożałuje. A Panu @ANowak prosze ZAPRZESTAĆ MNIE NAWIEDZAĆ POD DOMEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Spacelive2 napisał(a):

A Panu @ANowak prosze ZAPRZESTAĆ MNIE NAWIEDZAĆ POD DOMEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To prawda, w ciągu ostatnich dwóch lat byłem jeden raz w Ożarowie w sprawach rodzinnych i faktycznie przejeżdżałem obok twojego domu. Czy to już nawiedzanie? Nie uważam że tak, ale może w twojej głowie tak jest. 

Czy chciałem żebyśmy wtedy pogadali ze sobą jak znajomy ze znajomym? Chciałem. Ale ty nie chciałeś, więc sobie pojechałem. Nie wiem o co ci chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Paether zablokował(a) ten temat

rKochani, 

W woli wyjaśnienia dzisiejszej sytuacji chciałbym tylko dodać, bo w porzednim temacie nie zdążyłem, że to są zdjęcia które wykonałem zaraz po zakupie tego aparatu kilka lat temu:

 

 

IMG_7191.thumb.JPG.3e9ae0302d92d4996195771a9bb320c5.JPG

 

widać jakiego koloru są zdjęcia i co się stało przed oddaniem tego aparatu Panu Michałowi.

Kolejne zdjęcia zrobiłem nim takie:

 

IMG_7264.thumb.JPG.66e905f4e86b9c672fa9d5bf66c6793c.JPG

 

Droga Mleczna:

 

dM2022-08-0567x0L_average_stacked.thumb.jpg.1f3a9cd4e297f5b642eb693e2a62771b.jpg

 

Wiec CANON 1300D - posiadał modyfikacje. Tyle chciałem przekazać, iż naprawdę to co miało tu miejsce nie ma nic wspólnego ze mną. Jestem normalną pokrzywdzoną przez los osobą, której pewne osoby po prostu nw może z zazdrości dokuczają, albo z innego powodu, szukają zaczepki. 

 

Te zdjęcia są dowodem, że nikogo nie oszukałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, weź się ogarnij, bo żałosne się to robi. Pokaż zdjęcie robione w dzień a nie o zachodzie Słońca, najlepiej żeby miało coś białego. Jeśli tego nie rozumiesz to tym bardziej nie bierz się za sprzedawanie sprzętu astro. Nikt nie szuka tutaj zaczepki oprócz Ciebie. Te zdjęcia niczego nie dowodzą.

Poniżej fotka robiona telefonem, bez moda.

20220712_211259.thumb.jpg.760045976d4614efd04067d9832cd287.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.