Skocz do zawartości

Nie polecam transakcji z użytkownikiem Spacelive2 / New-life05


Rekomendowane odpowiedzi

Nie polecam transakcji z użytkownikiem @Spacelive2

Kupiłem od wyżej wymienionego użytkownika aparat Canon 1300D. Przed zakupem w wiadomości prywatnej otrzymałem informację, że aparat jest zmodyfikowany pod astronomię i ma wyciągnięty jeden z filtrów. Okazało się to nie prawdą. Kiedy napisałem do niego w tej sprawie zarzekał się, ze jest mod i nie ma możliwości zwrotu i że on mi go sprzedał a nie wypożyczał. Kiedy nacisnąłem bardziej zaproponował mi wymianę na Fullspectrum 500D.

Ostatecznie propozycję wymiany odrzuciłem, zostawiłem tego 1300D i sam zmodyfikowałem go sobie na FullSpectrum.

I na tym temat bym zakończył i nigdy więcej z nim nie handlował.

 

Zakładam jednak temat dlatego, że świat astro jest bardzo mały i dotarły do mnie informacje, że użytkownik ten wali ściemę na temat tej transakcji w Internecie oczerniając mnie, że chcę zwracać bez powodu i wymyślam głupoty, także zakładam temat publiczny.

 

Pozdrawiam

Adam

P.S. Oprócz wyżej wymienionych spraw paczka z aparatem, która do mnie dotarła była fatalnie zabezpieczona, wysłał mi też ładowarkę do nie tego modelu aparatu.

  • Lubię 3
  • Dziękuję 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzedający ma inny pogląd na temat przebiegu transakcji, dobrze byłoby zobaczyć te wiadomości (np o kwestii modyfikacji). Chyba nikt tu nie ma nic do ukrycia :g:

 

2 godziny temu, Midnight9999 napisał(a):

świat astro jest bardzo mały i dotarły do mnie informacje, że użytkownik ten wali ściemę na temat tej transakcji w Internecie oczerniając mnie, że chcę zwracać bez powodu i wymyślam głupoty, także zakładam temat publiczny.

 

Mam mocną nadzieję, że @Spacelive2 nie będzie chciał polemizować z tym fragmentem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie tego przedmiotu faktycznie nie ma nic, żeby miał moda. Jeśli masz prywatną wiadomość, że ten Canon był modowany, to raczej widać, że coś tutaj  śmierdzi. Bo gdyby miał moda to raczej na pewno sprzedawca by to napisał, bo to wartość dodana dla aparatu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli @Spacelive2 wyrazi zgodę udostępnię printscreeny rozmowy, w której deklaruje, ze aparat jest modyfikowany, ujęty jest powód zwrotu oraz wszystkie szczegóły, bez danych osobowych oczywiście dla ścisłości.

 

 

Edytowane przez Midnight9999
Edit
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paether napisał(a):

To ja jeszcze poproszę (obie strony) o rozwinięcie kwestii porysowanej matówki w tymże aparacie i jak to się ma do żądania zwrotu ;)

:uhm:Rzeczywiście jest tam porysowana matówka ale to o tym nic mu nie mówiłem, zwrotu chciałem na podstawie błędnej informacji dotyczącej astromodyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, zagiell napisał(a):

Przyjęcie zwrotu w przypadku zakupu od osoby prywatnej nie jest obowiązkowe, ale za to obowiązuje rękojmia, którą regulują przepisy KC ;)

Ale tu chyba nie mówimy o odstąpieniu od umowy bez podania przyczyny, bo przyczyna ewidentnie jest. Natomiast co do rękojmi - jeżeli sprzedający jej nie wyłączył (ma prawo), to obowiązuje w domyślnym zakresie z kodeksu cywilnego.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gość na chwilę napisał(a):

Kolega Spacelive2 zalogował się na forum ( zalajkował mój wpis pod uwagą pod jego ogłoszeniem na giełdzie) ale nie zareagował na te tutaj posty. Ciekawe i wiele mówiące.

To typowe dla kolegi Spacelive2, powiem więcej, on nigdy się nie wypowie w tym temacie, nigdy nie odpowie na wiadomości dotyczące tego tematu, po prostu nic z niego nie wyciągniemy. Możnaby powiedzieć, że temat nigdy się nie posunie do przodu, a jedyna opcja to... no nie wiem nawet sam, ban IP na giełdę? Bo sytuacje będą się powtarzać, kolega Spacelive2 jest niestety z tego znany. 

 

Niestety, ale to co się tu wydarzyło (oszukanie, zatajanie) zostało jak najbardziej zrobione z premedytacją i śmiem twierdzić, że powtórzy się wielokrotnie. Nikomu nie polecam jakiegokolwiek kontaktu z kolegą Spacelive2, czy to biznesowego czy koleżeńskiego, bo prędzej czy później źle się to na was odbije. Dla niego liczą się własne zyski kosztem innych, a to bardzo dobrze pokazuje fakt oszukania na modyfikacji aparatu i zatajenie porysowanej matówki. Oczywiście, według kolegi Spacelive2, wina leży po stronie kupującego, ale nie pytajcie mnie jak on wyciąga takie wnioski, bo sam tego nie rozumiem. 

 

 

O tym co robi AdamTuznik, DonaldTusk czy obecnie Spacelive2 na pewno jeszcze nie raz usłyszymy, ale pewnie, poraz kolejny, pod inną nazwą ;)

 

PS 

Jak ktoś go pochwali tu, że dobrze zrobił, albo żeby "się nie przejmował głupimi forumowiczami co nie potrafią kupić sprzętu od uczciwego człowieka", to tu przyjdzie i odpowie. Ale tylko na tę pochwałę. Nic więcej :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spacelive2 szkodzi naszej giełdzie. Oczywiście nie istnieje żaden punkt regulaminu określający kwotę, za ile dany sprzęt może być wystawiony. Każdy może wystawić jakiegoś Spinora za 10000 zł. Jednak, tych wystawionych przedmiotów są dziesiątki, co powoduje, że giełda jest bardziej "zaśmiecona" niż "zapełniona". Co do tej pory można było zauważyć, a szczególnie pod tym https://astropolis.pl/classifieds/item/1453-2031000-ota/ i tym https://astropolis.pl/classifieds/item/1452-eq-5exos-2-z-goto-promocja-do-1009/:

 

  • zaburzanie właściwych cen na rynku wtórnym poprzez znaczne podwyższanie cen przedmiotów
  • wystawianie przedmiotów o niewyczerpującym opisie (np. brak odpowiednich zdjęć, co w ogóle na temat jakości luster/wyciągu wiemy?)
  • nieadekwatny opis stanu wystawianego sprzętu (piszesz, że stan jest idealny, mało używany; znamy się od lat i wiem ile używałeś, także najwyżej co możesz napisać to "bardzo dobry")
  • działalność staje się komercyjna (skoro chwalisz się, że sprzedajesz drożej niż kupiłeś i wystawiasz tak wszystko w cenie 90-120% nowej sztuki; PS: ta tuba to zapewne warta jest koło tysiąca na rynku wtórnym, ale wiem, że chcesz znaleźć naiwnego i zarobić na nas)

 

Sytuacja w tym wątku jest już przekroczeniem kolejnej granicy i bardzo dobrze, że temat ten został założony. Czekamy na wyjaśnienia od @Spacelive2.

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Spacelive2

Szanowni Państwo,

 

Nigdy nikogo nie oszukałem. Oskarżenia rzucane tu w moją osobę są bezpodstawne! Nie będę komentował szczegółów tej sytuacji. Pan Adam zatrzymał sobie swój aparat stwierdzając że go zmodyfikuje (czy tam już to zrobił). Byłem chętny wymienić mu te ładowarkę ale sobie tego nie życzył bo stwierdził cyt." Że mu się to nie opłaca". Byłem też chętny wymienić mu na Canona 500d w ramach rekompensaty (na początku się zgodził, później odrzucił propozycje) .

 

Ponadto informuje Państwa, że powtarza się sytuacja nie miła - "znęcania się nad moją osobą". Jestem osobą mocno niepełnosprawną, ciężko schorowaną, ledwo egzystującą z dnia na dzień, dla mnie każdy grosz się naprawdę liczy ponieważ nie mam pieniędzy na lekarstwa 🙁

 

Proszę uszanować mój ciężki stan zdrowia i nie dokuczać mojej osobie. Każdy chory w sytuacji ekstremalnej szuka pieniędzy na leczenie. Jak każdy członek tego forum mam prawo wystawiać i sprzedawać swoje rzeczy na giełdzie. Ceny są adekwatne do ich stanu. Jeśli chodzi o np. książkę z autografem astronauty jest ona warta sporo więcej niż bez autografu, stąd taka cena. Inne produkty też mają odpowiednią cenę. 

Uprzejmie mocno proszę o zaprzestanie ataków na moją osobę. Moja psychika ma naprawdę dość takich zachowań z Państwa strony. 

 

Niniejszym moje oświadczenie jest końcowe i więcej dyskutować tu nie będę pod tym wątkiem. Zapraszam na giełdę :) 

 

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Spacelive2 napisał(a):

Szanowni Państwo,

 

Nigdy nikogo nie oszukałem. Oskarżenia rzucane tu w moją osobę są bezpodstawne! Nie będę komentował szczegółów tej sytuacji. Pan Adam zatrzymał sobie swój aparat stwierdzając że go zmodyfikuje (czy tam już to zrobił). Byłem chętny wymienić mu te ładowarkę ale sobie tego nie życzył bo stwierdził cyt." Że mu się to nie opłaca". Byłem też chętny wymienić mu na Canona 500d w ramach rekompensaty (na początku się zgodził, później odrzucił propozycje) .

 

Ponadto informuje Państwa, że powtarza się sytuacja nie miła - "znęcania się nad moją osobą". Jestem osobą mocno niepełnosprawną, ciężko schorowaną, ledwo egzystującą z dnia na dzień, dla mnie każdy grosz się naprawdę liczy ponieważ nie mam pieniędzy na lekarstwa 🙁

 

Proszę uszanować mój ciężki stan zdrowia i nie dokuczać mojej osobie. Każdy chory w sytuacji ekstremalnej szuka pieniędzy na leczenie. Jak każdy członek tego forum mam prawo wystawiać i sprzedawać swoje rzeczy na giełdzie. Ceny są adekwatne do ich stanu. Jeśli chodzi o np. książkę z autografem astronauty jest ona warta sporo więcej niż bez autografu, stąd taka cena. Inne produkty też mają odpowiednią cenę. 

Uprzejmie mocno proszę o zaprzestanie ataków na moją osobę. Moja psychika ma naprawdę dość takich zachowań z Państwa strony. 

 

Niniejszym moje oświadczenie jest końcowe i więcej dyskutować tu nie będę pod tym wątkiem. Zapraszam na giełdę :) 

 

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami,

Adam


To wygląda, jak podręcznikowy przykład tego, jak nie powinno się tłumaczyć z przewinień na forum.

 

Już nie odniosę się do zarzutów, bo ciężko ocenić prawidłowy przebieg całej komunikacji i nieporozumień między Wami. Na chwilę obecną jednak @Midnight9999 przedstawił bardzo wiarygodną wersję zarzutów z którą nie można polemizować argumentami na zasadzie "odczepcie się ode mnie, ponieważ jestem niepełnosprawny". 
 

Adam z Twojej wypowiedzi wynika, że miałeś świadomość tego, że aparat nie jest modyfikowany. I chociażby z tego powodu oskarżenia wysunięte w Twoją stronę są zasadne. Nie rozumiem, jak można w takiej chwili proponować komuś wymianę nowszego sprzętu na starszy, ale zmodyfikowany. To trochę, jakbym sprzedał Ci uszkodzone lamborghini i zaproponował wymianę na sprawną skodę w ramach zadość uczynienia. Myślę, że propozycja Twojej rekompensaty była łagodnie mówiąc - niewystarczająca. Nie dziwię się, że kupujący ją odrzucił.

 

Odnosząc się do argumentu niepełnosprawności. Nie wnikam z jakiego rodzaju problemami zdrowotnymi się borykasz, ale znam bardzo wielu niepełnosprawnych ludzi, którzy są jednak sprawni intelektualnie. Ty, zdaje się, nie masz niepełnosprawności, która ograniczałaby Twoje zdolności intelektualne i pewnie podejmujesz swoje decyzje w sposób świadomy. Nie możesz w świetle takich oskarżeń zasłaniać się niepełnosprawnością, ponieważ to nie jest czyn na zasadzie, że ktoś cię oskarżył o to że go kopnąłeś, podczas gdy Ty jeździsz na wózku inwalidzkim i jesteś sparaliżowany od pasa w dół.

 

Rozumiesz, prawda? Mam nadzieję.

 

A jeszcze szczytem bezczelności w Twoim wydaniu jest to, że pod wątkiem, w którym ktoś oskarża Cię o wprowadzenie w błąd na giełdzie i odradza korzystania z Twoich ofert, Ty uznałeś że dobrym pomysłem będzie napisanie tego: 

 

Cytat

Zapraszam na giełdę :) 


Przykro mi, że odbierasz wszystkie tego rodzaju opinie, jako personalny atak... bo każdy taki wątek jest czymś w rodzaju kubła zimnej wody na Twoją głowę. Niestety nie wyciągasz z tego żadnych wniosków.

 

Niemniej życzę Ci spokoju i wszystkiego dobrego.

Edytowane przez slvmtz
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Spacelive2 said:

Szanowni Państwo,

 

Nigdy nikogo nie oszukałem. Oskarżenia rzucane tu w moją osobę są bezpodstawne! Nie będę komentował szczegółów tej sytuacji. Pan Adam zatrzymał sobie swój aparat stwierdzając że go zmodyfikuje (czy tam już to zrobił). Byłem chętny wymienić mu te ładowarkę ale sobie tego nie życzył bo stwierdził cyt." Że mu się to nie opłaca". Byłem też chętny wymienić mu na Canona 500d w ramach rekompensaty (na początku się zgodził, później odrzucił propozycje) .

 

Ponadto informuje Państwa, że powtarza się sytuacja nie miła - "znęcania się nad moją osobą". Jestem osobą mocno niepełnosprawną, ciężko schorowaną, ledwo egzystującą z dnia na dzień, dla mnie każdy grosz się naprawdę liczy ponieważ nie mam pieniędzy na lekarstwa 🙁

 

Proszę uszanować mój ciężki stan zdrowia i nie dokuczać mojej osobie. Każdy chory w sytuacji ekstremalnej szuka pieniędzy na leczenie. Jak każdy członek tego forum mam prawo wystawiać i sprzedawać swoje rzeczy na giełdzie. Ceny są adekwatne do ich stanu. Jeśli chodzi o np. książkę z autografem astronauty jest ona warta sporo więcej niż bez autografu, stąd taka cena. Inne produkty też mają odpowiednią cenę. 

Uprzejmie mocno proszę o zaprzestanie ataków na moją osobę. Moja psychika ma naprawdę dość takich zachowań z Państwa strony. 

 

Niniejszym moje oświadczenie jest końcowe i więcej dyskutować tu nie będę pod tym wątkiem. Zapraszam na giełdę :) 

 

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami,

Adam

 

Nikt się nad Tobą nie znęcą. Czytałem Waszą wymianę postów odnośnie tego aparatu bez moda, która nawiasem zniknęła nie wie zresztą czemu. Było tam napisane jednak trochę coś innego niż to co tu piszesz. Po prostu sprzedałeś aparat bez moda informując, że ma moda. Wyprostuj to z kupującym i już. Jeśli nie potrafisz, to kupujący ma prawo ostrzec innych przed transakcjami z Tobą. Pamiętaj jedno, Twoja trudna sytuacja nie uprawnia Cię do czegokolwiek, ani do tego abyś był inaczej traktowany niż inni, ani do tego, abyś mógł Ty inaczej traktować innych niż przyjęte na tym forum zwyczaje.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Spacelive2 napisał(a):

Szanowni Państwo,


Nigdy nikogo nie oszukałem. Oskarżenia rzucane tu w moją osobę są bezpodstawne! Nie będę komentował szczegółów tej sytuacji.

Cały ten temat jest właśnie o tym, że oszukałeś, oskarżenia wcale nie są bezpodstawne, a jednak wypadałoby skomentować sytuację, bo wypadasz coraz w niej coraz gorzej.

 

5 minut temu, Spacelive2 napisał(a):

Pan Adam zatrzymał sobie swój aparat stwierdzając że go zmodyfikuje (czy tam już to zrobił). Byłem chętny wymienić mu te ładowarkę ale sobie tego nie życzył bo stwierdził cyt." Że mu się to nie opłaca". Byłem też chętny wymienić mu na Canona 500d w ramach rekompensaty (na początku się zgodził, później odrzucił propozycje).

Wręcz przeciwnie, sam mu napisałeś że jest zmodyfikowany, ale w rzeczywistości nie był. Przekręcasz kota ogonem.

7 minut temu, Spacelive2 napisał(a):

Ponadto informuje Państwa, że powtarza się sytuacja nie miła - "znęcania się nad moją osobą". Jestem osobą mocno niepełnosprawną, ciężko schorowaną, ledwo egzystującą z dnia na dzień, dla mnie każdy grosz się naprawdę liczy ponieważ nie mam pieniędzy na lekarstwa 

 

 

Nikt się nad tobą nie znęca, nikt ci tu nie dokucza. Jedynie wszyscy chcą jedynie wyjaśnienia sytuacji.

Ponadto, wcale nie jesteś schorowany, niepełnosprawny i ledwo egzystujący, pomijając fakt naszej kilkuletniej "znajomości", po prostu bardzo chcesz się postawić w roli ofiary. Już wiele razy to pokazałeś, nawet tu, na forum. Niestety nigdy niczego się nie nauczyłeś, że tym nie można się zasłaniać, więc kontynuujesz wciskanie ludziom swoich nieistniejących chorób (zanim coś na to odpiszesz, przypomnę ci o sytuacji z naszym spotkaniem w Kielcach).

 

9 minut temu, Spacelive2 napisał(a):

 

Proszę uszanować mój ciężki stan zdrowia i nie dokuczać mojej osobie. Każdy chory w sytuacji ekstremalnej szuka pieniędzy na leczenie. Jak każdy członek tego forum mam prawo wystawiać i sprzedawać swoje rzeczy na giełdzie. Ceny są adekwatne do ich stanu. Jeśli chodzi o np. książkę z autografem astronauty jest ona warta sporo więcej niż bez autografu, stąd taka cena. Inne produkty też mają odpowiednią cenę. 

 

Post @LibMar świetnie pokazuje jak adekwatne są twoje ceny. Też przecież się znamy i ja też wiem, że próbujesz ludzi naciągnąć, że niby taki super sprzęt to jest, a tak na prawdę jest długo używany i wcale nie w idealnym stanie. 

To że jesteś chory, nie znaczy, że możesz wystawiać sprzęt ze sztucznie zawyżoną ceną. Poza tym - czy w krytycznej sytuacji nie zależałoby ci na szybkim zastrzyku gotówki? Jedynie niedoświadczone osoby (chociaż mam nadzieję że nie), albo takie... twojego pokroju, nabiorą się na używany teleskop, który z wysyłką jest tańszy o 30zł niż w sklepie.

 

15 minut temu, Spacelive2 napisał(a):

 

Uprzejmie mocno proszę o zaprzestanie ataków na moją osobę. Moja psychika ma naprawdę dość takich zachowań z Państwa strony. 

 

Nikt cię nie atakuje, ale jak przez kilka lat ci powtarzałem... kto pod sobą dołki kopie, ten sam w nie wpada.

 

Pozdrawiam

Też Adam :)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szanowni Państwo,

Klasyczny początek na odpowiedź każdej afery na Adama.

 

Cytat

Nigdy nikogo nie oszukałem.

Lista oszustw byłaby tak długa, że Google Chrome po odpaleniu strony wywaliłoby kurzą twarz z braku wystarczającej pamięci do wyświetlenia. Nie porównuj, że oszustwa mają być na poziomie Amber Gold, każde zatajanie lub kłamanie jest też rodzajem oszustwa.

 

Cytat

Oskarżenia rzucane tu w moją osobę są bezpodstawne!

Temat założyła osoba, z którą wykonywałeś transakcje. Ma konkretne podstawy. A my udowadniamy, że jeśli wszystko jest inaczej niż sobie wyobrażasz, to masz złe wyobrażenia jak to ma wyglądać.

 

Cytat

Nie będę komentował szczegółów tej sytuacji.

To jesteś na straconej pozycji i prawdopodobnie stworzysz sobie grupkę z ekologiem, skoro będziecie mieli coś ze sobą wspólnego.

 

Cytat

Ponadto informuje Państwa, że powtarza się sytuacja nie miła - "znęcania się nad moją osobą". Jestem osobą mocno niepełnosprawną, ciężko schorowaną, ledwo egzystującą z dnia na dzień, dla mnie każdy grosz się naprawdę liczy ponieważ nie mam pieniędzy na lekarstwa 🙁

Oczywiście dlatego kupujesz używane i zepsute Mercedesy, które mają rozwalony przód, a Ty planujesz to naprawiać zakładając sam zderzak i zapewne wystawić niemal w cenie nowego. Ty nawet nie wiesz w co się pakujesz. A skoro bawisz się w takie zakupy, to rzeczywiście nie masz pieniędzy na lekarstwa (uznajmy ten argument za nieważny, bo wycofuję screeny z rozmowy Adama na jego prośbę). Dziękujemy Ci też za Twoje relacje z pseudo wycieczki, które wstawiałeś w relacji, a ich autorem był jakiś fotograf (ogólnie chodzi o zdjęcie brane z neta). Oglądając aferę o Natalii Janoszek zdaje mi się, że coś macie między sobą wspólnego. Tyle, że Natalia jakimś cudem działa dalej, a Ty... no właśnie, w sumie chyba dalej nieźle jedziesz w 2023.

 

Rzeczywiście bardzo schorowany. To, że masz orzeczenie o niepełnosprawności nie zwalnia Cię od kłamania, oszukiwania. O antyszczepach czy oskarżeniach na uczelni (afery są ciągle, nawet podczas COVIDa, podczas gdy zmienna/Film był przed nim). Jeśli chcesz powiedzieć, że z tym wszystkim to ja kłamię, nie ma problemu - chętnie podzielę się Twoimi wypocinami z grupek. Mam nadzieję, że w końcu przestaniesz dodawać ludzi, bo od dawna miałem dosyć w nich być i słuchać. A potem uzupełniasz sobie o nowe osoby, które Cię odkrywają, że aż chętnie zostają i to napędzają...

 

I tak wychodzą kolejne grube afery. Już wielokrotnie Ci wspominałem, abyś zakończył najlepiej swoją działalność w internecie i skupił się na życiu. Ty jesteś od tego internetu kompletnie uzależniony i ciągle włączasz w tę karuzelę innych ludzi, którzy albo muszą to słuchać, widzieć, albo (jak kupujący tutaj) cierpieć. Wielokrotnie Ci próbowano pomóc z tym zwalczyć, ale bezskutecznie.

 

Miałem na celu odpowiedzieć na praktycznie każde zdanie, ale już tak się rozpisałem, że przydałoby się to skończyć. Dowody już dawno zostały przedstawione. Przydałoby się skupić na konkretnych działaniach.

 

 

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że @Spacelive2 napisał, ze aparat ma moda a nie miał to jest tylko jedna część problemu.

 

Po zakończeniu tej sprawy z aparatem otrzymałem od ludzi informacje, że użytkownik piszę na grupach FB o mnie niecenzuralne rzeczy, że wymyślam mu i nagle sobie ubzdurałem że nie wiadomo dlaczego chce zwracać, obrażał mnie.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie prościej dać bana na IP? Temat będzie z głowy. Takie osoby psują nasz astroświatek, powodują, że zaczyna się rodzic wzajemna nieufność. Szczerze do tej pory, nigdy nie spotkała mnie tu, ani na innych astrogiełdach, polskich, jak i zagranicznych próba oszustwa. Wiadomo, trafiają się osoby, które zawyżają ceny swoich zabawek w stosunku do ich realnego stanu, ale są to działania w zasadzie nie szkodliwe. Nie pasuje Ci cena, nie kupuj. Natomiast bezpośrednie próby oszustwa, powinny być duszone w zarodku. Powinniśmy utworzyć listę z takimi próbami, zawierającą nazwę użytkownika, datę transakcji i przedmiot, który był oferowany. Taki mechanizm jest stosowany na giełdzie UK astrobuysell. Zwiększy to wzajemny poziom zaufania wśród naszej astrobraci i pozwoli łatwiej odsiewać osoby nieuczciwe.

Pozdrawiam Krystian.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.