Skocz do zawartości

Nie polecam transakcji z użytkownikiem Spacelive2 / New-life05


Rekomendowane odpowiedzi

  • Paether odblokował(a) ten temat
4 godziny temu, Paether napisał(a):

Do usunięcia konta na wyraźną prośbę właściciela obliguje nas prawo, ale nie widzę powodu do usunięcia tego tematu.

Skoro nie ma głównego bohatera, nie ma sensu ciągnąć. Zamykam

 

 

Tak szybkiego powrotu nie spodziewałem się. Łączę nowy wątek bo ściśle dotyczy omawianej sprzedaży.

Mam rozumieć na bazie komentarzy powyżej, że zdjęcia mające potwierdzić moda na 1300d są wykonane 500d, który też pojawił się w tej historii? :mega_shok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, New-life05 napisał(a):

widać jakiego koloru są zdjęcia i co się stało przed oddaniem tego aparatu Panu Michałowi.

 

Jeśli aparat był modowany u Michała Kałużnego, to wystarczy go zapytać o SN puszki. Wszystko będzie wiadomo.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to jest męczące, to ja też wrzucam foty z tego "zmodowanego" aparatu. Przepraszam za jakość, tylko takie zapisałem

IMG_2119.CR2

 

A tutaj zdjęcie filtrów, które z niego wyciągnąłem, bo jeszcze nie wyrzuciłem śmieci. po lewej resztki pierwszego, po prawej resztki drugiego (bo oba tam były). @New-life05 pozwól wrzucić screeny rozmowy naszej prywatnej to może to rzuci ostateczny ogląd jak sprawa wyglądała.

375762901_855608832602108_1511308419176711277_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ciekawy czy dałoby się po hotpixelach i cold pixelach sprawdzić czy foty są z tego samego sprzętu


Z tej fotki wyciągnąłem profil coldpixeli i hotpixeli:

image.thumb.png.94a34b5ef9b2fcd81bb161cdc92b5b3c.png

 



No i to jest on:
image.thumb.png.c1249326b2fef187ac878244a27e57d5.png

A tutaj z fotki z tego wątku rzekomo z 1300D:
image.thumb.png.d2194fe329078929dd4c0c65384755c8.png

 

 

 

A tutaj porównanie na przybliżeniu:
image.png.bcdb07e0d935918b4c4220784dc6aa50.pngimage.png.c9bcc1da8dbac1b355b637faa5c5246e.png

A tutaj Multiply z photoshopa zeby zobaczyć które się nakładają (Była różnica w jasności bo curvami tego nie dopasowywałem stąd gdzieniegdzie rozbieżność ale widać kilka definitywnie nałożonych):
image.png.5c9fb7c7c5dff2c57d3b7ee778c91a3d.png

 

image.gif.3afdcb49e489c2ec73ef0b55880bae08.gif

 

 

 

 

 

Edytowane przez Za(KS)t
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dodam informacyjnie od Michała K - "każdy aparat dostaje certyfikat i jest w bazie. Mam całkiem sporo zapytań o to czy aparat był u mnie robiony i co któreś pytanie odp. jest negatywna".  To wszystko można łatwo sprawdzić ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Za(KS)t kozak jesteś! To w zasadzie na tej podstawie można potwierdzić też, że jednego dnia posiadałem ten konkretny aparat zmodowany i nie. Wrzucam fotę z Modem i bez. Te zdjęcia są tak słabej jakości bo nie mam obiektywu Canona, mam tam Nikona na wydrukowanej przejściówce 3D i tak średnio sobie to zestawienie tam radzi bo migawki nie otwiera itd itd... Założyłem to tylko do testów. Inne nazewnictwo bierze się z tego, ze jedna fota jest robiona spustem na aparacie a druga digicamcontrol

@New-life05 Zdajesz sobie sprawę, że próbując się wybielać w ten sposób, (który został przejrzany w parę chwil bo masz tu samych speców od fotografii) jednocześnie zarzucasz mi kłamstwo nadal mnie obrażasz? Jesteś mega bezczelny, dno! 

DSC_0359.cr2 IMG_2183.CR2

Edytowane przez Midnight9999
  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, New-life05 napisał(a):

rKochani, 

W woli wyjaśnienia dzisiejszej sytuacji chciałbym tylko dodać, bo w porzednim temacie nie zdążyłem, że to są zdjęcia które wykonałem zaraz po zakupie tego aparatu kilka lat temu:

Kolejne zdjęcia zrobiłem nim takie:

 

IMG_7264.thumb.JPG.66e905f4e86b9c672fa9d5bf66c6793c.JPG

 

 

 

Wiec CANON 1300D - posiadał modyfikacje. Tyle chciałem przekazać, iż naprawdę to co miało tu miejsce nie ma nic wspólnego ze mną. Jestem normalną pokrzywdzoną przez los osobą, której pewne osoby po prostu nw może z zazdrości dokuczają, albo z innego powodu, szukają zaczepki. 

 

Te zdjęcia są dowodem, że nikogo nie oszukałem. 

 

mod500.JPG

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zainteresowały niedawno też inne ogłoszenia tego pana tutaj, których było dużo, często tego samego przedmiotu, ale z inną ceną i ciężko było wywnioskować z nich co tak naprawdę jest przedmiotem aukcji - z tego co pamiętam był jakiś teleskop z korektorem (tak było napisane w aukcji) za jakoś 1400, a w jeszcze innym ogłoszeniu tego samego teleskopu kompletnie inna, wyższa cena i w opisie jeszcze dopiska że korektor bodajże dodatkowo 900zl (posty są usunięte, dlatego rzucam kwotami z pamięci), więc te wszystkie akcje i kłamstwa są bardzo podejrzane

 

pamiętajcie że oszustwa internetowe to przestępstwo

 

//edit: zauważyłem że już było to tu wspomniane, to potraktujcie jako kolejny przykład 

Edytowane przez astrocola
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, astrocola napisał(a):

mnie zainteresowały niedawno też inne ogłoszenia tego pana tutaj, których było dużo, często tego samego przedmiotu, ale z inną ceną i ciężko było wywnioskować z nich co tak naprawdę jest przedmiotem aukcji - z tego co pamiętam był jakiś teleskop z korektorem (tak było napisane w aukcji) za jakoś 1400, a w jeszcze innym ogłoszeniu tego samego teleskopu kompletnie inna, wyższa cena i w opisie jeszcze dopiska że korektor bodajże dodatkowo 900zl (posty są usunięte, dlatego rzucam kwotami z pamięci), więc te wszystkie akcje i kłamstwa są bardzo podejrzane

 

pamiętajcie że oszustwa internetowe to przestępstwo

Hejtowanie to tez przestępstwo jak jak już piszemy to " pana " piszemy z dużej litery . :icecream:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, pierwszy raz tu jestem, pierwszy raz się wypowiem, ale szczerze mówiąc, kiedy tylko coś takiego do mnie dociera to staram się reagować.

Adam T. jest niesławny wśród astronomów a ta niesława już dawno przekroczyła mury UJ. Sporo ludzi starało się mu pomóc, naprawdę i z serca, wiele osób się sparzyło na tym. Ja osobiście też próbowałem ale teraz już uważam, że tego szaleńca trzeba po prostu powstrzymać bo tylko szkodzi. Jeśli ktoś taki mianuje się studentem UJ (nie jest studentem UJ co warto podkreślić) to to po prostu godzi w dobre imię uczelni. Jeśli mianuje się astronomem to psuje obraz polskiego astronoma. Jeśli ktoś taki mianuje się naukowcem to to godzi w obraz nauki w ogóle. To jest szkodliwe a on niestety, jak pokazuje co chwila, jest po prostu niereformowalny. Nie raz nie dwa w kilka osób próbowaliśmy pokazać co to za ziółko w miejscach gdzie go zapraszano. Spotykaliśmy się z jego atakami, wulgarnością a najbardziej mnie wkurzało, jak zakładał kilka fikcyjnych kont tylko po to, żeby się bronić: "Pan Adam jest wspaniałym astronomem"... Nie, nie jest, ani wspaniałym, ani astronomem.

 

Co do jego choroby, nie będę pisał co mu dolega, sam się tym pochwalił na jakimś forum, niestety nie pamiętam jakim, mam zrzut ekranu z tej dyskusji więc zachowane nawet jeśliby skasował. Widziałem za to jeden z jego wniosków o jakieś dofinansowanie, którym to wnioskiem też się gdzieś pochwalił. W tymże wniosku napisał jaką ma chorobę, ale że to mu w ogóle w niczym nie przeszkadza. Nie wykluczam, że ma coś nowego, nie wiem, zablokował mnie już lata temu, ale zważywszy na to, że problemy ze zdawaniem kursów na uczelni zwalał na tą chorobę, to podejrzewam, że jednak o to chodzi.

Zaraz mnie tu obsmaruje pewnie jako nienawistnika, który nic tylko próbuje zniszczyć wspaniałego odkrywcę i szkaluje jego dobre imię. No cóż, o kwestiach z jego studiowaniem wiem z pierwszej ręki, bo znam osoby, które go uczyły. O jego niewiedzy wiem sam, bo słyszałem kilka jego... Prelekcji? Wykładów? Nie wiem jak to nazwać, bo jednak używając takich określeń mam na myśli coś dużo wyższych lotów i porządniejszej merytoryki. Co do bycia odkrywcą gwiazdy. Eh, wykorzystał nie swoje zdjęcia, nie swoje algorytmy czy programy i znalazł. Jak nie on, to znalazłby ktoś inny. W publicznych programach tego typu, gdzie są publikowane niezliczone ilości danych, ludzi biorących w tym udział wykorzystuje się niczym komputery do wizualnej obróbki danych, czego maszyny jeszcze nie potrafią. Podsumowując, trafiło się ślepej kurze ziarno a obrósł w piórka jakby nie wiadomo jakie wielkie dzieło stworzył. Jak widzę, jego zachowanie objawia się nawet w takich miejscach jak tu. Znam ludzi, którzy palą za sobą mosty, ciekawe, że Adam wybrał wręcz opcję atomową.

 

To co tu piszę nie ma pewnie za wiele wspólnego z tematem tego wątku, ale chciałbym, żeby jednak ludzie wiedzieli kto zacz i propagowali to dalej. Mam nadzieję, że kiedyś coś go metaforycznie grzmotnie tak mocno, że się opamięta.

 

edit - PS.: Pisał o tym co mu dolega na forum astronomicznym, i w zasadzie w tym samym miejscu napisał, że mu to w niczym nie przeszkadza. Ale cóż, jak już pisałem, coś się mogło zmienić, to było lata temu.

edit2 - Świetnie, zapomniawszy, że już tu miałem konto, założyłem nowe. Teraz ja się kryję pod kilkoma psudonimami :D

Edytowane przez frustr4t
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, frustr4t napisał(a):

Znam ludzi, którzy palą za sobą mosty, ciekawe, że Adam wybrał wręcz opcję atomową.

 

Jak to prawie trzydzieści (!) lat temu śpiewali panowie z Green Day:

Let's nuke the bridge we torched two thousand times before,

this time we'll blast it all to hell!

 

Czego, w kontekście bohatera tego wątku, sobie i Wam życzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, frustr4t napisał(a):

Witam serdecznie, pierwszy raz tu jestem, pierwszy raz się wypowiem, ale szczerze mówiąc, kiedy tylko coś takiego do mnie dociera to staram się reagować.

Adam T. jest niesławny wśród astronomów a ta niesława już dawno przekroczyła mury UJ. Sporo ludzi starało się mu pomóc, naprawdę i z serca, wiele osób się sparzyło na tym. Ja osobiście też próbowałem ale teraz już uważam, że tego szaleńca trzeba po prostu powstrzymać bo tylko szkodzi. Jeśli ktoś taki mianuje się studentem UJ (nie jest studentem UJ co warto podkreślić) to to po prostu godzi w dobre imię uczelni. Jeśli mianuje się astronomem to psuje obraz polskiego astronoma. Jeśli ktoś taki mianuje się naukowcem to to godzi w obraz nauki w ogóle. To jest szkodliwe a on niestety, jak pokazuje co chwila, jest po prostu niereformowalny. Nie raz nie dwa w kilka osób próbowaliśmy pokazać co to za ziółko w miejscach gdzie go zapraszano. Spotykaliśmy się z jego atakami, wulgarnością a najbardziej mnie wkurzało, jak zakładał kilka fikcyjnych kont tylko po to, żeby się bronić: "Pan Adam jest wspaniałym astronomem"... Nie, nie jest, ani wspaniałym, ani astronomem.

 

Co do jego choroby, nie będę pisał co mu dolega, sam się tym pochwalił na jakimś forum, niestety nie pamiętam jakim, mam zrzut ekranu z tej dyskusji więc zachowane nawet jeśliby skasował. Widziałem za to jeden z jego wniosków o jakieś dofinansowanie, którym to wnioskiem też się gdzieś pochwalił. W tymże wniosku napisał jaką ma chorobę, ale że to mu w ogóle w niczym nie przeszkadza. Nie wykluczam, że ma coś nowego, nie wiem, zablokował mnie już lata temu, ale zważywszy na to, że problemy ze zdawaniem kursów na uczelni zwalał na tą chorobę, to podejrzewam, że jednak o to chodzi.

Zaraz mnie tu obsmaruje pewnie jako nienawistnika, który nic tylko próbuje zniszczyć wspaniałego odkrywcę i szkaluje jego dobre imię. No cóż, o kwestiach z jego studiowaniem wiem z pierwszej ręki, bo znam osoby, które go uczyły. O jego niewiedzy wiem sam, bo słyszałem kilka jego... Prelekcji? Wykładów? Nie wiem jak to nazwać, bo jednak używając takich określeń mam na myśli coś dużo wyższych lotów i porządniejszej merytoryki. Co do bycia odkrywcą gwiazdy. Eh, wykorzystał nie swoje zdjęcia, nie swoje algorytmy czy programy i znalazł. Jak nie on, to znalazłby ktoś inny. W publicznych programach tego typu, gdzie są publikowane niezliczone ilości danych, ludzi biorących w tym udział wykorzystuje się niczym komputery do wizualnej obróbki danych, czego maszyny jeszcze nie potrafią. Podsumowując, trafiło się ślepej kurze ziarno a obrósł w piórka jakby nie wiadomo jakie wielkie dzieło stworzył. Jak widzę, jego zachowanie objawia się nawet w takich miejscach jak tu. Znam ludzi, którzy palą za sobą mosty, ciekawe, że Adam wybrał wręcz opcję atomową.

 

To co tu piszę nie ma pewnie za wiele wspólnego z tematem tego wątku, ale chciałbym, żeby jednak ludzie wiedzieli kto zacz i propagowali to dalej. Mam nadzieję, że kiedyś coś go metaforycznie grzmotnie tak mocno, że się opamięta.

Po co tu wyciąganie takich brudów na forum , sprawa jest pomiędzy @Midnight9999 a Panem X  w sprawie idiotycznego Canona .A Kolega @frustr4t raptem z choinki się urwał . Czy też czuje się  oszukany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niw rozumiem dyskusji. To forum jest prywatne więc czemu tak trudno Wam kogokolwiek zablokować? Za pierdoly, za słabe słowa blokujecie a za konkrety - bawicie się. 

WYSTARCZY obejrzeć wpisy tego uzytkownika. Nie trzeba byc filozofem, doktorem żeby stwierdzić że ten Uzytkownik to sciema. 

 

Wytarczy zobaczyć jaki sprzęt sprzedaje, co chwilę następny, zmieniane są dane we wpisach itd. 

 

5 godzin temu, frustr4t napisał(a):

założyłem nowe. Teraz ja się kryję pod kilkoma psudonimami :D

Tu dużo Osob ma podwójne konta.  Tylko admin tyle wie co zje i jak mu ktoś pokaże. Kombinacje dowolne 

Edytowane przez Kriss2022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie to czytam i cieszę się, że nie padłem ofiarę tego oszusta, ale nie o tym chciałem napisać a o udostępnionym tu fragmencie jego wulgarnych wypowiedzi - takiego języka to nawet u mnie w pracy nie używają pracownicy produkcyjni znani raczej z tego, że nie przebierają w słowach. I tak pisze ktoś, kto mianuje się naukowcem, czyli elitą społeczeństwa. Ja rozumiem, że nawet Sklodowska-Curie pewnie potrafiła użyć niejednego soczystego merde jak uderzyła się małym palcem u stopy o nogę stołu w laboratorium, ale tutaj to jest po prostu rynsztok. Chyba, że ta tajemnicza choroba to zespół Tourette'a.      

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kriss2022 napisał(a):

Tu dużo Osob ma podwójne konta.  Tylko admin tyle wie co zje i jak mu ktoś pokaże. Kombinacje dowolne 

 

Nawijasz o tych multikontach od dawna. Żyj sobie w takim przekonaniu i dumie bo taki z Ciebie "kombinator" ;) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, astrocola napisał(a):

mnie zainteresowały niedawno też inne ogłoszenia tego pana tutaj, których było dużo, często tego samego przedmiotu, ale z inną ceną i ciężko było wywnioskować z nich co tak naprawdę jest przedmiotem aukcji - z tego co pamiętam był jakiś teleskop z korektorem (tak było napisane w aukcji) za jakoś 1400, a w jeszcze innym ogłoszeniu tego samego teleskopu kompletnie inna, wyższa cena i w opisie jeszcze dopiska że korektor bodajże dodatkowo 900zl (posty są usunięte, dlatego rzucam kwotami z pamięci), więc te wszystkie akcje i kłamstwa są bardzo podejrzane

 

pamiętajcie że oszustwa internetowe to przestępstwo

 

//edit: zauważyłem że już było to tu wspomniane, to potraktujcie jako kolejny przykład 

Też miałem styczność z tym Panem.  Przez parę dni wciskał mi Newtona 130/650.okazalo się, patrząc na zdjecia że ma wyciąg 1,25". Najpierw byla cena 900zl potem mowilem, że mogę dać 600zl - odpisał że okey pasuje. Ja natomiast odstąpiłem od tranzakcji. 

 

Na fb co chwilę ma do sprzedania różne obiektywy, sprzęt. Ostatnio chyba nawet się trafił Wilimas optics za 1600zl (jak dobrze pamiętam). 

 

Gość na fb jest znany. Promuje swoje zdjęcia... A jak sprawdzałem dane z tego zdjęcia - okazało się że są nie jego. 

 

Historia tego Pana jest piękna. Naprawdę warto podjąć kroki w kierunku bana, blokad choć wiem że to nic nie da.

 

 

 

Edytowane przez Kriss2022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Midnight9999 napisał(a):

@Za(KS)t kozak jesteś! To w zasadzie na tej podstawie można potwierdzić też, że jednego dnia posiadałem ten konkretny aparat zmodowany i nie. Wrzucam fotę z Modem i bez. Te zdjęcia są tak słabej jakości bo nie mam obiektywu Canona, mam tam Nikona na wydrukowanej przejściówce 3D i tak średnio sobie to zestawienie tam radzi bo migawki nie otwiera itd itd... Założyłem to tylko do testów. Inne nazewnictwo bierze się z tego, ze jedna fota jest robiona spustem na aparacie a druga digicamcontrol

@New-life05 Zdajesz sobie sprawę, że próbując się wybielać w ten sposób, (który został przejrzany w parę chwil bo masz tu samych speców od fotografii) jednocześnie zarzucasz mi kłamstwo nadal mnie obrażasz? Jesteś mega bezczelny, dno! 

DSC_0359.cr2 29.79 MB · 5 pobrań IMG_2183.CR2 21.62 MB · 3 pobrania

Nigdy nie było moim celem nikogo obrażać, cyt: "jednocześnie zarzucasz mi kłamstwo nadal mnie obrażasz? Jesteś mega bezczelny, dno!" - nie zarzucam Panu kłamstwa. Po prostu stwierdzam fakt, że przed sprzedażą Panu tego aparatu, był on w serwisie na rynku w Kielcach, gdzie po zdjęciach które nim wykonałem, oddałem do czyszczenia, i sprawdzenia czy nadaje się na sprzedaż. Pan Michał z Kielc, któremu powierzyłem to zadanie, stwierdził, że aparat nada się do dalszego użytkowania. Moje zdjęcia które przedstawiłem są z Canona 1300d i Canona 500d po wykonaniu modyfikacji, w Canonie 500d jest wykonana modyfikacja na full spectrum, w Canonie 1300d - jej nie ma, ale skoro poprzedni właściel przekazał mi taką informacje to mu uwierzyłem :( dlatego też taką informacje otrzymał Pan @Midnight9999 ode mnie. 

 

Przerosiłem Pana już, za całe to zamieszanie, i kieruje słowa skruchy, bo wiem że taka sytuacja mieć miejsca nie powinna. Czasem się jednak zdarzają błędy, gdy sam posiadam 8 Canonów, jest to możliwe. Jednak informuje tu wszystkich że byłem skłonny się porozumieć więc ten temat uważam za omówiony.

 

Sprawa mojego życia - tak posiadam ten zespół o którym mówi @anatol, walczę z chorobą, nie tylko jedną .... jednak ja nikogo nigdy nie miałem na celu obrazić. To prawda, że byłem zdenerwowany, w sytuacji gdy żyje człowiek ze świadomością, że 3 lata posiada aparat i masz pewność że nie jest to zwykły aparat. 

 

Przepraszam wszystkich którzy, są urażeni moim zachowaniem. Ochłonąłem i nie szukam problemów, chcę zająć się sobą. Nie będę wystawiał na giełdy tu czy gdzieindziej sprzętu astro po konsultacjach ze specjalistami w tej dziedzinie. Panu @frustr4t z UJ dziękuje, za komentarz jednak proszę po raz ostatni oto, abym wreszcie dano mi spokój, nie mam nic związanego z UJ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że szacowny portal Astropolis zmienia się w konfesjonał. Może jednak zakończmy już ten cyrk?

Ze swojej strony mogę obiecać że ten pan niczego na FA nie sprzeda - głównie dlatego, że tam - podobnie jak tu- pojawia się sporo ludzi poszukujących pierwszego sprzętu i oni mogą się dać nabrać. Co zrobi Administracja AP- nie wiem, ale mam pewne sugestie.

  • Lubię 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.