Skocz do zawartości

Kolega Wiehu


snakersen

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Mumia napisał(a):

Ostatnio robił wyprzedaż całego sprzętu astro, zdaje się, że się przeprowadzał. 

Ok, załóżmy że wyjechał z Polski numer telefonu nieaktywny, ale internet to raczej musi być. 

Edytowane przez snakersen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiechu sprzedał mi filtr Lumicona OIII w oprawie 2”. To jest to ogłoszenie sprzedaży:
https://www.astromaniak.pl/viewtopic.ph ... 56#p624156
Filtr jest bezużyteczny. Nosi ślady korozji. Chciałem go przekazać koledze @dobrychemikw celu badania jakości powłok, ale stwierdził po zdjęciach że filtr to złom i do niczego się już nie przyda. Po zdjęciach w wątku sprzedaży nie było widać wprost, że filtr jest zużyty. Jak również opis przedmiotu osoby sprzedającej nie zawierał informacji o złym stanie powłok. Wręcz przeciwnie, w ogłoszeniu jest napisane cytuję: „ bez rys, uszkodzeń, warstwy całe” 
Jedno ze zdjęć po odebraniu filtra od Wiecha.

IMG_9596.jpeg

IMG_9595.jpeg

IMG_9593.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, micropoint napisał(a):

@snakersen niestety też miałem niemiłe doświadczenie. Kupiłem od niego dwa okulary i lornetkę przesiąknięte smrodem papierosów...

 

https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/63567-zakupy-u-użytkownika-lidka500-przykra-niespodzianka/

Myślę że musisz udać się do lekarza,z takiej fobii można wyjść , ja też czasem żałuję że nowy sprzęt astro nie pachnie fiołkami 

Edytowane przez krzysiek81
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio świadomie zakupiłem stary kultowy sprzęt, który leżał ostatnie 10 lat w skrzyni. Wszystko przesiąknięte smrodem pleśni, grzyba, kurzu i sam nie wiem jeszcze czego..... 

Czyszczenie, mycie wszystkich najdrobniejszych elementów przyniosło skutek. Już nie śmierdzi i żona nie chce mnie już wyrzucać z tym sprzętem z domu :) 

Z tego co widzę, nawet nie będę musiał się też leczyć :) 

Edytowane przez TUR
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, micropoint napisał(a):

@krzysiek81 bardzo dziękuję za diagnozę. Nie wiedziałem, że to ja mam problem. 

Pozdrawiam :)

Nie mam zamiaru nikogo atakować,ale wydaje mi się że dostałeś unikatowe używane okulary w dobrym stanie technicznym oraz optycznym i z tego powinieneś być zadowolony nie licząc lidletki bo to dla mnie plastikowy szajs z akceptowalnym obrazem. Jeśli chodzi o zapach  szczególnie okularów to wystarczy zamoczyć w wodzie z płynem muszle oczne przez kilka godzin by pozbyć się uporczywego zapachu.

Edytowane przez krzysiek81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozja filtra to jednak nieco inny rodzaj wady niż jego zapach. ;)

To jest znany problem z filtrami ze "starej" produkcji Lumicona. Też miałem taki skorodowamy egzemplarz i o dziwo działał, choć mniej wydajnie niż nowe sztuki. Na pewno powinno to być ujęte w treści ogłoszenia, a cena odpowiednio obniżona. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lukost napisał(a):

Korozja filtra to jednak nieco inny rodzaj wady niż jego zapach. ;)

To jest znany problem z filtrami ze "starej" produkcji Lumicona. Też miałem taki skorodowamy egzemplarz i o dziwo działał, choć mniej wydajnie niż nowe sztuki. Na pewno powinno to być ujęte w treści ogłoszenia, a cena odpowiednio obniżona. 

Oczywiście sprawa z filtrem to zupełnie inna sytuacja i jeśli stan faktyczny nie pokrywa się z opisem to powinny zostać zwrócone pieniądze,w tym wypadku nie bronie sprzedającego,ale zapach no litości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

     Kupiłem jakiś czas temu od kolegi Wiechu jak wysprzedawał astro rzeczy okular ortoskopowy UO 12.5mm, stan bardzo dobry, wręcz sklepowy z pudełkiem i brak zastrzeżeń jakichkolwiek.

     No ale tutaj to ewidentnie lipa wyszła z tym filtrem. Najgorsze że brak odzewu od sprzedającego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lukacz napisał(a):

@polaris czytałeś opis?
rzeczywiście, "nic więcej" https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?p=623996#p623996

Oczywiście, że czytałem. Odniosłem się tylko do słów @snakersen, że "po zdjęciach w wątku sprzedaży nie było widać wprost, że filtr jest zużyty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filtry z wieloletnim przebiegiem z głębi szuflady trzeba uważać, zwłaszcza lumicony. One dużo wędrują z rąk do rąk, nie każdy wie, jak się z nimi obchodzić. Po latach, kilkukrotnym nie umiejętnym czyszczeniu, nawet jeżeli filtr nie jest tak zajechany, jak ten tutaj, z początkowych parametrów transmitancji mogą pozostać tylko cyferki na kartce. Moim zdaniem, jak kupować filtry to, albo z pewnego źródła, albo nówki. Często lepiej kupić nowy słabszej marki, ale ze zmierzonym widmem niż dobrej marki, ale po 10tej osobie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, polaris napisał(a):

Pobrałem jedno ze zdjęć tego filtra i widać tam coś niepokojącego. Trochę uwypukliłem kontrast.

IMG-5030.jpg

W takim stanie filtr  przepuszcza  więcej czerwieni i będzie użyteczny wizualnie .:smokin:

Edytowane przez fornax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.