Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja dorzuce Petaviusa i okolice,z ostatnich dni obserwacyjnych,to znaczy jakies cztery dni po ostatnim nowiu.

Wybaczcie tylko roztrzepana forme zdjecia,ale tak wialo tamtego wieczoru,ze nie moglem nazbierac wystarczajaco duzo materialu,poniewaz wybralem sie z teleskopem nad Zalew Wislany.

 

Pet_Lan75_.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Brak nowych fotek w tym tak ciekawym wątku bardzo mnie martwi. Aby Was nieco pobudzić do szlachetnej rywalizacji zamieszczam swoje komórkowe zdjecie. Od dość dawna nikt nie pokazywał tu Zatoki Tęczy a to z pewnością jeden z bardziej malowniczych zakątków Księżyca. Mnie osobiście najbardziej podoba się około 10-tej doby po nowiu. Dobrze widać wtedy niewielkie nierówności i kraterki w jej wnętrzu. Także długi cień rzucany przez przylądek Laplace'a i wyraźna obecność, zamykającego zatokę z przeciwka przyl. Heraclidesa dodają jej tajemniczego uroku. Leżący u jej wejścia krat. Laplace ma 9km średnicy i jest jednym z najmniejszych jakie mogę uwieczniać swoim obecnym sprzętem.

Pozdrawiam.

Zdj_cie009a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Łoj susza.pustynia,słońce dominuje,normalny dominator się zrobił,bo nie idzie dorwac Ksieżyca na ciemnym niebie,przy zadowalajacej jego wysokosci nad horyzontem.

Stad zdjecie (mozaika z 32 kadrow),mało kontrastowe,slaby seeing 3/10,no i Ksiezyc swiecil na wysokosci 30-kilku stopni,to jednak mało,jescze jedna przeszkoda-jasne niebo na godzine przed zachodem slonca.

73% oryginału.

 

Gutenberger73_.png

 

 

A i zapomnialbym,cos mi sie pochrzanilo z kamerka i zaczela dawac zdjecia w poziome pasy!

 

W4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanyś ta pierwsza fotka super, ale nie myślałeś o tym żeby podciągnąć kontrast?

Nie było by takiej mgły: ;)

 

Gutenberger73__kopia.jpg

 

Mam nadzieję że się nie gniewasz że gmeram przy Twoich fotkach? :rolleyes:

Pozdrowienia :Beer:

 

P.S.

Co do kamerki to sprawdź czy nie zmieniłeś przypadkiem czegoś w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobrze wyszło. Domyślam sie ze masz mniejszy kontrast z barlowem niż bez, ale nie wierzę że nie da sie go opanować w ognisku gł. Paski masz z niskich parametrów kamerki, a te z powodu użycia barlowa.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Lemarc,to mnie uspokaja.Przyznam,ze intuicyjnie podejrzenia kierowalem w strone "niskich parametrow" a tlumaczylem to sobie poprostu jasnym niebem,ale za nic w swiecie nie potrafilem dociec,jakim prawem niskie ustawienia równaja sie powstawaniu paskow!! ;)

 

Oczywiscie,ze nie omieszkam sprobowac focenia w ognisku glownym,ale to dopiero z nowa kamerka i z nowym Ksiezycem:)Nie daje sie powiekszac zdjec(z dobrym skutkiem)otrzymanych ze skompresowanego obrazu. Tylko ze na granicy Polsko-Ukrainskiej znow klopoty,kamera nie dojechala:(

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplanowałem sobie robić fotki Księzyca tuż po nowiu i nawet było troche pogody, ale nie wiedziałem że w tym samym czasie administracja osiedlowa zaplanowała sobie remont mojego balkonu i tak nie mam "świeżego" Księżyca aż do jesieni. Sięgnąłem więc do archiwum by zrobić porównanie jak wyglądają różnice w wyglądzie rejonu Copernicusa przy niskim i wysokim kącie oświetlenia.

por_wnanie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lutego br. udało mi się zgromadzić (procentowo) połowę zdjęć do atlasu, lecz zbiór nie jest jednorodny jakosciowo i niektóre z fotek trzeba będzie powtórzyć. Jesienią zajmę się lewą połówką tarczy, a do wiosny następnego roku mam nadzieję zebrać wszystko. Liczyłem że uporam sie ze wszystkim w tym roku kalendarzowym, ale pogoda jak zwykle krzyżuje takie zamiary. :P

przewodnik.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam was dopiero zaczynam przygodę z teleskopowaniem i astronomia, a to zdjecia jakie zrobiłem dla Ksieżyca ze 4-6 dni temu no niesą profesjonalne bo zrobione przy okularze 20mm podstawowym z teleskopu trzymając aparat Cannon cyfrowy tuz przy nim.

A teleskop to Celestron Power Seeker 80EQ

Img_2784.jpg

Img_2783.jpg

Img_2780.jpg

Img_2779.jpg

Img_2777.jpg

Img_2782.jpg

Img_2781.jpg

Edytowane przez Fangthane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UUuu to było bardzo późno i czekałem specjalnie na niego po 2 dniach od otrzymania teleskopu bo chciałem koniecznie zobaczyć Księżyc i siedziałem i zniecierpliwością czekałem aż zaczął wschodzić najpierw za drzewami bo oglądałem z bloku to za bardzo niebyło widac i czekałem az wzejdzie powyżej drzew i wkońcu się doczekałem, i mimo chyba takiego słabego teleskopu to WOW WKOŃcu ale odlot aż otworzyłem "gębę" (buzię) z wrarzenia. i tylko ciągle WOW ale pewnie na innych teleskopach to lepiej widać bo mój chyba jest słaby jeszcze planet nieoglądałem jakieś gwiazdy troszke tylko i migały różnie i coś na nich tam się działo.

Ale zachwycony jestem tym teleskopem narazie niewiem czy on jest dobry czy nie ale Ksieżycem byłem bardzo zachwycony i to na podstawowych okularach które niesa dośc dobre ale teraz dokupiłem sobie Celestron 5mm X-cel może na nim będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem avika z przed miesiąca i postanowiłem rzucić go w registaxa i wyszło coś takiego :huh:

k2ts1.th.jpg

Kręcone jeszcze na statywie paralitycznym=fotograficznym :angry: teraz mam EQ3 to może coś lepszego uda mi się ustrzelić, mam nadzieje.

Edytowane przez Marcoos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oto fprezentacja z pierwszego swiatła nowej kameki VAC-135.

Porownanie formatu obrazu i pola widzenia z kamerka TouCam.

Oczywiascie mniejsza fotka to webkamerka a wieksza-Vac-135.

Widac,ze pojedyncza klatka z nowej kamery,to czterokrotnie wiecej informacji ze wzgledu na pole widzenia,a dodatkowo kamera nie uzywa kompresji,wiec strumien generowany przez nia jest naprawde spory.

Zdjecie pomniejszone,dla ukazania roznic w formacie obrazu obu kamer.

 

porownanie3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.