Skocz do zawartości

Jedziesz Robert, jedziesz!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe w jakich tarapatach musiala byc Honda, ze sprzedala taki team.

Od kilku sezonów "walczyli" o ostatnie miejsca ... przestali sie liczyć i byli nawet pośmiewiskiem F1 ... pomimo największego budżetu.

Miło mnie zaskoczyły wyniki dzisiejszych kwalifikacji, w końcu bardziej umiejętności kierowcy bedą sie liczyć i tu Kubiczka ma pole do popisu !!!

Nie ma jak emocje w wyrównanej stawce, a nie Ferrari i Ferrari ... poza tym to sławetne Ferrari zostało "tam, gdzie Antkowe prosie", a McLaren stał "na kołkach" w garażu :P

Brawn GP przyszalał, ale czy przejedzie bez awarii wyścig ?

 

Typujemy:

1) kto wygra wyścig - 3 pkt. za poprawne wskazanie

2) kto zajmie pierwsze trzy miejsca - 1 pkt. za każdego poprawnie wskazanego zawodnika

3) które miejsce zajmie Robert Kubica - 3 pkt. za poprawne wskazanie zajętego miejsca (przy pomyłce o 1 pozycję - 2 pkt., przy pomyłce o 2 pozycje 1 pkt.)

Typujemy po kwalifikacjach, ale przed rozpoczęciem głównego wyścigu.

Robercie, 1 i 2 punkt z tym pierwszym miejscem troche kolidują ze sobą. Może: za 1 miejsce 3- pkt, za 2 - 2pkt, za 3 - 1 pkt (połaczyć Twój punkt 1 i 2) lub pominąć punkt 1, albo zostawić tak jak jest ?. Punkt 3 zostawić.

Typujemy tu (1), założysz nowy wątek TYLKO z naszymi typami (2), czy na priwa do Ciebie (3) ?

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie, 1 i 2 punkt z tym pierwszym miejscem troche kolidują ze sobą. Może: za 1 miejsce 3- pkt, za 2 - 2pkt, za 3 - 1 pkt (połaczyć Twój punkt 1 i 2) lub pominąć punkt 1, albo zostawić tak jak jest ?. Punkt 3 zostawić.

Typujemy tu (1), założysz nowy wątek TYLKO z naszymi typami (2), czy na priwa do Ciebie (3) ?

 

MK

 

Wiem, że jest mała kolizja, gdyż w zasadzie ktoś kto wygra powinien się znaleźć w "trójce". Chciałem aby było to na zasadzie - zwycięzca - podium - Kubica

 

Dobrze, zróbmy więc w ten sposób:

 

TYPUJEMY

 

1) kto wygra wyścig - 3 pkt. za poprawne wskazanie

2) kto zajmie miejsca 2-3-4 - 1 pkt. za każdego poprawnie wskazanego zawodnika (czyli podajemy 3 nazwiska)

3) które miejsce zajmie Robert Kubica - 3 pkt. za poprawne wskazanie zajętego miejsca (przy pomyłce o 1 pozycję - 2 pkt., przy pomyłce o 2 pozycje 1 pkt.)

 

Typujemy po kwalifikacjach, ale przed rozpoczęciem głównego wyścigu.

 

Typujemy tutaj. Ja swoje typy podam wieczorem.

 

Aha, jeżeli chodzi o 2 punkt. Podajemy 3 nazwiska kierowców, którzy wg nas zajmą pozycje 2-4. Nie podajemy, że ten zajmie 2 pozycję, ten 3 pozycję, a ten 4 pozycję. Tylko nazwiska bez miejsc.

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYPUJEMY

 

1) kto wygra wyścig - 3 pkt. za poprawne wskazanie

2) kto zajmie miejsca 2-3-4 - 1 pkt. za każdego poprawnie wskazanego zawodnika (czyli podajemy 3 nazwiska)

3) które miejsce zajmie Robert Kubica - 3 pkt. za poprawne wskazanie zajętego miejsca (przy pomyłce o 1 pozycję - 2 pkt., przy pomyłce o 2 pozycje 1 pkt.)

 

Typujemy po kwalifikacjach, ale przed rozpoczęciem głównego wyścigu.

 

Więc:

 

ad 1. - Button

ad 2. - Kubica, Massa, Barrichello.

ad 4. - Kubica zajmie 2 msc.

 

Powiem szczerze, że zastanawiałem się nad pierwszym miejscem Kubicy :szczerbaty:

w kwalifikacjach miło zaskoczył, biorąc pod uwagę wcześniejsze treningi, ale to cały Kubica ;D 3mamy kciuki!

i też mnie ciekawi wytrzymałość bolidów Brown GP względem całego wyścigu.

Będzie na pewno ciekawie. emocje gwarantowane.

 

Pozdrawiam

mlody188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A było tak pięknie :(. Według mnie Kubica za bardzo zaryzykował. Jeżeli już zdecydował się na atak, to powinien robić to ostrożniej i w razie jakichkolwiek wątpliwości odpuścić.

 

Jedyne pocieszenie jest takie, że podczas wyścigu (do wypadku) on i bolid sprawowali się bardzo dobrze. To rokuje dobrze na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie to mógł poczekać jeszcze chwilę, bo był o wiele szybszy od Vettel'a, ale tutaj (przy tym wyprzedzaniu) był już z przodu, Vettel za bardzo chcial się obronić, widać było, że nie chce odpuścić. Ciężko tak stwierdzić kogo to wina była :(

 

Ale fakt faktem bolid bardzo dobrze się spisywał, Kubica nie zapomniał jak się jeździ.

Bolid bez KERSu, bez dyfozorów i do tego najcięższy kierowca w stawce :P i wyniki rewelacyjne.

 

Pozdrawiam

mlody188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyscigi to nie jazda po bulki nie ryzykujac mogl by nie zyskac. Szkoda ale forma kubicy i zespolu jest nie najgorsza w przyszlosci moze byc dobrze. A sezon chyba bedzie nie ciekay zapowiada sie dominacja Brawngp ;)

 

Pierwszy wyścig o niczym nie przesądza. Ja myślę, że sezon będzie bardzo ciekawy.

 

Ryzykiem jest już sama jazda bolidem F1 ;) Wiadomo, że kierowcy muszą ryzykować. Ale zawsze pozostaje też granica ryzyka.

 

 

Cieszycie się ze swojej wygranej ?

 

To zapewne pytanie retoryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pisać kto zawinił bo nie da się jednoznacznie wskazać winnego, ale wcale nie powiem, że Kubica źle zrobił. Incydent wyścigowy z delikatnym wskazaniem na winę Vettela. Robert miał realne szanse na zdobycie lepszych punktów i dobrze zrobił, że chciał ją wykorzystać. To są wyścigi, a nie chłodna kalkulacja co mi się bardziej opłaca. Robert pojechał rewelacyjny wyścig i trzeba to podkreślić. Miał szanse by go wygrać, a bez wyprzedzania wygrać się nie da. Przez cały wyścig Kubica utrzymywał dobre tempo, bez magicznego dyfuzora, bez KERS a to dobrze rokuje na przyszłość. Trzeba być dobrej myśli, to będzie dobry sezon.

 

Pechowa ta Australia, to fakt ale cały wyścig był rewelacyjny.

 

NGC7841 - dziwne pytanie. Bardzo mnie cieszy dublet Brown GP, piękny obrazek na podium.

Dublet obstawiałam bo dobrze im życzyłam.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Vettelu i Kubicy nie bede pisal bo wiadomo, ze obiektywny nie bede. Natomiast nie wiem, czy ktos zwrocil uwage, ze Barichello mial co najmniej dwa "wjazdy" w swoich konkurentow: pierwszy zakret i wjazd chyba w Webbera, pozniej wjazd w Raikkonena. Tak czy inaczej dublet w debiucie to historyczne osiagniecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie to mógł poczekać jeszcze chwilę, bo był o wiele szybszy od Vettel'a (...)

No, nie za bardzo miał na co czekać! Miał do wyprzedzenia dwa bolidy, stratę do lidera ok. 2 sekund i tylko 3 okrążenia do mety. Moment ataku został dobrany bardzo dobrze - Vettel na wcześniejszym zakręcie popełnił błąd, który pozwolił Kubicy zaatakować. To, co wydarzyło się później było raczej spowodowane przerwanym przez Vettela dohamowaniem. A BMW musi popracować nad bezpieczeństwem - urwane przednie koło mogło uderzyć Roberta! Takie zdarzenie nie powinno mieć miejsca!

Cóż, może w przyszłym sezonie uda się Kubicy przełamać "australijskiego pecha" (albo niech FIA usunie ten wyścig z kalendarza ;) ).

 

Ogólnie wyścig nie mógł się nie podobać bo "działo się"! Jednak z ogromnym zdumieniem stwierdziłem, że nie KERS i nie dyfuzory mieszają najwięcej, a opony. Gratulacje dla firmy, której nazwy nie wymienię, za dostarczenie opon, które degradują się w ciągu 10 okrążeń!

 

No i gratulacje dla Brawn GP; dublet w debiucie - rewelacja!

 

EDYTKA: Zespół sędziów był surowszy od nas, bo ukarał Vettela karą -10 pozycji w Malezji za kolizję z Robertem, dodatkową karę (50.000$) za kontynuowanie jazdy z urwanym kołem.

O Trulli'm napisał już ZbyT.

Edytowane przez E.Eri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.