Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

wreszcie znalazłem chwilę by dogadać się z setupem

w ramach testu kolorowej  kamerki T7C zrobiłem kilka fotek Księżyca. Poniżej mozaika 4 paneli, po 250 klatek każdy. Właściwie to bez obróbki, tylko to co wypluł AS2 połączyłem w MS ICE. MAK180, T7C, HEQ5

19_29_29_g4_ap440_conv_stitch.thumb.jpg.27fdd80a80e9af839ed9feb1ec3030fe.jpg

 

pozdrawiam

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszy z tego okresu. Użyję takiego modnego określenia - "zrównoważony". Piękne oddanie świateł i cieni. Niektóre miejsca w sposób naturalny "świecą", a noc nie zabiera na terminatorze więcej niż powinna. Przedstawiony glob nie jest gigantycznych rozmiarów, ale przyciąga uwagę w detalach. Wszędzie, nie tylko w bliskości granicy między dniem i nocą, również przy wschodniej krawędzi. A tamte obszary przypominają delikatny witraż - podświetlony, więc oddający wszystkie jasne punkty i linie, jako "defekty" (pęcherzyki i rysy) na podświetlonej matowej szklanej tafli - świecą jak neony. Nie sądzę aby istniały zdjęcia idealne, ale to jest bliskie takiej oceny, bliskie mojego subiektywnego wzorca dobrego zdjęcia Księżyca. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎02‎-‎28 o 19:30, lemarc napisał:

Ja bym rozjaśnił okolicę terminatora, gdyż wiele detali ginie w mroku.

 

Często zapisuję na dysku zbyt ciemne zdjęcia z forum i sobie edytuję. Tu też rozjaśniłem i okazało się, że np. z fajnym światłocieniem wyszła Prosta Ściana (Rupes Recta) po lewo w dół od widocznego Arzahela (p. fragmant fotki bajastro). Fakt że to 200% powiększenie. Okolice terminatora są zawsze super plastycznie oświetlone. I to zdjęcie bajastro ma fajny potencjał. Nie czepiam się ta uwagą, lajka już dałem :D A może przekonam innych do rozjaśniania cieni?

RR.png

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 23/02/2018  Pierwsza Kwadra, około 54% oświetlenia. (stack 20 zdjęć)

2. 02/03/2018 Pełnia, około 99%. (stack 100 zdjęć)

Sprzęt: Canon700D, BarlowX2, SkyWatcher150/750
Software: PiPP, AS!3, RS6, PS, FS

 

stack20d_wave_9_1_105_2_stitch___PS(crop)_PS_LR_PS_FS_FS(1860x 72dpi).jpg

xBESTchoose 1 stack100d_dobry411_105asd_stitch_PS_LR_FS_PS_fscropres.jpg

Edytowane przez maniopwst
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maniopwst - jako jedyny fotografowałeś Księżyc tuż po pełni, a tam, pięknie widoczne struktury wschodniej krawędzi: Humboldt i Hecataeus. Ten pierwszy miał wyjątkowo dobre światło. Twoje zdjęcie daje przedsmak tego, co można byłoby pokazać w większej skali. Może udałoby Ci się wykadrować tą część krawędzi i trochę powiększyć? Bez ostrej obróbki. Byłby to taki mały smaczek Twojej sesji zdjęciowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.