Skocz do zawartości

Ruiny / Budynki na księżycu


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj chcąc nie chcąc (czyli z nudów) czytałem sobie opowiadanie "Wojny bogów" jest tam poruszony temat ruin na księżycu, nie spotkałem się z tym prędzej więc szybko zagoglowałem. Niestety, nie znalazłem żadnych sensownych zdjęć/relacji/wypowiedzi astronomów czy to innych ludzi, stwierdzających że takowe budynki tam stoją, jedyne co to jakieś kiepskiej jakości zdjęcia czy nagrania video przedstawiające niby te budowle. Ktoś gdzieś napisał całkiem spory artykuł na temat cenzurowania zdjęć przez NASA. Niestety nie posiadam sprzętu aby samemu to sprawdzić i stąd moje pytanie do was, czy ktoś ma takowe fotki? czy w ogóle takowe budowle tam faktycznie stoją? Może porozmawiamy na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd niby te budowle miałyby się tam wziąć? :D

 

No właśnie jest wiele teorii na ten temat, no ale to już by się zrobił offtopic, jeśli temat Cie interesuje to poszukaj w google hasła "Ruins on moon"

 

dobsonme - widzę że humor dopisuje, ale jeśli nie masz nic ciekawego do napisania to może sobie daruj? Nie oczekuje tutaj drwin, tylko sensownych odpowiedzi, podobno właśnie po zaciemnionej stronie księżyca znajdują się jakieś ruiny które na fotografiach NASA są zamazane

 

btw tutaj link do wcześniej wspomnianego artykułu, ktoś jest w stanie zidentyfikować miejsce?

Edytowane przez Lardux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ha:

Chciałoby się powiedzieć - oto zadanie dla naszej ekipy księżycowej :D Tylko oni mogą rozwikłać tę zagadkę :szczerbaty:

Ale niestety sezon księżycowy się skończył, panowie mają wolne do sierpnia :)

 

PS. Dobrze, że wylądowało w HP, bo tak jak napisał dobsonme - z takimi rewelacjami to na portale branżowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z widocznością ruin na Księżycu może być pewien problem. Im większego zbliżenia używasz tym widać więcej zniszczeń. Całkiem jak po jakiejś eksplozji, bombardowaniu lub przynajmniej solidnym impakcie. :szczerbaty:

Słyszałem o pozostałości po jakiejś budowli z której ocalała tylko jedna prosta ściana. Taka to rzadkość na księżycowym globie, że doceniono to nadając jej indywidualną, dumnie brzmiącą nazwę Rupes Recta. Jeszcze jedną budowlą o której słychać było wiarygodne doniesienia był most o wielkiej rozpiętości spinający dwa nadmorskie przylądki. Jak wiele innych mostów był także natchnieniem dla artystów rysowników. http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=326424 Dzisiaj zostały z niego tylko ruiny i to niestety słabo widoczne nawet przez najwieksze amatorskie sprzęta. :rolleyes: A szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuje tutaj drwin, tylko sensownych odpowiedzi, podobno właśnie po zaciemnionej stronie księżyca znajdują się jakieś ruiny które na fotografiach NASA są zamazane

 

Na tym forum na poważnie o takich rzeczach nie pogadasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chcąc nie chcąc (czyli z nudów) czytałem sobie opowiadanie "Wojny bogów" jest tam poruszony temat ruin na księżycu, nie spotkałem się z tym prędzej więc szybko zagoglowałem. Niestety, nie znalazłem żadnych sensownych zdjęć/relacji/wypowiedzi astronomów czy to innych ludzi, stwierdzających że takowe budynki tam stoją, jedyne co to jakieś kiepskiej jakości zdjęcia czy nagrania video przedstawiające niby te budowle. Ktoś gdzieś napisał całkiem spory artykuł na temat cenzurowania zdjęć przez NASA. Niestety nie posiadam sprzętu aby samemu to sprawdzić i stąd moje pytanie do was, czy ktoś ma takowe fotki? czy w ogóle takowe budowle tam faktycznie stoją? Może porozmawiamy na ten temat?

 

Powinieneś się uspokoić i wziąć głęboki oddech ... uff :blink:

Na forum znajdzizesz przynajmniej dwa tematy, które na pewno przybliżą Tobie ogólny chociaż temat zainteresowań.

 

http://astro-forum.org/Forum/Ksiezycowe-za...rki-t10275.html

 

http://astro-forum.org/Forum/Bliski-Ksiezyc-t10320.html

 

Jeżeli znajdziesz w sobie niezbędne pokłady cierpliwości, prawdopodobnie odnajdziesz tam odpowiedź na nurtujące Ciebie (młodego człowieka) pytania :rolleyes:

Osobną sprawą pozostanie, czy UWIERZYSZ ?

 

Daj znać! :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lemarc i hanysiak uczestniczą w tym spisku ukrywając prawdę o tych budowlach. Nigdy nie widziałem, żeby pokazali jakiś budynek na swoich zdjęciach.... :szczerbaty:

 

04_foto.jpg

teoria spisku, PS i wszystko jasne :rolleyes:

marcus i hanysus to znani masoni, oni fałszują prawdę i nam kity wciskają z tymi pseudo fotami, to jawna propaganda

na Księzycu są ruiny mega wielkiej i starej cywilizacji, którą jacek i placek okradli i zniszczyli kradnąc cały Księżyc, co zostało jasno opisane już dawno. Każdy pies i wilk wyjąc do Księżyca przesyła super tajne informacje nt. naszej cywilizacji, a wszystko to wielka przykrywka dla grupy trzymającej Władzię...

 

to mówiłem Ja, Jarząbek

pozdrawiam ;)

 

http://www.astromagia.pl/view/page/id/184 to odpowiednie miejsce na tego typu dywagacje

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pogadamy o tych ruinach, bo po pierwsze nasze sprzęty nie rozdzielają praktycznie obiektow poniżej 1 kilometra średnicy, po drugie nie ma podstaw obserwacyjnych na tyle pewnych i potwierdzonych przez wielu, żeby dawać wiarę takim spekulacjom jak te ktore nam zalinkowałeś. Są pewni ludzie ktorzy nigdy nie uwierzą zwyczajnej i obiektywnej prawdzie, ale pełni podejrzliwości zawsze będą szukać przysłowiowej "dziury w całym", karmiąc przy okazji innych swoimi bredniami. Całkiem sporo młodych ludzi dało się skołować takim spiskom i nie wiadomo czy będą w stanie się uwolnić od tych szkodliwych poglądów. My im napewno nie ulegniemy, bo wiemy na czym stoimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Są pewni ludzie ktorzy nigdy nie uwierzą zwyczajnej i obiektywnej prawdzie, ale pełni podejrzliwości zawsze będą szukać przysłowiowej "dziury w całym", karmiąc przy okazji innych swoimi bredniami. Całkiem sporo młodych ludzi dało się skołować takim spiskom i nie wiadomo czy będą w stanie się uwolnić od tych szkodliwych poglądów. My im napewno nie ulegniemy, bo wiemy na czym stoimy.

Oj tak, tak.

Niestety to jest zaraźliwe, w dodatku zupełnie nie rozumiem z czego wynika. Może ktoś (psycholog? socjolog?) potrafi wyjaśnić, czemu ludzie łatwiej dają wiarę takim jawnym bredniom niż faktom naukowym i gotowi są bronić ich jak własnego życia. To chyba ma coś wspólnego z przekonaniami politycznymi, uprzedzeniami rasowymi itp., przyjmowanymi na zasadzie innej niż zdrowy rozsądek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lemarc i hanysiak uczestniczą w tym spisku ukrywając prawdę o tych budowlach. Nigdy nie widziałem, żeby pokazali jakiś budynek na swoich zdjęciach.... :szczerbaty:

 

 

dobre!!! słyszałem o wielu teoriach spiskowych, ale ta przebiła wszystkie. Prędzej uwierzyłbym, że USA nie doleciało na Ksiezyc niż w te brednie :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, tak.

... w dodatku zupełnie nie rozumiem z czego wynika. Może ktoś (psycholog? socjolog?) potrafi wyjaśnić, czemu ludzie łatwiej dają wiarę takim jawnym bredniom niż faktom naukowym i gotowi są bronić ich jak własnego życia. To chyba ma coś wspólnego z przekonaniami politycznymi, uprzedzeniami rasowymi itp., przyjmowanymi na zasadzie innej niż zdrowy rozsądek.

 

Jest tak jak mówisz, nasze przekonania i poglądy są bardzo silnie uwarunkowane naszym wychowaniem i tym jakie poglądy mają osoby nas wychowujące. Największy wpływ na kształtowanie poglądów w życiu późniejszym ma pierwsze pięć lat życia dziecka - dziecko jest wtedy największym obserwatorem świata, uczy się relacji panujących na świecie.

Jeśli wtedy zobaczyło np. swoją matkę krzywiąca się na jakiegoś grubego człowieka, dziecko zakoduje na całe życie, że otyłość jest be i tak będzie traktował ludzi z nadwagą, analogicznie tak samo jest z każdym uprzedzeniem jak rasizm, szowinizm, wiara we wróżki, okultyzm...

Niestety jest to silniejsze od nas i naszego zdroworozsądkowego myślenia w życiu późniejszym, oczywiście można świadomie wprowadzać tu zmiany, ale związane jest to z pracą nad sobą, a najpierw trzeba sobie w ogóle uświadomić że mamy problem, a to zazwyczaj jest najtrudniejsze...

Tak czy siak podświadomie naszą pierwszą myślą i impulsem zawsze będą wzorce wyniesione z domu, pamiętajmy o tym wychowując swoje dzieci, one świetnie wychwytują każdą informację pozawerbalną, jak gest, mimika twarzy, dla nich słowa są wtórne, zaś komunikacja językiem ciała podstwowa.

Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej kiedy w wieku dorosłym możemy mieć dwie postawy wobec kogoś lub czegoś: jedną jawną i poprawną, drugą zaś utajoną i pełną uprzedzeń :)

 

na podstawie wieloletniej lektury - "Charaktery" magazyn psychologiczny

Polecam lekturę - https://implicit.harvard.edu/implicit/poland/faqs.html

http://manager.money.pl/strategie/psycholo...1,0,138497.html

http://testdifferent.com/pdf/naukowe/utajo...20spoleczne.pdf

http://74.125.77.132/search?q=cache:vDH4iL...=clnk&gl=pl

 

pozdrawiam

Ori

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można zapominać, że budynki na Księżycu w 99,74% są właściwie "w" Księżycu. Otóż Księżyc w środku jest pusty (jak dzwon) i budynki budowane przez rasę Lunarów stoją na "podpowierzchni" Księżyca. Tak jakby do góry nogam...khmmm...piwnicami. Ma to związek z tym, że na Księżycu jest dość zimno. W środku zaś ciepło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nasze przekonania i poglądy są bardzo silnie uwarunkowane naszym wychowaniem i tym jakie poglądy mają osoby nas wychowujące. Największy wpływ na kształtowanie poglądów w życiu późniejszym ma pierwsze pięć lat życia dziecka - dziecko jest wtedy największym obserwatorem świata, uczy się relacji panujących na świecie.

Prawda, tylko prawda, ale raczej nie cała prawda.

Chyba mało kto, a już na pewno nie z mojego pokolenia, wyniósł z rodzinnego domu przekonanie, że ludzie nie wylądowali na Księżycu, ale za to kosmici często lądują na Ziemi a nawet postawili nam piramidy, Stonehenge, figury na Wyspie Wielkanocnej i nie wiadomo co jeszcze. Zaś zamach na World Trade Center został sfingowany przez rząd amerykański a najlepszym sposobem na szczupłą sylwetkę, zdrowie i atrybuty piękności jest dieta złożona z ogórków i smalcu. Zaprzeczenie tym oczywistym faktom równa się często obrazie i zerwaniu przyjaźni.

Więc chyba jednak gdzieś z tyłu głowy mamy zakodowaną tęsknotę do irracjonalności. Tylko jak ją wytłumaczyć, bo przecież nie zwiększaniem szans na przetrwanie w rozwoju gatunkowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak mówisz, nasze przekonania i poglądy są bardzo silnie uwarunkowane naszym wychowaniem i tym jakie poglądy mają osoby nas wychowujące. Największy wpływ na kształtowanie poglądów w życiu późniejszym ma pierwsze pięć lat życia dziecka - dziecko jest wtedy największym obserwatorem świata, uczy się relacji panujących na świecie.

 

pozdrawiam

Ori

 

I zrobiło nam się psychologicznie, ale co racja to racja, znam takiego jednego co bawił się w dzieciństwie zawleczkami z puszek od piwa i tak mu zostało do dziś :) Sawes1 Ty na pewno wiesz o kim to :)

 

Pozdrowki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.