Skocz do zawartości

DOLNY ŚLĄSK - Tąpadła?


frebert

Rekomendowane odpowiedzi

prognozy na weekend są zachęcające ale ICM pokazuje, że już jutro powinno być dobrze

pozdrawiam

Witam, jutro Tąpadła, 22:30 - 23:00 jak ICM i sat24 pozwolą.

Zmierzch astronomiczny 23:40 - 1:57, księżyc wschodzi o 3:31. Jeszcze tydzień i będziemy mieć białe noce.

Pozdrawiam

 

Najnowsza prognoza pogody :)

zrzut_ekranu1.png

Edytowane przez rokita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICM uparcie zapowiada bezchmurne niebo choć Sat24 nie wróży nic dobrego

proponuję być w gotowości bo jest kilka osób zdecydowanych na wyjazd

pytania do osób, które jeszcze z nami nie były: macie transport? Może trzeba kogoś zabrać? Wiecie gdzie jest nasze miejsce obserwacyjne?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli pogoda będzie na tak to czemu nie

niestety prognozy na weekend są nieciekawe :swear:

w naszej pasji jesteśmy zdani na kaprysy Natury i musimy brać to co nam daje. Może się okazać, że następna okazja będzie dopiero za 2 miesiące lub nawet później

 

rozmawiałem z Iro, który będzie jechał. Prawdopodobnie zjawią się też Piotr i Grzesiek

rozważaliśmy wypad na Walim ale tam będzie mocno wiało więc pozostają nam Tąpadła

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pojechałem sam z tydzień temu żeby, odpalić sprzęt. Albo oczy nie odwykły, albo te noce już takie jasne, że z mgiełkami słabo - zjechałem raptem do paru mgiełek przez 2 godziny. Łysy wylazł dopiero o 2:00.

Noc przeraźliie zimna.

 

Wybieram się z piątku na sobotę z paroma osobami na pokazik nieba koło 21:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pojechałem sam z tydzień temu żeby, odpalić sprzęt. Albo oczy nie odwykły, albo te noce już takie jasne, że z mgiełkami słabo - zjechałem raptem do paru mgiełek przez 2 godziny. Łysy wylazł dopiero o 2:00.

Noc przeraźliie zimna.

 

Wybieram się z piątku na sobotę z paroma osobami na pokazik nieba koło 21:00

 

Tomku... jak się cieszę, że do nas powracasz :) stęskniliśmy się i nawet wspominaliśmy wczoraj Twoją skromną osobę...

 

Co do nocki... kontrast ładny - w 12-tce Grześka piękny Crescent i powalająca M51 - w życiu nie widziałem takiego halo wokół obu galaktyk - z resztą prezentowała się nie głupio i w 8"ce ! Lagunka paliła w oczy... piękne połączenie wiosennych kłaków i letnich mgiełek... SN'ka w M95 już niestety niewidoczna... był przymrozek (walizeczka pokryła się szronem) i inwersja... na Tąpadłach samochód pokazywał 3st.C w Sobótce 0st.C

 

Co do poranka: oby dzień był łaskawy... a ciało i umysł ożywione ;)

 

Dzięki za towarzystwo :)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna fajna nocka za nami. Za którą dziekuję :szczerbaty:

 

Myślałem że rano będzie gorzej...ale jest dobrze, może dlatego że po pobudce, jeszcze w amoku sennym, pomyliłem pod prysznicem ciepłą wodę z lodowatą.

 

Cieszę się zwłaszcza z zaliczonego Crescenta w UB. Piękna sprawa.

 

Poza tym jak wymieniłem sprężyny w LB-ku sprawa problemów kolimacyjnych została zamknięta.

Ładnie sobie pokulkowliśmy; szkoda tylko, że łuna nad Radunią troche spaprała widok M22.

Oczywiście poszukiwania sąsiadki M53 czyli NGC5053 spełzły na niczym. Może w czyjejś 16'' będzie do złapania.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymujecie się w jakimś hostelu zazwyczaj, czy po obserwacjach jedziecie do domu? Ja też teraz mogę w weekend się zjawić, przetransportować się autobusem ale kompletnie nie wiem gdzie jest to miejsce obserwacyjne :)

 

rano do domku - kilka godzin snu i do pracy - jak dzień taki jak dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymujecie się w jakimś hostelu zazwyczaj, czy po obserwacjach jedziecie do domu? Ja też teraz mogę w weekend się zjawić, przetransportować się autobusem ale kompletnie nie wiem gdzie jest to miejsce obserwacyjne :)

 

Miejsce to parking na Przełęczy Tąpadła. Mój link

Pozdrawiam

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna fajna nocka za nami. Za którą dziekuję :szczerbaty:

 

Myślałem że rano będzie gorzej...ale jest dobrze, może dlatego że po pobudce, jeszcze w amoku sennym, pomyliłem pod prysznicem ciepłą wodę z lodowatą.

 

Cieszę się zwłaszcza z zaliczonego Crescenta w UB. Piękna sprawa.

 

Poza tym jak wymieniłem sprężyny w LB-ku sprawa problemów kolimacyjnych została zamknięta.

Ładnie sobie pokulkowliśmy; szkoda tylko, że łuna nad Radunią troche spaprała widok M22.

Oczywiście poszukiwania sąsiadki M53 czyli NGC5053 spełzły na niczym. Może w czyjejś 16'' będzie do złapania.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

Iro widział przez 50% czasu, mocnym zerkaniem :rofl: tuż przed Twoim przyjazdem :)

Dzięki Panowie, za jak zwykle wspaniałe Towarzystwo.

Pozdrawiam

Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.