Skocz do zawartości

DOLNY ŚLĄSK - Tąpadła?


Rekomendowane odpowiedzi

Byłbym na Tąpadłach około 20:40 i posiedziałbym do ~00:00 - weźmiesz Tento?

 

Ok . 20:00 planuję z'avikować z balkonu jeszcze Marsa i byłbym tak ok 21 na Tąpadłach...

Będzie jeszcze kolega z konkurencyjnego forum :)

 

Tento wezmę :) Bierzesz swoja 350-tkę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda była świetna, mniej świetne były ogniska, ale towarzystwo było "nie-zaczepne".

 

Pierwsza obserwowana przez mnie wizualna supernowa (ta w M95) zaliczona, nie dość, że w LB12 to jeszcze także w mojej Synci.

 

 

Sprawdzone, co ma Lew pod ogonem, pod brzuchem. Świetny seeing i niezapomniany Mars - nie mogłem oderwać oczu ! Piękny Saturn - takiego Cassiniego jeszcze nie widziałem. Koncert kulek, w różnych okularach. A ostatnia godzinka z elementami Maratonu Messiera... - bieganie z Syntą po całej polanie i łapanie letnich obiektów - zaczęło się od Vaila, poprzez M27,M71 - a skończyło na M4. Zmęczenie i rozsądek wygoniły nas o 3-ciej.

 

Mało tego, kolejny kolega w drużynie :)

 

Było świetnie

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego, kolejny kolega w drużynie :)

jeszcze jeden zombi będzie grasował po nocy :D

 

trochę dziwnie wyglądał ten wypad bo pod ciemnym niebem obserwowaliśmy planety ale seeing był wyjątkowy więc szkoda było takie warunki zmarnować. Zrobiłem kilka avików Marsa, a przy okazji strzeliłem kilka fotek uczestników

niestety fotki naziemne wyszły słabo bo w ciemnościach nie mogłem ustawić ostrości. Niżej dwie najlepsze

 

Tapadla_23_03_2012_1.JPG

 

Tapadla_23_03_2012_2.JPG

 

zaliczyłem kilka galaktyczek ... nawet w Maczku z okularem 20 mm były widoczne galaktyki w Lwie

supernowa w M95 też dostrzeżona w Syncie 8"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jeden zombi będzie grasował po nocy :D

Od niespełna roku grasuje po okolicy... jajka spija, z worków strzela...

Dziękuję za wspaniałe towarzystwo.

Pozdrawiam

PS. Chyba w niedzielę się wybiorę, trzeba zrobić porządek w warkoczu i zaliczyć Pannę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ, jeszcze raz dziękuję za wspólne obserwacje. Okazało się, że pośpiech nie był wskazany. Trzy ogniska światła i głośnej zabawy zepchnęły nas do jedynego spokojnego miejsca - w narożniku polany. Dodatkowo, pasemka chmur znad Dzierżoniowa zniechęcały na początku ale później, im bliżej północy, zarówno "na górze' jak i "na dole" warunki obserwacji powróciły do normy.

Podobnie jak koledzy z piątku odhaczyliśmy okolice od zimowego Oriona po letniego Wolarza i Wielką Niedźwiedzicę z kompletem planet. Przed północą Saturn, wyraźny nawet w 300-krotnym powiększeniu - to piękny widok.

Obowiązkowe M42, M35, M44 i kuleczki M53, M5, M3. Najdłużej w Pannie i Warkoczu Bereniki przy wyłuskiwaniu M-ek tych nieco słabszych. Niebo było już dość jasne - niemal jak letnie jednak bez nieodłącznych towarzyszy - komarów (pozytyw wiosennych obserwacji).

Trochę wyziębieni poddaliśmy się po 1.00.

Edytowane przez jp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niespełna roku grasuje po okolicy... jajka spija, z worków strzela...

Dziękuję za wspaniałe towarzystwo.

Pozdrawiam

PS. Chyba w niedzielę się wybiorę, trzeba zrobić porządek w warkoczu i zaliczyć Pannę :)

 

Jurek, w jakich godzinach planujesz ?? Może tak do północy bym się zdecydował... biwakowiczów pewnie nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek, w jakich godzinach planujesz ?? Może tak do północy bym się zdecydował... biwakowiczów pewnie nie będzie...

 

Dziękuję za piątek Panowie.

Mam ochotę też dzisiaj, oj mam. Wczoraj u siebie do 2 w nocy walczyłem...między innymi z kolimacją.

Tutaj decyzja zapadła wymieniam spręzyny w LB, bo się wszystko chybocze. Charakterystykę maja jak te od długopisów, stąd własnie wystąpiły w piatek.

 

Wyglądam trochę jak zombie. Nie wiem czy sił wystarczy...ale cóż na 2 godzinki...zwłaszcza, że Jurek ma być ze swoimi ES' ami.

 

Pozdr

Grzegorz

Edytowane przez osiaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za piątek Panowie.

Mam ochotę też dzisiaj, oj mam. Wczoraj u siebie do 2 w nocy walczyłem...między innymi z kolimacją.

Tutaj decyzja zapadła wymieniam spręzyny w LB, bo się wszystko chybocze. Charakterystykę maja jak te od długopisów, stąd własnie wystąpiły w piatek.

 

Wyglądam trochę jak zombie. Nie wiem czy sił wystarczy...ale cóż na 2 godzinki...zwłaszcza, że Jurek ma być ze swoimi ES' ami.

 

Pozdr

Grzegorz

 

DObra chłopaki - o której ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.