Skocz do zawartości

DOLNY ŚLĄSK - Tąpadła?


frebert

Rekomendowane odpowiedzi

Ja będę o 21.00 na nowy czas :) No i tym razem będę miał polara..

Do zobaczenia

 

Grzesiu, ja na sobie będę miał ze 3 polary :) Ty weź w końcu ten filtr ;)

 

21:00 CEST - na kursie i na ścieżce - Synta już w astrodiesel'u

Edytowane przez Iro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mi się daje czy komus Synta płonie??

to nie Synta tylko LB 12"

a swoją drogą, co za ludzie ... nie potrafią spokojnie ustać 5 minut :D

 

dzisiaj nie dam rady dojechać

udanych łowów i do zobaczenia następnym razem

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z racji na fakt, że pojawia się chyba jedyna w tym miesiącu okazja na popatrzenie w niebo w nowiu, proponuję dzisiaj spotkanie na Tąpadłach.

 

Ktoś się jeszcze pisze ? Ja biorę wolne na środę i planuję siedzieć do świtu lub do hipotermii :)

 

 

Pozdr

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji na fakt, że pojawia się chyba jedyna w tym miesiącu okazja na popatrzenie w niebo w nowiu, proponuję dzisiaj spotkanie na Tąpadłach.

 

Ktoś się jeszcze pisze ? Ja biorę wolne na środę i planuję siedzieć do świtu lub do hipotermii :)

 

 

Pozdr

 

Iro

 

Ja będę ok 22:00. Do zobaczenia. Aha i też biorę wolne. Irek, bieżemy grilla :szczerbaty: ?

Edytowane przez osiaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po obserwacjach

miałem kończyć o północy ale warunki poprawiały się z minuty na minutę więc wyjechałem dopiero o 1:45

tym razem byłem bez teleskopu tylko ze starą lornetką 11x40 bo chciałem wypróbować nowe zabawki fotograficzne

dzięki za towarzystwo i do następnego razu :Beer:

 

pozdrawiam

 

PS

miejscowe koty robią się coraz bardziej bezczelne. Trzeba trzymać wałówkę w metalowej skrzyni :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po obserwacjach

miałem kończyć o północy ale warunki poprawiały się z minuty na minutę więc wyjechałem dopiero o 1:45

tym razem byłem bez teleskopu tylko ze starą lornetką 11x40 bo chciałem wypróbować nowe zabawki fotograficzne

dzięki za towarzystwo i do następnego razu :Beer:

 

pozdrawiam

 

PS

miejscowe koty robią się coraz bardziej bezczelne. Trzeba trzymać wałówkę w metalowej skrzyni :szczerbaty:

 

...i co "gorsza" warunki się polepszały z każdą minutą. Łabędź był bardzo kontrastowy, jedyne co wkurzało, to jakaś chmura nad Radunią, która uniemożliwiła normalne obejrzenie M4. Z Grzesiem walczyliśmy do samego świtu. "Tajming" mieliśmy wyśmienity, jak złożyliśmy zabawki, niebo pokryło się churkami. Przyznam, że wypad był udany... zobaczyłem kilka obiektów, których wcześniej nie oglądałem. Oglądanie e-Mek w Strzelcu w kwietniu, to też niezła frajda... szkoda tylko, że bateryjka od aparatu nie wytrzymała godzinki dłużej:

 

DSCb_8488.jpg

 

Pozdrawiam

 

Iro

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i co "gorsza" warunki się polepszały z każdą minutą. Łabędź był bardzo kontrastowy, jedyne co wkurzało, to jakaś chmura nad Radunią, która uniemożliwiła normalne obejrzenie M4. Z Grzesiem walczyliśmy do samego świtu. "Tajming" mieliśmy wyśmienity, jak złożyliśmy zabawki, niebo pokryło się churkami. Przyznam, że wypad był udany... zobaczyłem kilka obiektów, których wcześniej nie oglądałem. Oglądanie e-Mek w Strzelcu w kwietniu, to też niezła frajda... szkoda tylko, że bateryjka od aparatu nie wytrzymała godzinki dłużej:

 

post-5506-0-52628100-1334764753_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

 

Iro

 

Sam nie spodziewałem się że ustrzelimy na koniec Strzelca. Fajnie było, chociaż moja druga połówka nie podziela tej opinii :swear: w końcu wróciłem juz za dnia.

Najwieksze wrażenie zrobiła na mnie chwila, gdy nagle gwiazdy przestały migotać, o godz tak ok 2.30. Skierowałem dwunastke na Saturna i orgazm na sucho normalnie :banan: . Daaawno :yahoo::notworthy: nie widziałem go tak wyśmienicie. Trwało to może 30 minut i było po seeingu, ale i tak potem nie było źle. Kuleczki prezentowały się więcej niż jak należy.

Tym razem po porządnym dokolimowaniu telepa pazurki pokazał mój Antares Speers Waler II 7,2 mm (bardzo czuły na nieosiowość). Zakochałem się na nowo w M5. W powiększeniu 211x trójwymiarowa malinka.

 

Dłuugo zresztą by pisać.

Pozdrawiam

Grzegorz

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allo, allo... tu mówi Nocny Jastrząb :D

 

pogoda na chwilę obecną nie za ciekawa... ale... icm sugeruje, że od 18-tej warunki będą...

 

wilgoć pewnie będzie niemała, ale można spróbować... - ja akumulatorki do grzałek właśnie ładuję :) są chętni ?? chyba ostatnia szansa przed letnią przymusową przerwą :)

 

sprawa na tyle atrakcyjna, że po przechodzącym froncie jest szansa na dużą przejrzystość, jak i mało ogniskowiczów z racji na mokre drewno ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allo, allo... tu mówi Nocny Jastrząb :D

 

pogoda na chwilę obecną nie za ciekawa... ale... icm sugeruje, że od 18-tej warunki będą...

 

wilgoć pewnie będzie niemała, ale można spróbować... - ja akumulatorki do grzałek właśnie ładuję :) są chętni ?? chyba ostatnia szansa przed letnią przymusową przerwą :)

 

sprawa na tyle atrakcyjna, że po przechodzącym froncie jest szansa na dużą przejrzystość, jak i mało ogniskowiczów z racji na mokre drewno ;)

 

Pozdrawiam

 

Ja się wybiorę, mogę być najwcześniej o 22:00 - 22:30'

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.