Skocz do zawartości

Obserwacje samolotów


Rekomendowane odpowiedzi

W aktualnej chwili nad GOP-em przelatuje dużo samolotów, spowodowane jest to nawałnicami w Czechach, samoloty omijają burze. warto zajrzeć na strony

 

Fajnie błyskają też kamery od strony zachodniej

http://www.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/mapa/

 

Chmurki idą prosto na Roberta.J ;-)

http://radar.bourky.cz/

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajnie błyskają też kamery od strony zachodniej

http://www.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/mapa/

 

Chmurki idą prosto na Roberta.J ;-)

http://radar.bourky.cz/

Na szczęście nie doszły, choć w sąsiedniej wiosce było oberwanie chmury to u mnie nie spadła nawet kropla deszczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aktualnej chwili nad GOP-em przelatuje dużo samolotów, spowodowane jest to nawałnicami w Czechach, samoloty omijają burze.

Szkoda że za dnia nie możemy obserwować tutaj takiej kawalkady takich kolosów jak B747 i A380 :rolleyes: Wszystko zwykle gdzieś tam na południu śmiga do Azji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam zaledwie 10 minut i przypadkowo zauważyłem dym domyślając się że to napewno z tej imprezy. Gdybym przewidział ze będzie to widoczne z takiej odległości to bym się zasadził wcześniej i na dłużej. Udało mi się sfocić tylko ten pokaz w okolicach godziny 17:45.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Bardzo lubię obserwować i fotografować samoloty. Przedwczoraj miałem ku temu okazje będąc przy lotnisku LHR w Londynie. Niestety nie miałem ze sobą DSLRa, jedynie kompakta stąd sorry za jakość zdjęć. Oto wybrane kilka zdjęć:

 

 

IMG_7419.jpg

Kolejka do lądowania.

 

IMG_7451.jpg

A340 linii Virgin Atlantic.

 

IMG_7477.jpg

B747 linii Thai

 

IMG_7489.jpg

DHL

 

IMG_7494.jpg

British Airways

 

IMG_7511.jpg

Na końcu wyszło słoneczko i przyleciał A380 z Emiratów.

 

IMG_7607.jpg

B747 linii Qantas widziany z Greenwich (przy Obserwatorium oczywiście :) )

 

 

Pozdrawiam wszystkich!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ił-76, czyż nie ?

 

btw:

Jutro a właściwie już dziś (piątek) na lotnisko Katowice Pyrzowice przyleci fajna maszyna - kto mieszka na linii z pasem startowym niech poluje.

 

W piątek 9 września planowany jest przylot MD-11(F) należącego do firmy FedEx. Przylot do Pyrzowic z Delhi planowany jest ok. godz. 11.00. Po załadunku frachtu samolot wystartuje z Katowice Airport ok. godz. 13.00. Maszyna wykona rejs na trasie Katowice – Londyn Stansted (stop techniczny) – Nowy Jork (stop techniczny) - Dallas/Fort Worth. Będzie to pierwszy czarter cargo do USA w historii Katowice Airport.

źródło: profil na FB

 

Może ktoś z okolicy się wybiera samochodem ? ;)

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ił-76, czyż nie ?

 

btw:

Jutro a właściwie już dziś (piątek) na lotnisko Katowice Pyrzowice przyleci fajna maszyna - kto mieszka na linii z pasem startowym niech poluje.

 

źródło: profil na FB

 

Może ktoś z okolicy się wybiera samochodem ? ;)

Nie to nie Ił, to Boeing E3-Sentry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w ostatniej chwili zerknąłem na FR24 i okazało się, że A380 Emirates zmienił kurs i leci nad moje miasto :) Jeszcze nigdy tak szybko nie skompletowałem sprzętu na balkonie. Te olbrzymy nie mają raczej kursów nade mną, więc to była gratka.

 

UAE_track.jpg

 

UAE_foto.jpg

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

 

Jak chodzi o dokładność w/w radaru to wydaje mi się, że jest tam spore opóźnienie jakieś 30 minut względem rzeczywistego położenia samolotu. To opóźnienie jest spowodowane możliwością zamachu terrorystycznego. Sam się o tym przekonałem już ze 2 razy. Znałem numer lotu i przewoźnika, którym wracał mój kolega z Francji. Na radarze samolot był jeszcze w powietrzu, a ja już z nim rozmawiałem przez telefon komórkowy.

Edytowane przez Tomasz Wężyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się mylisz. Obserwuje samoloty i posługuje się flightradar24 i jest niezwykle dokładny i pokazuje położenie w czasie rzeczywistym, przynajmniej ja nie miałem nigdy problemu z opóźnieniem. Wiem natomiast, że nie pokazuje wszystkich samolotów, muszą one mieć jakieś urządzenia albo wysyłać jakiś sygnał czy coś aby były widoczne na tym radarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto pamietać, że Flightradar24.com nie pokazuje wszystkich typów samolotów - informacja ta dostępna na stronie serwisu, co oznacza statystycznie tak około połowę lotów.

 

Gwoli uściślenia:

Which aircraft are visible on the map?

 

Common aircraft models that are visible on the map (have ADS-B):

 

All Airbus models (A300, A310, A318, A319, A320, A321, A330, A340, A380)

BAe ATP

BAe Avro RJ70

BAe Avro RJ85

BAe Avro RJ100

Boeing 737

Boeing 747

Boeing 757

Boeing 767

Boeing 777

Boeing 787

Most new deliveries of Embraer E190

Fokker 70

Fokker 100

Gulfstream V

Gulfstream G500/G550

McDonnell Douglas MD-10

McDonnell Douglas MD-11

Sukhoi SuperJet 100

Some newer Ilyushin and Tupolev for example Il-96 and TU-204

 

Common aircraft models that are NOT visible on the map (no ADS-B):

 

ATR-42

ATR-72

Boeing 707

Boeing 717

Boeing 727

Boeing 737-200

Boeing 747-100

Boeing 747SP

All CASA models

All Bombardier Dash models

All Bombardier CRJ models

Dornier 328

All Embraer models

Jetstream 32

Fokker 50

McDonnell Douglas DC-9

McDonnell Douglas MD-8x

McDonnell Douglas MD-9x

Saab 340

Saab 2000

"Air Force One"

Most military airplanes

 

Of course there are exceptions. For example one Lufthansa CRJ900, one LOT ATR-72, one Wideroe Dash, some MD8X from Onur Air, some Saab 340 in Australia, latest deliveries of Embraer ERJ-190, and some private Cessnas are visible.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na "Dniach NATO" w Ostravie po trzech latach przerwy. Widać, że impreza się rozwija i staje się coraz bardziej popularna. Według statystyk na płycie lotniska było 145 tyś. odwiedzających. Główną atrakcją był oczywiście B-52 Stratofortress :)

2.JPG 1.JPG

Mnie osobiście pozostaje pewien niesmak. Organizatorzy trochę źle rozmieścili i prowadzili loty względem lotniska i płyty gdzie gromadzili się zwiedzający. Bo jak można nazwać fakt, że wszystkie pokazy pilotażu były prowadzone "pod słońce" względem patrzących? Nie sposób było nieraz cokolwiek dostrzec, nie mówiąc o robieniu zdjęć!

DSC_7995.JPGDSC_7790.JPG

DSC_7913.JPGDSC_8021.JPG

 

Miałem też dzisiaj jechać, ale jednak sobie odpuszczę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.