Skocz do zawartości

Internet satelitarny


Rekomendowane odpowiedzi

Hej , od pół roku proszę (walczę ) z TPSA aby założyli mil inię telefoniczną a dokladniej internetową , byli sprawdzali i stwierdzili że trzeba kopć ok 50m stawiać ze 2 słupy i koszt ok 20 tys. , czyli według nich brak możliwości technicznych . Wiadomo jak trzeba dołożyc to pa pa abonęcie :(

 

Szkoda słów na to co wymyslają i co proponują - ręce opadają ( taki miniony komunizm) ( a może nie ?)

 

Pozostaje mi droga radiowa i satelitarna , radiowa ze względu zamieszkania na polanie w lesie jest fatalna działa jak żółw.

 

Satelitarna też nie rewelacja ale podobno nieco lepsza niż radiowa , co byście mi poradzili :g:

 

Ps. no chyba że macie jakiś pomysł na TPSA , powiedzieli że jak sobie wykopię dół przez działkę to może się możliwości zmienią ? jak to z nimi zagadać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...byli sprawdzali i stwierdzili że trzeba kopć ok 50m stawiać ze 2 słupy i koszt ok 20 tys...

 

Podział kosztów:

 

- 15 tyś dla prezesa za złożenie podpisu ( w końcu to ciężka praca)

- 3 tyś koszt słupów

- 1 tyś koszt koparki

- 1 tyś robocizna dla 10 robotników za 5 dni pracy

 

Bamus ma racje, jedyna nadzieja w sąsiadach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , od pół roku proszę (walczę ) z TPSA

 

Hej. Mam ten sam problem co Ty. Mieszkam na obrzeżach miasta gdzie nie ma linii telefonicznej.

TP obiecało (na piśmie w formie aneksu!) podciągnąć mi linię do maja 2011 i do tej pory nic... Zgłosiłem już 3 reklamacje i zostałem totalnie olany :swear:

Gorszego traktowania klienta w życiu nie widziałem. Jakiś czas temu dałem sobie po prostu spokój (oczywiście zgłosiłem skargę do URTiPu) .

Obecnie korzystam z blue connecta od Ery. Jest wolny ale do przeglądania internetu wystarczy.

 

Odnośnie internetu satelitarnego to się nie orientuję. Ale chyba cyfrowy Polsat ma to w ofercie w dość przystępnej cenie. Muszę sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam ten sam problem co Ty. Mieszkam na obrzeżach miasta gdzie nie ma linii telefonicznej.

TP obiecało (na piśmie w formie aneksu!) podciągnąć mi linię do maja 2011 i do tej pory nic... Zgłosiłem już 3 reklamacje i zostałem totalnie olany :swear:

Gorszego traktowania klienta w życiu nie widziałem. Jakiś czas temu dałem sobie po prostu spokój (oczywiście zgłosiłem skargę do URTiPu) .

Obecnie korzystam z blue connecta od Ery. Jest wolny ale do przeglądania internetu wystarczy.

 

Odnośnie internetu satelitarnego to się nie orientuję. Ale chyba cyfrowy Polsat ma to w ofercie w dość przystępnej cenie. Muszę sprawdzić...

 

skoro masz na piśmie zobowiązanie od tepsy nie zastanawiałeś się nad wnioskiem sądowym, skoro się zobowiązali i się nie wywiązują?

musiałbyś spytać radcy prawnego czy byłby sens wytoczyć proces, w końcu czekasz ze względu na to, że oni się do czegoś zobowiązali.

 

odnośnie innych metod połączenia z internetem, pytałeś po sieciach multimedialnych i operatorach telewizyjnych? może akurat któryś z Nich gdzieś w pobliżu posiada nadajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, raczej nie licz na telekomunę francuską S.A. Ja mam normalnie na ulicy linię telefoniczną ze skrzynką przed domem i 2 lata męczyłem ich żeby podpięli, po tym czasie się wk.... i zalożyłem radiówkę. To jest komuna jakich mało, a za jaką Polacy płacą pieniądze idące do Francji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityczne posty nie pomogą Alice.

 

Astrokosmo, jesteś na tym etapie, że masz zwiększoną podatność na marketing ;) Doradzę jedno. Unikaj ofert bazujących na rozwiązaniach CDMA. Nie warto tracić czasu. Z opcji do przemyślenia jest jedna droga. Sprawdzasz w sieci gdzie jaki operator ma nadajnik 3G i jeżeli jest coś w okolicy <10 kilometrów, stawiasz kawał masztu i wieszasz na nim antenę kierunkową 3G. To kosztuje, ale biorąc pod uwagę, że alternatywą jest wiszenie na satelitarce kilka lat, to i tak się opłaca.

 

Pamiętaj, że stawianie masztu zgodnego z przepisami to dosyć wymagający proces. Stawianie go bez formalizmów również wymaga wyobraźni. Słup który wystawi kierunkową antenę ponad drzewa, da nią manewrować i będzie bezpieczny to nie kijek wbity w ziemię.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłbym sobie TP,a sądy to już na pewno bym sobie darował.Nikt Ci nie zwróci straconego czasu i nerwów.

Ja też korzystam z radiówki,i śmiga jak trza.Jest tylko problem podczas dużych,obfitych opadów śniegu-zawieruchy lub oberwanie chmury gdy widoczność spada do kilku metrów,wtedy brak sygnału.

 

Ale to zdarza się bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie, czy macie u siebie zasięg LTE (hosted by Polsat). Jeżeli będzie, to internet zasuwa jak dziki, do tego z pingami na poziomie 30 ms, co nie jest dostępne przy 3G.

 

Ja wkrótce sprawdzę, czy czasem w obserwatorium nie mam już zasięgu, bo upload 50 mbit jest mi bardzo potrzebny.

 

Tu jest mapa zasięgu:

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/mapa-zasiegu.cp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam internetu przez sieć GSM ponad 5 lat, a od 1,5 roku przeszedłem już całkowicie na ten rodzaj dostępu do sieci

tam gdzie jest zasięg usługi HSDPA osiągam rzeczywistą prędkość 1-2 Mbit, a niekiedy nawet więcej

bez problemów oglądałem transmisje meczów itp.

za to trzeba sobie zdawać sprawę z ograniczenia przesyłu danych do pewnej wartości, po przekroczeniu której prędkość spada

jeśli chcesz robić wideokonferencje lub często korzystać ze Skypa możesz mieć z tym problem

gdy połączysz się przez EDGE prędkość spada do około 300 kbit, a wtedy wczytywanie strony trwa kilka sekund ... potrzeba nieco cierpliwości :szczerbaty:

za to jesteś niezależny od kabli itd. Wyjeżdżasz na wakacje czy obserwacje i internet masz ze sobą :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie, czy macie u siebie zasięg LTE (hosted by Polsat). Jeżeli będzie, to internet zasuwa jak dziki, do tego z pingami na poziomie 30 ms, co nie jest dostępne przy 3G.

 

Ja wkrótce sprawdzę, czy czasem w obserwatorium nie mam już zasięgu, bo upload 50 mbit jest mi bardzo potrzebny.

 

Tu jest mapa zasięgu:

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/mapa-zasiegu.cp

 

orientujesz się coś odnośnie kosztów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym broń Boże nikogo reklamować , po prostu potrzebuję waszej rady i dlatego wymieniam TPSA czy inne firmy .

Z TPSA nie chce mi się walczyć , ba nawet się zastnawiałem czy nie wziąć n ich netu z satelity (w miarę korzystny), ale wszystkie wasze propozycje sprawdzę , zależy mi by mieć internet który by działał lepiej niż radiowy , ten rzeczywiście u mnie słabo działa , na budowę anteny nie mam co liczyć nie zgodzą się urzędnicy .

Nie wiem czy to zawiść ludzka czy co ale nie zgodzili się na postawienie kopuły od Jacka Pali , choć sponsor półacił za wszystko łącznie z teleskopem i podłączeniem do komputera , i tak zmuszony byłem do postawienia małego domku z drewna żeby teleskop mógł być przez nas używany -szkoda gadać.

 

Podobnie jak u kolegi linia telefoniczna idzie wdzłuż mojej ulicy (jest skrzynka) i może nawet był bym skłonny sam wykopać taki rów , żeby mogli położyć kabel , ale powstaje pytanie czy to TPSA wystarczy , bo coś pobąkiwał święty mechanik że to długi kabel i nie wiadomo czy nie trzeba będzie za niego zaplacić :)

 

Mam obecnie modem telefoniczny Orange - tragedia , Sferia była nieco lepsza ale ciągłe zaniki sygnału i limity są nieludzkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś wszystkich bezprzewodowych?

Plus, Orange, Play, Era, Polsat. Jakieś czas temu szukałem takiego rozwiązania i z tego co pamiętam, chyba u wszystkich można wziąć na próbę na kilka dni. Do nowszych modemów jest też opcja podłączenia anteny (ale nie próbowałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, u Ciebie powinien działać Vimax - ERA a teraz T-mobile. U mnie było ciut za daleko bo nadajnik jest w Starej Miłosnej na górce obok cmentarza...

M.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z radiowej lini, ostatnio Netii - ok. 1000 m od przekaźnika. Ale sąsiad ma problem bo na linii stoją 3 drzewa - jak mieszkasz w lesie (wyższym od komina) to nie zadziała z dobrą prędkością dopóki sa liście. Na a jak las sosna i świerk, to ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.