Skocz do zawartości

Problem refraktorowy :D


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić drugi teleskop ,ale refrakor w granicach 1000-1100 zł nie więcej przeznaczony on ma być do planet.Do Ds-ów mam synte 8 .Teleskop nie musi być na niewiadomo jakim montażu może być nawet sama tuba.Aha i pytanko z innej beczki (już się boje co odpowiedzcie) czy będe widział różnice różnice w planetach mając synte 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co mu odpowiadać

 

Pyta o to samo regularnie od kilku miesięcy i tu i na AM i choć zawsze dostaje odpowiedź że przez synte zobaczy więcej, to znów pyta co mu można polecić. Nie dociera że nic lepszego niż synta nie dostanie.

 

Dzieciaku, ogranij się i kup sobie lepiej lepszy okular niż kitowy Kellner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym przypomnieć co pisałeś w swoim wątku o pojedynku reflektora z refraktorem ;). Było to zaledwie 2 dni temu. Dla ciebie dla przypomnienia zacytuję:

RUNDA.2 Patrząc przez oba teleskopy nie zobaczyłem szczegółów między nimi

no może w synice troszkę lepiej

Mars :

-Tak samo jak w syncie 8 czerwona plama

Jowisz :

-W Syncie dostrzegłem o jeden pas więcej.

Wenus :

-w refraktorze wydawała się mniejsza

Saturn :

-W synie zobaczyłem przerwe cassieniego w refraktorze też ale

dużo gorzej

Runde wygrywa synta 8

 

Powinieneś sam wyciągnąć wnioski. Tak dużego lustra jak w Syncie 8 nie pokona żadne refraktor. Jedynie Kardioptryki mogą konkurować.

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Ps. Ja też jestem dzieckiem. Mam 15 lat. Czubatka, wysil się, pokaż że coś wiesz. Udowodnij, że dorośli mogą polegać na naszym pokoleniu. I proszę Cię, korzystaj z Worda lub słownika. O wiele lepiej się wtedy czyta.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... a ponoć to Ja jestem "ten zły" na forum.

 

Nie no tak na poważnie to doradźcie mu jakiś refraktor bo prawdopodobnie chłopak jest za mały na częste noszenie Synty.

Wiadomo nie od dziś że wygodniej na szybkie wypady mieć Maka, lub refraktor na azymutalu.

Sam tak mam to zorganizowane i jestem wielce zadowolony, a Synte 8" wyciągam tylko na extra pogodę i głównie na DS-y przy nowiu.

Za tego tysiaka może niech On sobie sprawi jakiegoś katadioptryka. Na pewno super rozwiązanie na szybkie wypady. Kupić używanego i zawsze to można sprzedać dalej jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić drugi teleskop ,ale refrakor w granicach 1000-1100 zł nie więcej przeznaczony on ma być do planet.Do Ds-ów mam synte 8 .Teleskop nie musi być na niewiadomo jakim montażu może być nawet sama tuba.Aha i pytanko z innej beczki (już się boje co odpowiedzcie) czy będe widział różnice różnice w planetach mając synte 8.

Kupując za tysiaka refraktor do obserwacji planet bez montażu na pewno nie zobaczysz różnicy nawet między Saturnem i Marsem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla ciebie Czubatka 4 propozycje. Starałem się nie przekraczać około 1300 zł.

Nie radzę ci kupić refraktora. Oto możliwości:

 

1. Sama tuba Mak 127. Nie wiem, jak sobie poradzisz bez montażu ;).

http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/teleskop-sky-watcher-synta-bk-mak-127-sp-ota,d720.html

Nie znalazłem liku do Astromarket ;).

 

2. Mak 102 na montażu EQ2. Prawdopodobnie dość mała stabilność.

http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/teleskop-sky-watcher-synta-bkmak102eq2,d819.html

http://astromarket.pl/teleskopy/maksutow-cassegrain/teleskop-sky-watcher-mak-102-mm-eq2.html

 

3. Propozycja. Kup używaną tubę Mak 102, która jest na giełdzie i do tego EQ3-2.

http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/montaz-paralaktyczny-sky-watcher-eq3-2-cg4,d576.html

http://astromarket.pl/montaze-1/montaze-paralaktyczne/montaz-paralaktyczny-sky-watcher-eq3-2-ze-statywem-aluminiowym.html

 

4. Kup sobie dobry okular do Synty ;).

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha ha ha ha ha sorry hahahahaahahahhahaahah :rofl:

 

Jeśli będzie zakładał tematy tylko po to, żeby wyśmiewać posty i zaśmiecać forum, to założymy Ci moderacje postów, wiesz? :)

 

pozdrawiam

 

P.S: Wyjaśniam: Moderacja postów polega na tym, że każdy Twój wpis będzie musiał zostać zatwierdzony przez moderatora, zanim trafi na forum.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że Czubatka zakłada kolejne tematy, bo chce po raz kolejny usłyszeć, że jego Synta jest lepsza od innych teleskopów w tej cenie i się dowartościować tym jaki to fajny ma teleskop. No więc tak! To prawda! Masz fajny teleskop o dużych możliwościach. Może czas już zatem abyś zaczął robić z niego użytek.

Edytowane przez adam_k27
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie zakładał tematy tylko po to, żeby wyśmiewać posty i zaśmiecać forum, to założymy Ci moderacje postów, wiesz? :)

 

pozdrawiam

 

P.S: Wyjaśniam: Moderacja postów polega na tym, że każdy Twój wpis będzie musiał zostać zatwierdzony przez moderatora, zanim trafi na forum.

 

 

Zgadzam się .Czytając ostatnio posty stwierdziłem, że czubatka zakłada tematy by (może) sobie nabić licznik postów /?/ to trochę niepoważne i wywołuje lawinę postów, częsć ludzi się irytuje (czasem mają rację), Jest kilka tematów -w sumie monotematycznych -założonych przez czubatkę, które wprowadzają straszne zamieszanie na forum (typowy trolling) i je zaśmiecają.

Proponuję, by moderator poświęcił parę chwili na analizę wpisów czubatki i zaczął moderować jego wpisy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja niestety typowa w dzisiejszych czasach. Rodzice kupili dziecku teleskop oraz komputer z dostępem do internetu i uznali, że ich rola skończona. Dziecko ma pytania, wątpliwości, potrzebuje pomocy. Nie znajduje jej w swoim otoczeniu, więc szuka w internecie, ale tam albo jest traktowane jak dorosły, albo ludzie nie mają ochoty wychowywać cudzych dzieci. Wtedy frustracja dzieciaka rośnie. Gdy na sąsiednim forum nasz młody kolega zaczął składać dalece niekorzystne dla siebie propozycje zamiany teleskopu został grzecznie poproszony, aby na forum zarejestrowali się jego rodzice i tego rodzaju oferty składali w jego imieniu. I co? I nic.

Edytowane przez drevil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisze nie na temat ale chciałbym napisać ostrzeżenie dla wszystkich użytkowników forum przed użytkownikiem "czubatka". Pierwsze trochę informacji - nazywa się Tomek i ma około 10 lat. Dostała teleskop synta 8". Jednak pominęła ona że mając teleskop trzeba coś się na niebie orientować i niestety ale ma problem ze znalezieniem M42 nie wspominając o innych. Dlatego też usilnie chce kupić refraktor. Stąd te jej cuda i cyrki.

 

Nie dawno została wyrzucona z forum AstroUniverse.pl przez spamowanie forum. Tu też może się to powtórzyć.

 

I trzeci akapit - budżet. Synta 8 kosztuje 1000 zł. Okular 5 mm kupiony przez nią - 200 zł. Chce kupić refraktor - 1000 zł. To już jest 2200 zł. Wybaczcie ale nie znam 10 latka który miał w rękach do dyspozycji takie pieniądze :unsure: Myślę że te tematy zakłada jedynie po to aby pokazać rodzicom jaki to dobry byłby następny teleskop.

 

4 - to jej zachowanie. Ostatnio mnie dużo razy zwyzywała - teraz już przeprasza. A przed chwil ą znów z wyzywała. Nie wiem jak tak można że raz :rolleyes: a za chwilę :Boink:

 

Ogólnie mówiąc - dobra była by moderacja postów i to bardzo. To dziecko które chce widzieć więcej - nie żaden troll.

Teraz do czubatki: Zainstaluj sobie proszę program stellarium i obserwuj dużo! Nabierzesz praktyki - porozmawiamy. Bo na razie rozmowa z tobą o podstawach takich jak światłosiła czy źrenica wyjściowa a tym bardziej rodzaje teleskopów mija się z celem :unsure:

 

PS: Sam temat: problem refraktorowy i dział założenia tematu pokazuje jej wiedzę

Edytowane przez materkamil
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czubatka! Zapisz się na zlot, skoro masz tak dużo kasy, tam ci dobrzy ludzie na pewno pomogą, w podstawowym odnajdywaniu mgławic i innych obiektów. Jak na razie rzeczywiście zainstaluj sobie Stellarium, ściągnij wielkie mapy nieba i ucz się, gdzie znajdują się gwiazdozbiory. Potem nauka położenia mgławic przyjdzie ci o wiele szybciej. Na początku rozróżniaj gwiazdozbiory: Oriona, Panny, Lwa, Wielkie Niedźwiedzicy, Małej Niedźwiedzicy, Kasjopeję, Andromedę i Herkulesa. To na najbliższe miesiące powinno wystarczyć. I proszę Cię, nie rób z nas głupców jak nie bierzesz sobie do serca naszych rad.

 

Pozdrawiam

Tomek

 

PS.

Ja w tym wątku nie mam ochoty więcej pisać. Uważam za sprawę zamkniętą, jak dla mnie. Inni użytkownicy mogą się i kłócić, ale według mnie jeszcze nie dojrzałeś i nic na to nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziecko które chce widzieć więcej - nie żaden troll....Nabierzesz praktyki - porozmawiamy. Bo na razie rozmowa z tobą o podstawach takich jak światłosiła czy źrenica wyjściowa a tym bardziej rodzaje teleskopów mija się z celem :unsure:

 

 

materkamil- powiedz proszę, że żartujesz...

 

:blink:

 

ile razy w ciągu ostatniego miesiąca obserwowałeś? bo 4 marca byłeś jeszcze zieloniutki, a teraz chcesz pokazać jaki to jesteś lepszy od czubatki? piszesz o czubatce że to dziecko- pochwal się ile ty masz lat :compress:

http://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=3&t=20187

Edytowane przez gregohr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile razy w ciągu ostatniego miesiąca obserwowałeś? bo 4 marca byłeś jeszcze zieloniutki, a teraz chcesz pokazać jaki to jesteś lepszy od czubatki? piszesz o czubatce że to dziecko- pochwal się ile ty masz lat :compress:

http://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=3&t=20187

 

Ludziu! Obserwuje już ponad rok - miałem do czynienia z wieloma teleskopów a tu takie coś mi mówisz. A odnośnie tego co pisałem na maniaku - okazało się że to nie przez żadną syntę tylko przez mój słaby wzrok nie dostrzegam wielu szczegółów.

 

To "4 marca byłeś zieloniutki" mnie dobiło już całkiem :yahoo:

Edytowane przez materkamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.