Jump to content
M-A-X

Pierwsze szkice z Pablitusa 22"

Recommended Posts

O żesz ty w mordę jeża, panie Ferdku..... PIĘKNE!!!!

• Like 1

cudowne... jak wy robicie te szkice?! :P

• Like 1

Szkice są świetne, szczególnie ten Veil. Ręka "Ci siedzi" po prostu. Wyślij swoje szkice na ASOD.

• Like 1

Brak słów, nigdy nie miałem smykałki do rysowania więc tym bardziej doceniam.

• Like 1

Guest Paweł Trybus

Świetne szkice, zwłaszcza Crescent i M27 przy 206x. Ten pierwszy bardzo podobnie widać było w moim 18" przy 64x (N31) z filtrem TV Bandmate OIII - subtelne smużki wewnątrz jasnego i wyraźnego obrysu "meduzy". Patrzyłem na Crescenta także przez 13" i mam porównanie. Duże lustro pokazuje DUŻO więcej!

O rety. Nie spodziewałem się takiego uznania. Dzięki. Robione były na szybko w nocy .Można to jeszcze dopracować :). Potem nad ranem z chmur wyłonił się Orion. Już nie dałem rady nic narysować , ale dzisiaj spróbuję bo widok byl powalający.

No to tylko pomyśleć jakie muszą być widoki w tych ogromnych teleskopach, jeżeli w 22" jest pięknie :).

Rysunki robią wrażenie! Taki "ogólny odbiór" jest chyba przyjemniejszy niż prz oglądaniu fotografii. Gratuluję!

P.S. A jakiej jakości masz niebo?

Stary, technicznie jesteś mistrzem. Od razu przychodzą na myśl szkice Serge'a Vieillard'a. Super, że umiesz to robić, potencjał teleskopu jest dzięki temu jeszcze bardziej wykorzystany. Czekam na więcej, M42 będzie genialna, już to wiem!

• Like 1

Taaaa....

Idę zakopać moje 13'' za domem bo po zobaczeniu co widać 22'' to mogę stwierdzić, że u mnie jest bidnie :mellow:

Miałem zbierać na astrofoto, ale chyba będę zbierał na b. dużego Newtona bo widzę, że potencjał wizuala jest ogromny. W sumie to u Ciebie widać prawie to co na foto (i to całkiem "głębokich") tyle, że w B/W.

A szkice świetne technicznie. Tak trzymaj :dobrze:

Dokładnie tak. Widać to co na foto i to w długich expozycjach. Jeśli idzie o kolor to tez zaczyna majaczyć w niektórych obiektach.: M57 -widac delikatną zieleń w srodku i brązowo-czerwonawą obwódkę . To samo w M27. W M42 centralna cześć jest już lekko kolorowa. Co do zakopywania sprzętu to bym tak nie rozpaczał. Decydujące są warunki. Nie raz widywałem genialne widoki przez mniejsze telepy, ale za to w super miejscu. Oczywiście mozna w takie miejsce zabrać wiekszy i wtedy jest jeszcze lepiej. KIedys Jowisza zobaczyłem lepiej przez 6 cm refraktor bardzo słabej jakosci , ale za to w super miejscu niż przez 25cm newton w znakomitych warunkach na Mazowsz

Panowie, sprawdźcie w googlach kolegę MAXa. Kolega jest skromny ale trzeba napisać, że MAX jest prawdziwym artystą malarzem par excellence a jego obrazy są takie, że szczęka opada :respect:

Z niecierpliwością czekam na kolejne szkice! :astronom:

• Like 1

Ach ten talent :respect: Ja coś czuję, że z obserwacji oriona to powstanie piękny olej w kolorze oczywiście. MAX wysyłaj swoje prace na ASOD- koniecznie. Niech wiedzą.

Opad szczęki, wytrzeszcz oczu, niewładność rąk.. ale już mogę pisać. Powalające szkice, które potwierdzają możliwości takiej apertury.. ale że kolory wyciąga!? Nie wierzę! A raczej muszę uwierzyć i wierzę. Rewelacja! Nie mogę się doczekać następnych prac :)

I dzięki Tobie M-A-X szkice wróciły właśnie do łask z hukiem i trzaskiem! Tak trzymaj! Po prostu świetne. Piękna i bestia ;) Piękne szkice z potwornego teleskopu - w sensie ogromnego. Jest takie fajne słowo: "gargantuiczny". Ten teleskop to fotonowy Gargantua :D Oczywiście też ładniejszy od niego :)

Oj Pablito się postarał.

pozamiatane

Te szkice są Niesamowite. Ja tak patrzę na nie i nie mogę uwierzyć w to co widzę :).

Połamcie mu kredki zanim nas wszystkich do końca zmasakruje! ;)

M13 kapitalnie przestrzenna. M42 zresztą też. Jeszcze parę szkiców i na giełdzie będzie wysyp sprzętu astrofoto, a Pablito w końcu będzie mógł rzucić pracę, żeby zdążyć się wyrabiać z zamówieniami.

Przedstwiam obiecane szkice M42 i M13. Następnym razem zrobię szkice olejne by zasłużyć na te :respect::przytulasie:

Wiesz, z taką studnią fotonów możesz malować widoki z okularu w pełnym świetle jasnej żarówy, nie musisz się ograniczać do czerwonej latareczki ;)

Edited by panasmaras
  • Like 1

Nie no nie wierzę że masz takie widoki, musisz mi udowodnić :astronomer2: najlepiej jeszcze w tym roku ;)

Edited by Tomek_P

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 30 replies
    • Własny guider? Ależ to bardzo proste !
      "Guider? Ależ to bardzo proste". Co to jest guider to raczej większość z nas wie. Jak dobrać jego parametry do posiadanego setupu - uuuuu... tu już gorzej. Nie wdając się w rozważania naukowe chcę Wam dziś zaproponować prosty i świetnie działający guider dla setupów głównych o skali obrazu 1.5 arcsec/piksel i mniejszej, czyli od 1.5 do nieskończoności ( wiadomość dla Taysona).
        • Love
        • Like
      • 13 replies
    • Montaż "Wirus 2020"
      A właściwie montażyk. Ponieważ mam od niedawna drukarkę 3D zająłem się analizą projektu podlinkowanego przez Gayosa w temacie o wydrukach 3D.
        • Love
        • Like
      • 117 replies
    • Astropolis w czasie pandemii - informacje o reklamie
      Nie chcę w tym miejsc rozwodzić się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej (słyszymy to wszędzie z dużą intensywnością) więc przejdę od razu do rzeczy. Wielu członkom naszej społeczności wirus skomplikuje życie w sferze ekonomicznej i ten post chciałbym dedykować dla nich (dla nas?).
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 17 replies
    • MGAB-V249 - nowy rodzaj gwiazd zmiennych!
      Gwiazdy zmienne można poszukiwać na dwa sposoby. Obserwujemy losowy fragment nieba w poszukiwaniu obiektów zmieniających swój blask lub korzystamy z archiwalnych danych pomiarowych wykonanych przez różne obserwatoria astronomiczne (np. ASAS-SN, ZTF).
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 11 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.