Skocz do zawartości

Wymiana łożysk w montażu - warto?


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczcie jak ładnie wygląda, to w PierroAstro.

 

http://www.pierro-astro.com/montures/kits-de-modification/kit-poulies-et-courroies-pour-eq6-n-eq6.html

 

Niestety cena jest zaporowa, franki lubią swoje produkty i napisali, że zęby są ich, a pasek niemiecki.

 

A tak przy okazji, ciągle myślę czy brać ten kit z Wami, czy jest sens?

 

Pozdrawiam

Amper

 

edit: zapomniałem linka do Pierro, ale juz jest ;)

Edytowane przez Amper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

A tak przy okazji, ciągle myślę czy brać ten kit z Wami, czy jest sens?

 

Ciężko powiedzieć :) Jest spora część opinii mówiących że to coś dało, nie znalazłem żadnej mówiącej wprost że niczego to nie zmieniło. Na pewno jest ciszej :)

 

Obecna lista dla przypomnienia:

1. jolo HEQ5 1szt.

2. kudi145 HEQ5 1szt.

3. Jarkowy123 EQ6 1szt.

4. Jarek76 NEQ6 1szt.

5. piotr_a NEQ6 1szt. (mam nadzieję że nie pomyliłem)

6. Krzychoo226 NEQ6 1szt.

7. AWE NEQ6 1szt

8 Alien7101 NEQ6 1 szt.

9. poldip HEQ5 1szt.

10. skriabinlover HEQ5 1 szt.

11. franz 1 szt. do NEQ6 - czekam jeszcze na telefon od kumpla czy nie chce się zapisać, wtedy bedzie 2 szt.

12. bogdan1974 EQ6 1szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od Rowan Engineering:

Thank you for your e-mail.

We have the HEQ5 belt kits in stock.
We are planning to produce a kit for the EQ6 but these will be only available in several months.
I can offer a 10% discount on an order of 5 pcs HEQ5 kits.
The shipping to Poland would be £16.75 for international recorded mail, but I would send by Fedex at no extra charge.
Please let me know if you wish to order and I can send you the details how to make the discounted payment

Czyli przy zamówieniu na 5 kitów do HEQ5 mamy 10% rabatu i przesyłkę kurierem w cenie standardowej.

Kity do EQ6 za kilka miesięcy - ale to nie ma znaczenia raczej, ponieważ te z beltingonline też zachowują oryginalne przełożenie.

 

Tylko teraz liczę i mamy tylko 4 chętnych na HEQ5 - o ile wszyscy się zdecydują na rozwiązanie http://rowanastronomy.com/productsa1.htm#beltkit . Ale może jeszcze ktoś nowy się skusi... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz liczę i mamy tylko 4 chętnych na HEQ5 - o ile wszyscy się zdecydują na rozwiązanie http://rowanastronomy.com/productsa1.htm#beltkit . Ale może jeszcze ktoś nowy się skusi... :)

 

Obecna lista dla przypomnienia:

1. jolo HEQ5 1szt.

2. kudi145 HEQ5 1szt.

3. Jarkowy123 EQ6 1szt.

4. Jarek76 NEQ6 1szt.

5. piotr_a NEQ6 1szt. (mam nadzieję że nie pomyliłem)

6. Krzychoo226 NEQ6 1szt.

7. AWE NEQ6 1szt

8 Alien7101 NEQ6 1 szt.

9. poldip HEQ5 1szt.

10. skriabinlover HEQ5 1 szt.

11. franz 1 szt. do NEQ6 - czekam jeszcze na telefon od kumpla czy nie chce się zapisać, wtedy bedzie 2 szt.

12. bogdan1974 EQ6 1szt.

13. .zombi. HEQ5 1szt.

 

Mam mieszane uczucia co do tych wałków pośredniczących ale ponieważ jak rozumiem można ich nie instalować to się decyduje - i 13 na szczęście ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wieczorem i jutro w ciągu dnia nie będę miał niestety za bardzo czasu na siedzenie przed kompem, więc może małe podsumowanie.

 

Jeśli chodzi o mod paskowy do EQ6 to będę zamawiał go w Beltingonline: http://www.beltingonline.com/heq6-belt-mod-drive-kit-12220 . Mod zachowuje oryginalne przełożenie i nie wymaga dodatkowych przeróbek. Czas oczekiwania na wykonanie 15 dni + 3-4 dni na przesyłkę z UK i 3-4 dni na rozesłanie po Polsce. Dostaliśmy rabat 10%, czyli cena za sztukę będzie około 57.9 GPB + (32 / 8 GPB) + 12zł czyli około 322zł z przesyłkami obiema. Lista chętnych na ten mod:

 

1. Jarkowy123 EQ6 1szt.
2. Jarek76 NEQ6 1szt.
3. piotr_a NEQ6 1szt. (mam nadzieję że nie pomyliłem)
4. Krzychoo226 NEQ6 1szt.
5. AWE NEQ6 1szt
6 Alien7101 NEQ6 1 szt.
7. franz 1 szt. do NEQ6 - czekam jeszcze na telefon od kumpla czy nie chce się zapisać, wtedy bedzie 2 szt.
8. bogdan1974 EQ6 1szt.

9. MareQ NEQ6 1szt.

10. Pav1007 EQ6 1 szt.

11. Amper NEQ6 1szt.


Jeśli chodzi o mod paskowy do HEQ5 to proponuję jednak zamówić droższy w Rowan Astronomy: http://rowanastronomy.com/productsa1.htm#beltkit . Zachowuje oryginalne przełożenie i zawiera wszystkie potrzebne elementy łącznie z wyciętą podkładką oraz śrubkami i instrukcją montażu. Rowan Astronomy ma te mody w magazynie i również dostaliśmy 10% rabatu, więc cena końcowa wyniesie około 80 GBP + (16,75 / 5 GPB) + 12zł, czyli około 432 zł z obiema przesyłkami. Lista chętnych:

 

1. jolo HEQ5 1szt.
2. kudi145 HEQ5 1szt.
3. poldip HEQ5 1szt.
4. skriabinlover HEQ5 1 szt.
5. .zombi. HEQ5 1szt.

 

Prosiłbym wszelkie dodatkowe zmiany i rotacje na tych listach kierować już do mnie na PW i będę edytował ten post. W szczególności dotyczy to listy chętnych na HEQ5, ponieważ nie wszyscy się zdeklarowali że chcą zakupić ten droższy kit i może będą chcieli zamówić tańszy w beltingonline (wyjdzie około 280zł). Zmienia on przełożenie montażu i nie ma w komplecie podkładki dystansowej.

Ponieważ nie dam rady wyskoczyć z prawie pięciu tysięcy żeby wyłożyć na całość osoby zdecydowane na 100% będę prosił o zaliczki w wysokości 100zł za kity z beltingonline i 150zł za kity z Rowan Astronomy. Mój numer konta:

 

Łukasz Socha

ul. Cicha 43

44-144 Nieborowice

43 1910 1048 2516 0372 2338 0001

 

W tytule przelewu prosiłbym o podanie nicka z forum i dla potwierdzenia napisania o który kit chodzi.

 

Chciałbym zamówienie wysłać jak najszybciej (realnie pewnie we wtorek/środę).

Edytowane przez jolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że ja się piszę na mod HEQ5 od Rowana. To co zaważyło to wygoda i to że jest to przemyślane rozwiązanie.

Proponuję rozważyć zakup jednego lub dwóch ekstraktorów do kółek silnikowych (może dostalibyśmy go również gratis?). Mogły by być przechodnie, bo przecież nie wszyscy na raz będą dłubać w montażach. No chyba że ktoś ma dobry pomysł jak bezpiecznie ściągnąć te kółka bez ryzyka wyrwania lub uszkodzenia.

Przelew ustawię na poniedziałek, bo dziś już za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozostali się zgodzą to możemy zakupić np dwa takie dżinksy - to zwiększy kwotę zamówienia na każdego o około 7zł. Rotację urządzeń widzę np tak, że wysyłamy je między sobą w kolejności zapisywania się na listę. Jeśli ktoś w międzyczasie sam zdejmie kółka to daje znać i zostanie pominięty :) Ale może będą jakieś lepsze pomysły.... Dajcie znać czy jesteście zainteresowani zakupem takich dwóch urządzonek. To w sumie jednorazowa sprawa, ale bez tego mogą być kłopoty ze zdjęciem zębatek.

 

PS -mówimy o tym http://rowanastronomy.com/productsa1.htm#beltkit "Pinion gear extractor"

 

PS2 - ponieważ zamówienie na kity do HEQ5 będzie od ręki a na EQ6 trzeba poczekać, więc lepiej chyba będzie urządzonka przerotować między kupującymi kity HEQ5 a potem je udostępnić do kupujących EQ6.

Edytowane przez jolo
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zębatkę na silniku krokowym ściągał tokarz, z tego co pamiętam domowym sposobem było trudno ją wybić. :ermm:

Myślę,że bez tokarza się nie obejdzie.Możliwe,że tym "cudeńkiem" co zaproponował jolo udałoby się samodzielnie je usunąć.

Edytowane przez Jarek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zębatkę na silniku krokowym ściągał tokarz, z tego co pamiętam domowym sposobem było trudno ją wybić. :ermm:

Myślę,że bez tokarza się nie obejdzie.Możliwe,że tym "cudeńkiem" co zaproponował jolo udałoby się samodzielnie je usunąć.

Po to to jest aby sobie w domu ściągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka. W sumie to nie zamierzałem nic kombinować z moim HEQ5,ale jako że koleś mieszka jakieś dwie godziny drogi ode mnie to myślę,że jak tylko wygospodaruje na weekend 5 godzin to podjadę tam i pewnie to kupię :)

 

Dzwonilem tam i niestety w sobote i niedziele nie kupisz, maja zamkniete, tylko pn-pt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro o północy kończy się akcja zamawiania kitów do opaskowania montaży EQ6 i HEQ5 i po wpłynięciu wszystkich zaliczek będziemy składać zamówienie. Kity do EQ6 zamawiamy w beltingonline a do HEQ5 w rowan astronomy - szczegóły w poście #135.

Co do "Pinion gear extractor" do zdejmowania zębatek - zamówię jedne przyrząd dla mnie za którą sam zapłacę. Przez te 15 dni oczekiwania na kity do EQ6 przejedzie ona po szczęśliwych nabywcach kitów do HEQ5 i następnie pojedzie służyć modującym swoje EQ6. Na końcu będę chciał ją dostać z powrotem - tak chyba będzie najprościej i bez niedomówień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec zapisów, czas na działania :) Końcowe listy chętnych wyglądają jak poniżej:

 

1. Jarkowy123 EQ6 1szt.
2. Jarek76 NEQ6 1szt.
3. piotr_a NEQ6 1szt.
4. Krzychoo226 NEQ6 1szt.
5. AWE NEQ6 1szt
6 Alien7101 NEQ6 1 szt.
7. franz 1 szt. do NEQ6
8. bogdan1974 EQ6 1szt.
9. MareQ NEQ6 1szt.
10. Pav1007 EQ6 1 szt.
11. Amper NEQ6 1szt.

 

1. jolo HEQ5 1szt.
2. kudi145 HEQ5 1szt.
3. poldip HEQ5 1szt.
4. skriabinlover HEQ5 1 szt.
5. .zombi. HEQ5 1szt.

6. Kevin podkładka do moda 1szt


Proszę o zaliczki w wysokości 100zł za kity z beltingonline i 150zł za kity z Rowan Astronomy. Mój numer konta:

Łukasz Socha
ul. Cicha 43
44-144 Nieborowice
43 1910 1048 2516 0372 2338 0001

 

Więcej detali w poście #135

Edytowane przez jolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie na kity do HEQ5 zrobione, w załączniku fakturka. Poniżej rozpisane na części:

5 off HEQ5 belt kits = 444.75
1 off spacer = 22.50
1 off pinion extractor = 9.95
discount -10% = - 47.72
Fedex = 16.75

Total £ 429.48 + £16.75 shipping. ( £446.23 total )

Jak przyjdą mi szczegóły płatności kartą to będę znał kurs wymiany i będziemy znali dokładne koszty.

Invoice Rowan Eng.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.