Skocz do zawartości

Wymiana łożysk w montażu - warto?


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam nagranie z PERecorder'a ale dosyć stare, nie wiem czy uda mi się zrobić nowe przed wymianą ale po wymianie łożysk/pasów zrobię na pewno, jeżeli wyniki będą warte pokazania to na pewno coś wrzucę - może w tym roku a może dopiero w przyszłym roku.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kurierem - jutro będziemy mieli kity do EQ6. Brakuje mi jeszcze trzech dopłat, myślę że wyślę w czwartek te kity które będą opłacone, a pozostałe wyślę jak będę miał komplet.

Szykuje się weekend ze śrubokrętem :) Trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, podsumowanie:
- mam 11 kitów do EQ6

- jutro rano wysyłam kurierem 9 z nich

- jeden osobiście odbiera franz

- zostaje mi jeden dla kolegi bogdan1974, który wpłacił zaliczkę ale już nie odpowiada na PW :( Jeśli ktoś ma z nim jakiś kontakt to dajcie znać

 

Pozostają dwa otwarte pytania:

1. czy ekstraktor będzie pasował do zębatek z EQ6? (może ktoś już sprawdził)

2. i o wiele ważniejsze - kiedy będzie pogoda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu...

za takie "coś" tyle kasy... ehhhh... nabijają sobie.

 

Ekstraktor jedzie do mnie od Rafała (kudi145) - jak sprawdzę to dam znać czy pasuje do tych zębatek z EQ6. Nie wiem co prawda kiedy będę robił modyfikację, ale może w niedzielę się uda (jak dojadą do mnie) :-) Zrobię dokumentację fotograficzną i przygotuję krótki tutorial wymiany.

 

Co do pogody... to mam tylko nadzieję, że nie przyjdzie nam robić testów na wiosnę... w zeszłym roku była masakra pod tym względem :-(

 

Paweł

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety drogo... Jak sprawdzałem u nas to komplet standardowych kółek i pasków wychodził jakieś 120zł. Do tego robota - rozwiercanie pod ośki, dodawanie śrubek blokujących i planowanie dużej zębatki (bo standardowa jest za gruba) wycenili ją na jakieś 150zł w sumie, czyli wychodziło jakieś 70zł taniej (nie liczę przesyłek) niż w UK. Był tylko jeden problem - wg producenta nie dało się wywiercić w zębatce 12 otworu 5mm bo zostawało za mało materiału. Najmniejszą jaką mogli rozwiercić to 14 zębów.

Pewnie stąd te 70zł więcej :)

 

PS - moje zapytanie oczywiście dotyczyło zębatek standardowych 12:48. Takiej 47 zębowej jak mamy w kicie to nigdzie nie ma i pewnie ją dorabiają specjalnie dla nas :)

Edytowane przez jolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymalem do niedzieli....

Pierwszy krok wykonany.

Zdjalem zebatki z silnikow. (Nie trzeba extraktora -wystarczy odkrecic srubki) i zamontowalem pierwsze male kola pasowe.

Do dokrecenia malego kola paska zebatego potrzeba imbusa 1,5! Malutkie te srubki sa...

 

Dalej juz trudniej.

CDN. Na pewno:) ale nie dzisiaj

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Edytowane przez piotr_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj NEQ6 juz zmodyfikowany.

Wszystkie elementy pasuja idealnie.

Bez wiekszych problemow zmontowalem calosc.

Czas operacji ~3h

Po popieciu pilota i zasilania, ruszyl bez oporow

Teraz NEQ6 mruczy az milo:)

 

Musze powiedziec, ze to dobrze zainwestowane pieniadze. Beltmod wart jest tej ceny.

 

Szczegoly na co zwracac uwage napisze pozniej.

 

Panowie- do dziela!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko, chyba byłeś pierwszy :) Jak znajdziesz czas napisz kilka więcej słów bo na pewno sporo osób czeka na jakieś wskazówki (i to nie tylko spośród osób które zakupiły kity z tego co mi wiadomo :) )

Ja dziś wysłałem ostatni kit do EQ6 i mogę odetchnąć nieco :sleepy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.