Skocz do zawartości

Jowisz 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Fragmenty loga z FireCapture (czas UT):

Camera= acA1300-30gm
Filter=IR
Date=17_02_14
Start=173942
Mid=174028
End=174113
Duration=90s
Frames captured=2380
Binning=no
ROI=800x600
FPS (during start of capture)=26
Shutter=37.86ms
BlackLevel=100
Gain=840
Gamma-off
Histogramm(min)=0
Histogramm(max)=204
Histogramm=80%
Noise(avg.deviation)=11.61
AutoAlign=true
PreFilter=none

 

Klatek do stack'owania - max. 50%

Edytowane przez warpal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zapytam; ZbyT napisał, że LifeCam może okazać się nawet lepszy od FireFly 0.3, ale jak to się będzie miało w przypadku FireFly mono, czy wtedy jakość LifeCam, która jest kolorowa, też bedzie porównywalna ??

ps. Dzięki ZbyT za propozycję pomocy, jeśli chciał bym kiedyś zbudować platformę chętnie skorzystam z pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam nie mozna , wystarczy zwykla kamerka i troche wiekszy teleskop

 

http://astrophotography.fr/pic2009/saturne_pic_du_midi.jpg

Tak tak trochę większy telep. Czyli większy wydatek.Chyba nie tajemnica ze większy telep znaczy większa apertura i wszystko co się z tym wiąże. Kamera mono która wyciągnąć 60 fps za 100zl zmieni bardzo wyraźnie jakość fotek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś te moje fotki mi nie pasowały. Za dużo szumu. Zrobiłem obróbkę na nowo. Wyłącznie w RegiStax6 a kosmetykę w Corel PaintShop Pro X5. Chyba przyjemniejsza dla oka ?

Zdecydowanie lepiej, myślę, że możesz trochę skalować wyniki do większego rozmiaru,

a i przy obróbce przeskalowanie czasem działa znakomicie.

 

Dzisiaj również chwilkę poawikowałem, popołudnie spędziłem na rozebraniu mojej 14-ki na na części

pierwsze, myciu luster, poprawce offsetu, usztywnieniu wyciągu, kolimacji od podstaw całego setupu

i tym podobnych przyjemnostkach...chyba było warto, LW fabrycznie przyklejone z dokładnością ok. 3mm..., w dodatku zupełnie nieosiowo ustawione względem wyciągu. Widzę po jedynym filmiku, który nakręciłem znaczną poprawę ilości detali nawet przy dość mizernym seeingu.

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) A w jakim przedziale możesz regulować gain? On jest w ogóle przedstawiany w jakiś standardowych jednostkach, że da się go porównać? U mnie przy f/25 mam Gain=1896, także coś tu jest niekompatybilne :)

 

Nie wiem jak to jest. Chyba gain zależy od modelu i softu kamery, na którym opiera się FireCapture. U mnie to przedział od 0 do 1023.

 

Bardzo ładna fotka, jedna z lepszych w topicu.

Gratuluję, widać potencjał ta rurka ma!

Dzięki! Jak dobre warunki to każda (prawie) ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zapytam; ZbyT napisał, że LifeCam może okazać się nawet lepszy od FireFly 0.3, ale jak to się będzie miało w przypadku FireFly mono, czy wtedy jakość LifeCam, która jest kolorowa, też bedzie porównywalna ??

 

kamerką mono łatwiej ustawić ostrość, a stosując jakiś filtr np. czerwony można pozbyć się refrakcji atmosferycznej

kamerka mono ma też większą rzeczywistą rozdzielczość bo w kolorowej wartości części pikseli są interpolowane

 

FireFly to słaba kamerka, o małym wzmocnieniu i dużych szumach oraz słabym kontraście. Często gubi też synchronizację. Nic dziwnego, że jest tak tania. Jedyną zaletą jaką w niej dostrzegam jest duża szybkość przy korzystaniu z ROI ale trzeba uczciwie przyznać, że trudno tę dużą prędkość nagrywania uzyskać na innych obiektach niż Jowisz z powodu małej czułości. Po prostu trzeba stosować długie czasy ekspozycji by prawidłowo naświetlić matrycę, a to ogranicza prędkość nagrywania. W praktyce można uzyskać około 30fps, a tyle można wyciągnąć z dobrej kolorowej webkamerki używając ROI

 

mam FireFly ale jej nie używam bo Chameleon jest znacznie lepszy. LifeCam sprzedałem bo stary laptop nie dawał sobie z nią rady, a na nowym używam Chameleona, którego kupiłem w tym samym czasie

jedyne zastosowanie dla FireFly jakie znalazłem to badanie cieniowe zwierciadeł ... a to tylko dlatego, że ma odpowiedni gwint do podłączenia obiektywów

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.