Skocz do zawartości
Winter

Filmy Sci-Fi warte obejrzenia (niezależnie od rocznika)

Promowane odpowiedzi

Winter    355

Polecam film Event Horizon... tyle że nie jest z 2015 co koliduje z nazwą wątku :)

Edytowane przez Winter

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

DominikRD    294

O nie znam tej pozycji. Ale z opisu wynika, że może być dobry :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paether    11282

Widzę, że muszę wydzielić do nowego tematu, a Ty Dominiku musisz czym prędzej obejrzeć Event Horizon :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ekolog    2741

Planeta małp (z 1968 roku)

Terminator i Terminator 2

Gatunek (Species)

Łowca Androidów

Jestem Legendą

Alien (Obcy 8 pasażer Nostromo)

Ja Robot

Sztuczna Inteligencja

Pitch Black

Raport Mniejszości

Predator

Equilibrium

Seksmisja

Pozdrawiam
p.s.
O, teraz wiem co mi przypomina film Equilibrium, przypomina mi ten utwór (sądząc z opisu)

http://astropolis.pl/topic/50049-nieistotne-moja-debiutancka-ksiazka-prosba-o-wsparcie/?do=findComment&comment=585612

eq.jpg

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ekolog    2741

Na tej liście zapomniałem umieścić jeszcze jeden ważny i świetny film:

Piąty Element

Pozdrawiam

55.jpg

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mebelek    138

A Gwiezdne Wojny i Harry Potter gdzie? :icon_lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Agent Smith    605

Skoro "Harry Potter" to może także "101 Dalmatyńczyków" ;) ?

Mój absolutnie ulubiony obraz sci-fi (i jeden z ulubionych filmów w ogóle) to "Blade Runner" (czyli w polskiej wersji "Łowca androidów")

Z niewymienionych powyżej dodałbym jako warte obejrzenia oczywiście klasyczne "2001" i mój faworyt z ostatnich lat czyli "Moon".

• Lubię 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paether    11282

i mój faworyt z ostatnich lat czyli "Moon".

Dokładnie! I jeszcze Source Code od tego samego reżysera, który odpowiada również za wychodzącą w przyszłym roku ekranizację "Warcrafta" :icon_twisted:

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sawes1    656

"Impostor"

Oryginalna "Wojna światów"

I mój najulubieńszy - "Zakazana planeta". Do dziś pamiętam, jak chowałem się pod kołdrą, gdy niewidzialny potwór wyginał schody w latającym spodku. :)

"Equilibrium" oglądam zaś ZAWSZE!!!, gdy puszczają w telewizorni.

Edytowane przez sawes1
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mebelek    138

Trochę odkurzę temat , ale uważam , że film który mi się przypomniał jest wart tego - "Kontakt " Roberta Zemeckisa

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Winter    355

Trochę odkurzę temat , ale uważam , że film który mi się przypomniał jest wart tego - "Kontakt " Roberta Zemeckisa

Przepraszam za offtop, ale aktualnie czytam książkę Carla Sagana - Kontakt, która jest ekranizacją powyższego filmu.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rospondek    93

Nikt nie wymienił więc ja wrzucę :)

Mroczne miasto (1998) - świetne sci-fi z gatunku noir. W mojej ocenie film równo z Equilibrium (2002) pominięty przez wiele osób ze względu na niemal równoczesną premierę z trylogią Matrixa (1999, 2003) (którego też bardzo polecam ale wyłącznie część pierwszą) :)

Ze 'starych' filmów do oglądnięcia Gattaca (1997), Sunshine (2002).

Ze starych[sic!] filmów Metropolis (1927) :)

Dwa filmy, które oglądam bo najnormalniej w świecie mnie bawią, a często tak podchodzę do filmów nie chcąc doszukiwać się głębszych ukrytych filozoficznych i egzystencjalnych treści, Zagubieni w kosmosie (1998) i Galaxy Quest (1999).

A z wymienionych w temacie podpinam się pod Event Horizon. Kto nie oglądał, poprostu MUSI najlepiej wersję rozszerzoną :)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ekolog    2741

Star Trek (serial)
Najciekawsze, moim zdaniem, postaci wdziecie na czarno białym obrazku - jedna z nich jest robotem, nie zdradzę która :)

Pozdrawiam
p.s.
Przy okazji (dla chętnych) widoki i rozmaiary wielu statków kosmicznych z kolejnych Star Treków i innych filmów sf.

Stars.jpg

si.jpg

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mebelek    138

"Melancholia" Larsa von Tiera , takie trochę inne sf , ale dla mnie bomba.

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
trinh    2

...Z niewymienionych powyżej dodałbym jako warte obejrzenia oczywiście klasyczne "2001"...

Ja z kolei polecam sequel do 2001 czyli 2010 Petera Hyamsa. Ciekawostka jest to ze rezyser podobno czekal z realizacja do momentu az beda dostepne fotki Jowisza wykonane przez sondy Voyager - na wzor do wykonania scen z udzialem tej planety. Moze nie tak wybitny obraz jak dzielo Kubricka ale dobrze sie oglada.

Inne filmy Hyamsa z tego okresu tez ciekawe - Outland czyli takie W Samo Poludnie tylko ze w kosmosie (Sean Connery w roli glownej) i Capricorn One - o sfalszowanym ladowaniu na Marsie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paether    11282

Ja z kolei polecam sequel do 2001 czyli 2010 Petera Hyamsa.

Swoją drogą trochę szkoda, że nie zekranizowano 2061 i 3001...chociaż z drugiej strony gdyby powstały i okazały się klapą...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Art 69    223

Wymieniliście tu sporo świetnych produkcji. Ze swej strony dorzucę dodatkowo kilka, jak myślę ciekawych propozycji.

- INTERSTELLAR w reż. Ch. Nolana, za klimat podróży międzyplanetarnych i sporo ciekawych spostrzeżeń na temat naszej przyszłości i możliwości pokonywania zagrożeń jakie stają przed zagrożoną ludzkością.

- GRAWITACJA z 2013r. - oglądana w odpowiednich warunkach (zwłaszcza dźwiękowych) i technice 3D daje gwarancję niesamowitych doznań. Ta tajemnicza , gigantyczna przestrzeń kosmiczna, spokojny z pozoru lot orbitalny a następnie wspaniałe w swej grozie sekwencje rozpadu stacji kosmicznej - ten film poruszy każdego kto interesuje się lotami w kosmos,

APOLLO 13 z 1995r - to nie jest film SF a prawie dokument i to z tak pomyślnym zakończeniem jakiego nie powstydziliby się filmowi specjaliści od pisania kasowych scenariuszy. Dla wielbicieli badań Księżyca film obowiązkowy.

OBLIVION z 2013r - koniecznie w wersji oryginalnej dźwiękowo bo muzyka jest wprost wspaniała, niezwykłe krajobrazy na zniszczonej ziemi, odkryte ogromne przestrzenie, sterylna czystość stacji, przeloty w atmosferze, groźna i straszna "twarz" bojowego drona i na koniec ta niesamowita sekwencja wjazdu na linie - 19m02s ( bass na wzmaku w jedynym słusznym położeniu - na full !!)

Jako dodatek, dzieło bez wystrzałów i eksplozji a pomimo to intrygujące.

TEORIA WSZYSTKIEGO z 2014r - Poruszająca opowieść o życiu naukowego geniusza, jednego z największych wizjonerów ostatnich czasów Stephana Hawkinga, zmagającego się z postępującą i nieuleczalną chorobą. Świetna gra aktorska - podobieństwo do tytułowego bohatera wprost niesamowite.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta