Skocz do zawartości
Winter

Filmy Sci-Fi warte obejrzenia (niezależnie od rocznika)

Promowane odpowiedzi

Jacek160    46

"Ewolucja Planety Małp"(2014)kontynuacja filmu"Geneza Planety Małp"(2011).Korfrontacja genetycznie zmodyfikowanej rasy małp z grupą ludzi którzy przeżyli epidemie wirusa.

7620777.6.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mariusz-61    1

Dla mnie od lat idealnym filmem sf pozostaje "Solaris" w reżyserii Soderbergh`a z 2002 roku. Do końca nie rozumiem dlaczego, być może odpowiada mi taka interpretacja wspaniałej powieści Lema. Film bez wizualnych atrakcji, wszystko odbywa się raczej w obszarze intelektualnym ale zawiera ten rodzaj narracji i niedopowiedzenia, który najczęściej wiążemy z zagadkami wszechświata. Jeżeli ktoś jeszcze nie widział proponuję spróbować. Jest tam postać Snow`a (w powieści Snaut), w sumie epizodyczna ale zagrana genialnie (Jeremy Davies).

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paether    11283

Chyba już padło w tym temacie ale podkreślę, bo to niespodziewanie (jak na zarys fabuły) dobry film ze świetną obsadą :)

sunshine.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Piotr4d    967

Z pośród tych 10 filmów widziałem tylko 2. Oj, muszę szybko nadrobić zaległości w temacie niezależnego kina sf..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dj_peterka    300

Witam, miałem kilka dni urlopu w lipcu i sierpniu i szperałem po necie w poszukiwaniu ciekawostek i oto co polecam:

STAR TREK - Return of V'Ger (1979) - klasyk, ale konkretnie ten odcinek!!!

The Rift (2012) "Szczelina" - podmorski eksperyment...
The Prototype (2013) - nadludzie nadzieją świata - jak to zrobić i jak to wdrożyć?
Branded (2012) - polityka-reklama-marketing-manipilacja ale bardzo mocny flm - daje mocno do myślenia.
War of the Worlds: Goliath (2012) animowana retro-futurystyczna opowieść Wojna światów - też ciekawa produkcja.

Każda z moich propozycji to oryginalny obraz filmowy warty obejrzenia :)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paether    11283

Sunshine jest ok tak do połowy, potem poziom filmu leci ostro w dół..

Ze swojej strony polecam wszystkie 10 genialnych filmów z tej listy: http://tojesttocolubisz.blog.pl/2014/05/25/top-10-najlepszych-niezaleznych-filmow-science-fiction/

Wcześniej widziałem dokładnie połowę z tej listy. Dziś obejrzałem "Primer" i trochę się zawiodłem. Tematyka mi absolutnie odpowiada (Efekt Motyla, 12 małp, Obłęd, Przeznaczenie, to jest to co lubię) ale odniosłem wrażenie, że Primer miał być tak trudny w odbiorze jak tylko się da i tu trochę przesadzili. Prosty schemat podróży w czasie przedstawiony w sposób do bólu skomplikowany i to w zasadzie tyle.

http://www.filmweb.pl/film/Sygnał-2014-692649

Polecam ! Nie sugerujcie się oceną :)

To też weszło dzisiejszego popołudnia. Gdyby wyciąć z 20 minut dłużyzn to zostaje całkiem fajny, zrealizowany za stosunkowo małe pieniądze film (pewnie połowę budżetu zjadła pensja "Morfeusza" :D ). Fajne w nim jest to, że oglądając film tworzyłem kilka różnych teorii odnośnie rozwoju wypadków i co jakiś czas każda z nich była podsycana :)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
_Spirit_    2278

A dla rozluźnienia tematu - "Martwica Mózgu" Petera Jacksona.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paether    11283

Taaaa, to baaardzo luźne kino :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Darek_B    3282

Na powyższym obrazku są tylko statki ze Star Treka i gier: Freespace oraz EVE.

Pod tym linkiem jest pełen obraz:

http://img.gawkerassets.com/img/191accgnmnevzjpg/original.jpg

Widziałem to zestawienie już lata temu szkoda że nie pokazano (chociaż w zarysie) czterech (pięciu*) największych statków (stacji) kosmicznych z filmów SF

mianowice:

1.Pierwsza Gwiazda Śmierci SW Ep4

2.Druga Gwiazda Śmierci SW Ep6

3.Statek matka z Dnia Niepodległości - około 1/4 średnicy Księżyca

4.bodajże największy obiekt - kolonia Cylonów z Battlestar Galactica S04E19-20

5*. Stworzona przez nieznaną hiper-super rozwiniętą cywilizację gwiazda wraz z planetą w serii Stargate Universe (odcinek 1x13 - Faith) mogłaby wygrać zestawienie jednak nie jest urządzeniem technicznym a gotowym układem planetarnym :)

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
_Spirit_    2278

Obejrzałem przedwczoraj "Moon".

Podobał mi się. Dzięki za wskazówkę. Dobry temat. Lepiej mi się oglądało ten film niż napakowaną efektami produkcję pod tytułem "Oblivion" choć ten też ciekawy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ura    415

O ten plakat z statkami ciekawy - akurat mi robi mały spojler bo oglądam właśnie serię Babylon 5 bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, a zwlekałem z obejrzeniem chyba z 7lat, nie dawałem się namówić.

Darku a czy czasami ta kolonia Cylonów z BSG to nie była przerobiona planetoida wydrążona z brakiem możliwości przemieszczania się, nie kwalifikowało by się to na statek wtedy, trochę dawno oglądałem BSG - czas nadrobić.

Chart super, trochę posiedzieć w PS nad nim, bo artefaktów po wycinaniu sporo - i super na plakat A0 ablo większy B1 np.

z nieznajomych statków to chyba mam do nadrobienia.

Legend of Galactic Heroes, Robotech, Lexx , Silent Running, Event Horizon.

sporo tam jednak statków z gier, w sumie znanych mi gier.

Z filmów to pamiętam że bardzo dawno temu oglądałem film Saturn 7 i zrobił na mnie wielkie wrażenie, klimatem i plastyką filmu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Darek_B    3282

Darku a czy czasami ta kolonia Cylonów z BSG to nie była przerobiona planetoida wydrążona z brakiem możliwości przemieszczania się, nie kwalifikowało by się to na statek wtedy, trochę dawno oglądałem BSG - czas nadrobić.

Sprawdziłem przed chwilą, raczej nie planetoida ale bardzo wielka "organiczna" z wyglądu struktura, Na oko z kilkaset km średnicy.

ps.

Ale na śmierć bym zapomniał o mojej brakującej liście największych "shipów" w ekranizacjach SF a właśnie męczę ponownie ten serial :)

1.Pierwsza Gwiazda Śmierci SW Ep4

2.Druga Gwiazda Śmierci SW Ep6

3.Statek matka z Dnia Niepodległości - około 1/4 średnicy Księżyca

4.bodajże największy obiekt - kolonia Cylonów z Battlestar Galactica S04E19-20

5.Atlantis - miasto-statek Pradawnych w serialu "Stargate Atlantis"

Zna ktoś jeszcze jakieś pominięte statki ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
_Spirit_    2278

Przypomniał mi się serial.

"Visitors" albo "V" z 2009

Nawet go zmęczyłem.

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tom78    30

Twòj wpis przypomniał mi serial V-Visitors z lat '80, z tamtego okresu pamiętam też film Maksymalne przyśpieszenie w reżyseri S.Kinga i muzyce AC/DC.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Centurion    15

Jeśli nikt jeszcze nie podał to "Odyseja kosmiczna 2001" i "Odyseja kosmiczna 2010".

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Darek_B    3282

Tak tylko przypominam iż jutro o 7.28 rano przyszłość z filmu "Powrót do przyszłości II" stanie się przeszłością .

ps.

A vectra jak nie latała tak nie lata :)

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
emeł    3383

Zaraz tam przeszłością. Przez minutę będzie teraźniejszością ;) Uprzedziłeś mnie. Myślałem, żeby o tym wspomnieć po powrocie z pracy :)

21.10.2015.jpg

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta