Skocz do zawartości

Planetarki z planetarnej


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

SER wywodzi się od aplikacji obsługującej Lumenery a powstał by rozwiązać problemy klipów AVI: tylko 8-bitów i ograniczony rozmiar pliku.

Czyli SER to format wideo, a nie pojedyncze pliki ze zdjęciami?

 

A co do ograniczonego rozmiaru avi to jak to w końcu jest? Bo ponad 4 GB to czasem działa, czasem nie. Niby jest ustawienie extended avi mode, ale bez niego zaznaczania też to czasem działa. Ja nie rozumiem, co z tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli SER to format wideo, a nie pojedyncze pliki ze zdjęciami?

 

A co do ograniczonego rozmiaru avi to jak to w końcu jest? Bo ponad 4 GB to czasem działa, czasem nie. Niby jest ustawienie extended avi mode, ale bez niego zaznaczania też to czasem działa. Ja nie rozumiem, co z tym jest.

 

Polecam wygodny odtwarzacz SER: https://sites.google.com/site/astropipp/ser-player

 

 

 

Bo ponad 4 GB to czasem działa, czasem nie. Niby jest ustawienie extended avi mode, ale bez niego zaznaczania też to czasem działa. Ja nie rozumiem, co z tym jest.

Format AVI (stara wersja) ma w nagłówku pole z rozmiarem pliku, które jest 32-bitowe, stąd to ograniczenie (232 = 4 giga). Pamiętajmy, że format jest wiekowy i ma zaszłości historyczne (np. http://www.avi-io.com/2_4_gig_issue.htm), niektóre programy np. nie przyjmą pliku dłuższego niż 2 GiB. Rzeczywiście „czasem działa”, bo współczesne programy potrafią być bardzo elastyczne i interpretować taki formalnie niepoprawny zbyt długi plik.

Edytowane przez WielkiAtraktor
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Jeszcze jednego jestem ciekaw, co FireCapture robi z plikiem w "extended avi mode"? Używa tego OpenDML, czy może po prostu wpisuje w tym polu z rozmiarem np max wartość, a plik ciągnie się o wiele dłużej (czyli plik jest teoretycznie niepoprawny, ale mając to na uwadze da się go odczytać)? Czy na końcu pliku jest jakiś "znacznik", po którym można poznać że to koniec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzucę fotkę Blue Snowball, ale nie jest aż tak okazała jak Wasze fotki :)

 

GSO 8", Altair GPCAMV2 IMX224, barlow 2.5x, 186x3s, gain 5000/5000.

 

Oraz NGC 7094, bardzo słaby obiekt. Tym razem 55x8s. Całkowita jasność to 13.3 mag. Na pojedynczych klatkach nawet nie było jej widać.

Blue-Snowball.jpg

NGC-7094.jpg

Edytowane przez LibMar
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie więcej już nie potrafię wycisnąć. 50x4s na kanał LRGB, na koniec powiększenie x2. I bez ramki, którą ja lubię, ale inni mniej :-)

Czy ten piękny błękitny kolor widać w okularze, czy też dopiero po zebraniu i opracowaniu materiału? To jest ta mgławica Blue snowball? Przepraszam za mój rażący brak wiedzy- nie zgłębiałam jeszcze DS-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten piękny błękitny kolor widać w okularze, czy też dopiero po zebraniu i opracowaniu materiału? To jest ta mgławica Blue snowball? Przepraszam za mój rażący brak wiedzy- nie zgłębiałam jeszcze DS-ów.

 

Wczoraj oglądaliśmy w Columbusie 500 i ES9. Mgławica wygląda jak całkiem spora piłeczka wg mnie w kolorze niebiesko zielonym :)

W Naglerze 31 widać, że to nie gwiazda, ale jest stosunkowo małą plameczką, ale również można dopatrzyć się koloru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.