Skocz do zawartości

WAWA GOTOWA !!


AGA

Rekomendowane odpowiedzi

W Poznaniu jest firma GRUBE (nie pamiętam dobrze nazwy, więc może ją niechcący przekręciłem). Firma prowadzi sprzęt myśliwski, ale jest także partnerem Delta Optical. Nie widziałem u nich teleskopów (głównie lornetki i celowniki) ale wydaje mi się że bez problemów mogą sprowadzić z DO wszystko...

Są mili i elastyczni ;-)

A gdzie znajduje się ten sklep ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlasnie udalo mi sie wrocic z nowego branch office-Delta Opt. wspaniale miejsce w centrum Warszawy!!! gratuluje.

Firma wlasnie rozpakowywala swoj sprzet optyczny ,moja corka jako pierwszy klient otrzymala kwiatek i poczestunek, firma naprawde jest na wysokim poziomie zarowno z zapleczem technicznym jak i kulturalnym.

Sklep posiada szeroka game okularow roznych masci i zastosowani , duza ilosc lornetek- widzalem W.Optics- 10x50 wywarlo na mnie wrazenie,czego nie moge powiedziec o 7x50, teleskopy zwierciadlane,soczewkowe,kolimatory itp.

Brawo,oby tylko koszty utrzymania nie byly powalajace,bowiem centrum stolicy jest czesto drozsze niz centrum

Chicago.

pozdr

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurcze, weszli by na Poznań, mają takie fajne ceny, np. Syncia 8" 1099 PLN, deklasują konkurencję...

I na ile "GRUBE" dysponje pełnym asortymentem Delty, i czy cenowo mają tak samo jak na stronie internetowej..??? Bo na swej stronie internetowej piszą raczej o sprzecie myśliwskim.....????????

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mamy piekna pogode. Mamy też zepsuta latarnie koło mojej posesji :) Wczoraj droga mleczna zaczynała sie na granicy lasu i ciagneła do Hihotek. Ja testuje, jak ktoś ma ochote się dołaczyc, to zapraszam. Dzisiaj na pewno znowu wyjde. Mapki namiarowe odesle osobom ktore odezwa się na PW. W planach kontynuacje testów w godzinach 22.00 - 01/02.00.

 

Rejon obserwacyjny - okolice Zalesia grn. pod Warszawą. Zapewniam zasilanie, goracą cherbate i zasięg w okolicach 5.5M.

 

Z racji specyfiki testowanego sprzętu nie bardzo moge wyrwac się na standardowe miejscówki pod Łbiskami.

 

Taka pogoda nie będzie trwała wiecznie. Latarnie też w końcu naprawią.

 

Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu (po przeprowadzce) poszukuję nowego dogodnego miejsca do obserwacji na południowo -wschodnich terenach od Warszawy. Jako, że mieszkam na tym skraju Stolicy (kierunek Siedlce, Lublin), rozglądam się za miejscem do którego można szybko dojechać (w przypadku pojawienia się dobrej pogody), oddalonym powiedzmy ok. 50 km od W-wy. Może być nawet trochę dalej gdyby można było tam pojechać z rodziną i przy okazji trochę odpocząć (mam na myśli jakąś agroturystykę, pensjonaty itp.). Będę wdzięczny za jakieś pomysły lub namiary.

 

 

Witam

Nie wiem czy możliwe jest u mnie zatrzymanie się z rodziną ale jednego lub kilku amatorów lookania może u mnie przenocować , zjeść i oczywiście do woli polookać.

Mieszkam ok. 15 km na południe od Mrozów. Okolica jest prawie niezaświetlona i warunki jak na nizinę są doskonałe o ile oczywiście jest odpowiednia przejrzystoć i seeing. Jeśli to Ciebie interesuje - odpisz mailem.

 

Fugitus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemne niebo na kierunku południowo wschodnim zaczyna się jakieś 6 km za Garwolinem a kończy jakieś 8 km przed Rykami (także Majdan, o którym wspominał AdamSz12 jest dobrym miejscem). Najlepiej oczywiście ciutkę odbić od trasy lubelskiej.

Poza tym bardzo dobre tereny są w okręgu o promieniu ok. 18 km gdzie środkiem tego okręgu jest miejscowość Stoczek Łukowski (oczywiście z wyłączeniem samej miejscowości, ale już jakieś 2 km za jej granicami jest już ciemno). B)

To jest właśnie ten rejon gdzie m. in. urzęduje Fugitus (pozdrawiam - może się kiedyś wproszę :szczerbaty: )

 

Ale czarna dziura najciemniejszego nieba jest sporo dalej, generalnie w kierunku wschodnim z lekkim odbiciem na północ od Warszawy: mniej więcej w połowie drogi między miejscowościami Drohiczyn i Ciechanowiec. Jak ktoś chce przetestować możliwości swojego teleskopu jesli chodzi o DS bez jechania np. we wchodnie Bieszczady, to to jest najlepsze miejsce. :astro: Jest tylko kilka takich miejsc w Polsce. I to w wiekszości o bardzo małej powierzchni.

 

Jak księżyc przestanie sabotować obserwacje i pogoda dopisze, to zamierzam sie tam wybrać z moją syntą. Może będzie więcej chętnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemne niebo na kierunku południowo wschodnim zaczyna się jakieś 6 km za Garwolinem a kończy jakieś 8 km przed Rykami (także Majdan, o którym wspominał AdamSz12 jest dobrym miejscem). Najlepiej oczywiście ciutkę odbić od trasy lubelskiej.

Poza tym bardzo dobre tereny są w okręgu o promieniu ok. 18 km gdzie środkiem tego okręgu jest miejscowość Stoczek Łukowski (oczywiście z wyłączeniem samej miejscowości, ale już jakieś 2 km za jej granicami jest już ciemno). B)

To jest właśnie ten rejon gdzie m. in. urzęduje Fugitus (pozdrawiam - może się kiedyś wproszę :szczerbaty: )

 

Ale czarna dziura najciemniejszego nieba jest sporo dalej, generalnie w kierunku wschodnim z lekkim odbiciem na północ od Warszawy: mniej więcej w połowie drogi między miejscowościami Drohiczyn i Ciechanowiec. Jak ktoś chce przetestować możliwości swojego teleskopu jesli chodzi o DS bez jechania np. we wchodnie Bieszczady, to to jest najlepsze miejsce. :astro: Jest tylko kilka takich miejsc w Polsce. I to w wiekszości o bardzo małej powierzchni.

 

Jak księżyc przestanie sabotować obserwacje i pogoda dopisze, to zamierzam sie tam wybrać z moją syntą. Może będzie więcej chętnych?

Potwierdzam często obserwowałem w okolicach Garwolina i kilka kilometrów w kierunku wschodnim jak i południowym to było napawdę ciemne niebo.

No i najważniejsze : południowego nieba nie zasłaniają wysokie góry :D

Polecam też okolice Wilgi nad Wisłą ale tam często o tej porze są mgły a i Kozienice dają niezłą łunę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemne niebo na kierunku południowo wschodnim zaczyna się jakieś 6 km za Garwolinem a kończy jakieś 8 km przed Rykami (także Majdan, o którym wspominał AdamSz12 jest dobrym miejscem). Najlepiej oczywiście ciutkę odbić od trasy lubelskiej.

Poza tym bardzo dobre tereny są w okręgu o promieniu ok. 18 km gdzie środkiem tego okręgu jest miejscowość Stoczek Łukowski (oczywiście z wyłączeniem samej miejscowości, ale już jakieś 2 km za jej granicami jest już ciemno). B)

To jest właśnie ten rejon gdzie m. in. urzęduje Fugitus (pozdrawiam - może się kiedyś wproszę :szczerbaty: )

 

Ale czarna dziura najciemniejszego nieba jest sporo dalej, generalnie w kierunku wschodnim z lekkim odbiciem na północ od Warszawy: mniej więcej w połowie drogi między miejscowościami Drohiczyn i Ciechanowiec. Jak ktoś chce przetestować możliwości swojego teleskopu jesli chodzi o DS bez jechania np. we wchodnie Bieszczady, to to jest najlepsze miejsce. :astro: Jest tylko kilka takich miejsc w Polsce. I to w wiekszości o bardzo małej powierzchni.

 

Jak księżyc przestanie sabotować obserwacje i pogoda dopisze, to zamierzam sie tam wybrać z moją syntą. Może będzie więcej chętnych?

 

jak będziesz jechał daj znać, może znajdę chwilę to też bym skoczył. Ja przważnie lookam z okolic Łochowa (Urle bardziej znane) jest OK i tylko 65 km od Wawy.

 

Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce rzeczywiście wyglada na dobre. Już 3km za Łochowem powinno być rzeczywiście ciemno. Macie tam jakieś konkretne miejsce? Wszystki kierunki z Łochowa, poza zachodnim, są dobre.

Ja też zgłaszam akces do wspólnego lookanka :Salut: . Do czarnej dziury za Drohiczynem można pojechac następnmym razem. I też mam kombi. A macie może jakieś ciekawe szkiełka?

Edytowane przez Grzegorz S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce rzeczywiście wyglada na dobre. Już 3km za Łochowem powinno być rzeczywiście ciemno. Macie tam jakieś konkretne miejsce? Wszystki kierunki z Łochowa, poza zachodnim, są dobre.

Ja też zgłaszam akces do wspólnego lookanka :Salut: . Do czarnej dziury za Drohiczynem można pojechac następnmym razem. I też mam kombi. A macie może jakieś ciekawe szkiełka?

Ze 2 razy lookałem w okolicy Brzózy i Szumina (czyli na PN od Łochowa ok. 8 km) - ale tam gęsta mgła (latem jej nie ma są za to białe noce), mam też niezłe miejsce w okolicy Kamionnej (10 km na E) - tam jest spokojnie ale kilka latarń w odl. 1 km i troche łuny od Łochowa. Zimą problem bo tylko drogi są przejezdne, a na poboczu mozna się zakopać. W samym Łochowie mam miejsce bezpieczne, ale coraz bardziej zarastają drzewa, poza tym przy ulicy (latarnie). Pozdrawiam. Pytasz o szkła: LV 6mm i MT-750, plossle - nic szczególnego ale zawsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co? Może spróbujemy w ten weekend, jeśli będą warunki? Dobrze by było zobaczyć jeszcze kometę C/2006 M4 (SWAN). Będzie sie robiła coraz słabsza.

Przewidywane zachmurzenie sprawdzić na

http://weather.icm.edu.pl/

Prawdopodobieństwo trafienia prognozy oczywiście zwiększa się im bliżej do prognozowanego okresu. 10h przed wieczornym wyjazdem to już prawie pewnik.

Kto jest zainteresowany to niech się odezwie na GG (mój nr 2888220) albo prześle swój nr telefonu na priv. Najprawdopodobniej trzeba sie będzie umówić dopiero w dniu obserwacji więc bedzie potrzebny szybki kontakt - nie za pośrednictwem forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lookam w miejscowości Trawy (12 km przed Łochowem 7km. od Strachówki). Sprzęt jak w opisie SP10mm, SP25mm, Barlow Vixen 1,25 i LV5mm, ostatnio doszedł LVW 13, SWAN 33, Barlow Soligor 2" i UWAN 7mm. Namiar do mnie 600 265 067.

 

Pzdr

Edytowane przez Jazz1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co? Może spróbujemy w ten weekend, jeśli będą warunki? Dobrze by było zobaczyć jeszcze kometę C/2006 M4 (SWAN). Będzie sie robiła coraz słabsza.

Przewidywane zachmurzenie sprawdzić na

http://weather.icm.edu.pl/

Prawdopodobieństwo trafienia prognozy oczywiście zwiększa się im bliżej do prognozowanego okresu. 10h przed wieczornym wyjazdem to już prawie pewnik.

Kto jest zainteresowany to niech się odezwie na GG (mój nr 2888220) albo prześle swój nr telefonu na priv. Najprawdopodobniej trzeba sie będzie umówić dopiero w dniu obserwacji więc bedzie potrzebny szybki kontakt - nie za pośrednictwem forum.

 

NApisałem PM do ciebie. Mam nadzieję że pogoda dopisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.