Jump to content
Adam_Jesion

[Wyniki] Kamera ASI w podziękowaniu dla społeczności

83 members have voted

1. 1. W jakis sposób powinienem przekaza? kamer??

• przekazanie jednemu z forumowiczów (macie swoje typy?)
    • konkurs w?ród kilku m?odych obiecuj?cych spo?eczników
    • licytacja i przekazanie kwoty na cel dobroczynny
    • inny (podaj ni?ej w w?tku)

Recommended Posts

Wszystkie opcje tylko nie przechodnia kamerka. 1.Różna pora roku to różna długość nocy. 2 potrafi być trzy miesiące bez pogody. 3 zanim dojdzie do kolejnej osoby te kamerki na giełdzie będą chodzić po 300zł. Jeden dostaje i ma na zawsze, nie stresuje się, nie spieszy.

• Like 2

Na pewno musi być to ktoś, kto jej będzie używał. Nie będzie miał słomianego zapału i jest skory do nauki ;), no i nie jest krezusem finansowym...

• Like 1

To może jeszcze PITa z ostatniego roku trzeba przedstawić ?

Wszystkie opcje tylko nie przechodnia kamerka. 1.Różna pora roku to różna długość nocy. 2 potrafi być trzy miesiące bez pogody. 3 zanim dojdzie do kolejnej osoby te kamerki na giełdzie będą chodzić po 300zł. Jeden dostaje i ma na zawsze, nie stresuje się, nie spieszy.

Tylko nie sprzęt przechodni. To szybka droga donikąd...

• Like 1

Trzeba się na coś zdecydować. Sugeruję wybierać wśród najprostszych rozwiązań, bo próby uchwycenia wszystkich zmiennych zakończą się klapą organizacyjną. Już 4 strony jest wałkowany temat i nic się nie klaruje. Kolejne pomysły tylko pogłębiają odczucie oddalania się od celu. Adam powinien coś narzucić, przynajmniej zawęzić dotychczasowe warianty by tylko na nimi dalej pracować.

• Like 2

Moim zdaniem decyzję komu przekazać kamerę powinien podjąć Adam tak jak napisał Wessel uwzględniając kryteria Hamala. Czyli przejrzeć osiągnięcia innych z ostatniego czasu na sprzęcie lowcostowym. Popierałbym też kryterium wieku szczęśliwca czyli osoba młoda z zapałem, która często się udziela na forum.

Edited by plesniak
  • Like 3

Przejrzę ten wątek pod koniec tygodnia i przejdziemy do następnego etapu. Na razie każdy może się wypowiedzieć.

To może jeszcze PITa z ostatniego roku trzeba przedstawić ?

Generalnie to myślałem o kimś, kto jeszcze nie pracuje (studenci, licealiści...) i nie ma bogatych rodziców.... Wystarczy ludzka uczciwość i sumienie. Jak ktoś bardzo chce oszukać to i PITa sfałszuje... Niemniej jednak musi już mieć do czego podłączyć tę kamerę.

Edited by JSC
  • Like 2

Ciężka sprawa ^_^ na następny raz proponuję pierwej założyć ankietę, w jakiej formie zdecydujemy, czy w ogóle wyznaczać nagrodę ^_^

• Like 1

przekazac kamere komus kto duzo pomagal na forum ostatnio poczatkujacy astrofotografom.

za duzo forum nie sledze ale rzucil mi sie w oczy tyson i wessel.

Badzo dziękuję za zaufanie, ale ja kamerę mam a swój typ wskazałem

Edited by wessel
  • Like 6

Dziękuję za miłe słowa.

Az mi głupio że wymienio mnie z wesselem.

Proponuję obdarować naszą, superfajną gwiazdę Bellatrix, która w stosunkowo krótkim czasie zasłużyła sobie na nasze ( przynajmniej moje) wielkie uznanie. Za wiedzę, zaangażowanie i wkład w życie forum. Za jej wspaniałe i poniekąd odkrywcze, dla zblazowanych astroamatorów, podejście do obserwacji gwiazd i ich wspaniałe opisy.

Oczywiście nic na siłę, sama musiała by określić czy takowa kamera była by wykorzystana w jej astro działalności, choć osobiście nie mam co do tego wątpliwości.

• Like 7

Piotrze... naprawdę nie wiem co powiedzieć... Jest mi niezwykle miło. Bardzo dziękuję za tyle ciepłych słów. Myślę jednak, że ja nie załuguję na taki prezent. Druga kwestia: ja mam najzwyklejszy teleskop bez prowadzenia i tych wszystkich urządzeń elektronicznych, które umożliwiają nagrywanie i fotografowanie nieba. Myślę, że najpierw musiałabym się solidnie przyjrzeć, jak działa elektronika, którą się podłącza do teleskopu i jak jej prawidłowo używać. Oczywiście, że w nieodległej przyszłości planuję uwieczniać układy binarne na zdjęciach. Ale dobrze, żebym wpierw popatrzyła, jak robią to Koledzy, np. na wrześniowym zlocie będzie taka sposobność.

Przede mną jeszcze mnóstwo nauki. No ale bardzo dziękuję za miłe słowa :)

• Like 7

Taka kolorowa kamerka by się idealnie do tego nadawała... :)

• Like 1

To prawda. Ale zapewne potrzebne byłoby zamontowanie prowadzenia w teleskopie? Z tego co pamiętam, w mojej syntce jest chyba taka możliwość. No, chyba, że można robić pojedyncze zdjęcia układów binarnych, czyli bez długiego czasu naświetlania (przepraszam za moją błędną terminologię- jeszcze nigdy nie robiłam astro-zdjęć). Ale i tak uważam, że nie zasługuję na ten prezent. Słuchajcie kochani, a może Loxley? Jego sprawozdania o detalach powierzchni Ksieżyca są urzekające. Piękne byłyby nagrania różnych zjawisk i światło-cieni, ukazujące uroki Srebrnego Globu...

Bellatrix te kamerki właśnie mają krótki czas naświetlania, kręcą filmy składające się z wielu klatek o niskim czasie ekspozycji, po tem te klatki oprogramowanie łączy w jedną klatkę sumując dane wedle algorytmu - centruje te klatki wiec nawet jeśli klatka A i B jest przemieszczona to wynikowa C będzie wyrównana - dzięki czemu prowadzenie nie musi być bardzo dobre. : )

• Like 1

Rozumiem. Niemniej jednak uważam, że najpierw powinnam się nauczyć od Was jak poprawnie korzystać z teleskopu, który ma zamontowane prowadzenie. Póki co mój newton to wyłącznie optyka, przy której żadnej wprawy, prócz cierpliwości i znajomości nieba nie trzeba posiadać. I o ile się z moją "rurą" nie przewrócę idąc na obserwację, to specjalnie niczego w niej nie popsuję. Z kolei elektronika będzie wymagała wiedzy jak z niej korzystać, co wolno, a czego nie, na co należy bezwzględnie uważać. Do tego dochodzi jeszcze kwestia oprogramowania komputerowego, które pomoże połączyć zebrany materiał w zdjęcia. To też będę musiala nauczyć się obsługiwać.

Oglądam efekty Waszej pracy, które zamieszczacie w postach o obiektach głebokiego nieba czy planetach. Nie mam wątpliwości, że te unikatowe, prześliczne zdjęcia okupione są latami doświadczenia. To, co przedstawiacie na Forum wymaga niemałej wiedzy i wprawy. Marzę o tym, aby kiedyś robić tak urzekające zdjęcia jak Wasze. Ale najpierw musze mieć sposobność, aby porozmawiać na te tematy. Na wrześniowym zlocie z chęcią przyjrze się jak wygląda astrofotografia w praktyce. Z pewnością wypytam Was o szczegóły, od czego i jak zacząć, jak sobie radzić ze sprzętem, co wolno, czego unikać etc. Po takich dłuższych rozmowach i wysłuchaniu Waszych rad byłabym lepiej przygotowana na zmianę sposobu badań i na korzystanie z nowych możliwości.

Na wrześniowym zlocie z chęcią przyjrze się jak wygląda astrofotografia w praktyce. Z pewnością wypytam Was o szczegóły, od czego i jak zacząć, jak sobie radzić ze sprzętem, co wolno, czego unikać etc. Po takich dłuższych rozmowach i wysłuchaniu Waszych rad byłabym lepiej przygotowana na zmianę sposobu badań i na korzystanie z nowych możliwości.

Odpowiemy na wszystkie pytania (nawet na te co nie znamy odpowiedzi :-) )

A swoją drogą zgadzam się z przedmówcami - przez to co robisz dla tej społeczności to można być pewnym, że taka kamerka bezczynnie w Twoich rękach, długo leżeć nie będzie :-)

Paweł

• Like 2

Na wrześniowym zlocie z chęcią przyjrze się jak wygląda astrofotografia w praktyce. Z pewnością wypytam Was o szczegóły, od czego i jak zacząć, jak sobie radzić ze sprzętem, co wolno, czego unikać etc. Po takich dłuższych rozmowach i wysłuchaniu Waszych rad byłabym lepiej przygotowana na zmianę sposobu badań i na korzystanie z nowych możliwości.

Odpowiemy na wszystkie pytania (nawet na te co nie znamy odpowiedzi :-) )

A swoją drogą zgadzam się z przedmówcami - przez to co robisz dla tej społeczności to można być pewnym, że taka kamerka bezczynnie w Twoich rękach, długo leżeć nie będzie :-)

Paweł

No to ustalone;) Przynajmniej jeśli chodzi, o wprowadzenie Bellatrix w arkana astrofotografii.

• Like 2

Będzie mogła wreszcie badać kolory gwiazd fotograficznie, oko oszukuje, kamerka nie, jeśli wypracuje się odpowiednią technikę :)

• Like 1

Głosuje na siebie, jestem wielki, tłusty i leniwy. Nic mi sie nie chce - nazwet zebrać wystarczająco dużo klatek na jeden obiekt i....nadal sie w to bawie :P to znaczy ze mam wielkie (tłuste) serce do tego hobby :D Marchewka dla bohatera ! :)

A tak serio - moim skromnym zdaniem za zasługi w postaci Tabeli Wimmera i jego zacięcia do foto planet, kamerka w równym stopniu co wymienionym tu osobom należy się Olkowi.

Edited by Kirien

Świetny przykład na to do czego prowadzi demokracja. Aż przypomniał mi się poniższy cytat.

"A jaką metodą wybierzemy metodę głosowania?"

• Like 2

Nie demonizujmy :) No do czego doprowadziła demokracja? Ludzie się wypowiedzieli, ich prawo - decyzja co z tym zrobić należy do Adama.