Skocz do zawartości

Łabędź i Cefeusz - pocztówka ze zlotu


warpal

Rekomendowane odpowiedzi

Zajebisty obiektyw. Na 35 mm (bo zapewne na tej ogniskowej robiłeś) zero komy, płaskie pole. Niezłe szkło do ultra szerokiego astro.

Gratuluję umiejętności obróbki, bo ten obszar, przez gęstość gwiazd jest wyjątkowo trudny. Dobre zdjęcie!

 

Fakt, choć wolę określenie "super". ;) Reszta jak najbardziej.

 

Podoba mi się i będę się na nim wzorował, bo zamierzam ustrzelić ten sam obszar.

 

Miło mi, choć jestem zaskoczony, że można się wzorować na moim zdjęciu :)

 

Fajne, ale jakieś taki za mgłą. Jak masz Lightrooma CC to jest w nim opcja "dehaze" - ładnie usuwa takie zamglenie.

 

P.

 

Dzięki!

Tu wychodzą braki w doświadczeniu z obrabianiem takich zdjęć. Nie mam niestety LR, a CS6 nie ma tej opcji jaką już ma CC2015.

Wydawało mi się poza tym że ta wersja jest mniej agresywna niż ta:

CygCephF copy2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, ale jakieś taki za mgłą. Jak masz Lightrooma CC to jest w nim opcja "dehaze" - ładnie usuwa takie zamglenie.

 

P.

Dokładnie, ujęcie świetne ale podgląd na AF jest mglisty dopiero po otwarciu pliku w flickr i powiększeniu nabiera ostrości. Na pierwszy rzut oka pomyślałem że coś nie tak z moim wzrokiem i nie ostrzę :) Brawo Warpal !

Edytowane przez szary19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, ale jakieś taki za mgłą. Jak masz Lightrooma CC to jest w nim opcja "dehaze" - ładnie usuwa takie zamglenie.

Takie małe pytanie - czy w czasie sesji były takie cirrusy, kwestia obróbki i niektóych pluginów czy szkiełko tak ma.

Kadr zacny, kawał nieba optyka obiecująca :)

 

Pav mogłbyś zademonstrować za pozowolniem Warpala ( można ? :) ) działąnie tego na jego pracy, jestem ciekaw bo nie mam LRCC a ostatnio b.dużo zapodaję szerokich kadrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanie - czy w czasie sesji były takie cirrusy, kwestia obróbki i niektóych pluginów czy szkiełko tak ma.

Kadr zacny, kawał nieba optyka obiecująca :)

 

Pav mogłbyś zademonstrować za pozowolniem Warpala ( można ? :) ) działąnie tego na jego pracy, jestem ciekaw bo nie mam LRCC a ostatnio b.dużo zapodaję szerokich kadrów.

 

Może nawet nie tyle cirrus, co naprawdę spora wilgotność. Możliwe też, że siedziało coś między samym szkłem a filtrem na froncie (Hoya Intensifier)

 

Oczywiście - sam jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, myślałem że to chyba nie w tą stronę pójdzie.

 

Chyba ciężko przeprowadzić "dehaze" na obrobionym zdjęciu.

Znalazłem obejście dla użytkowników CS6:

https://www.dpreview.com/forums/post/56001178

I działa to tak (dehaze 0, 50 i 100, żadnych innych "ruchów"):

2016_09_09_9999_6 copy.JPG

2016_09_09_9999_6 copy50.jpg

2016_09_09_9999_6 copy100.JPG

Edytowane przez warpal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.