Skocz do zawartości

Nowe Astropolis a.d. 2017


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ekolog napisał:

(Firefox) zawsze jak odpalam internet i wpisuje  astropolis.pl albo jak jestem na innej stronie i wpisuje astropolis.pl albo jakoś inaczej wracam na ap to mam takie okno.

Także gdy jestem zalogowany. I zawsze muszę nacisnąć "Forum" żeby zobaczyć ap.

Pozdrawiam

appp.jpg

 

A jaki ci adres się wyświetla, bo coś czuję, że masz zapamiętany jakiś stary i po prostu go już nie ma. Pokażesz cały ekran?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Duplikat powiadomienia i wiadomości. Po przeczytaniu wiadomości powiadomienie nie znika. 

* szerokość strony na telefonie jest stała, ze 2x większa niż to potrzebne. Niepotrzebnie można przewijać w prawo. Ma to swoje uzasadnienie - w tej części wyświetlane są np wiadomości. Jednak jest to nieintuicyjne. Trzeba przewinąć w prawo, aby je zobaczyć. Szerokość strony powinna być dynamicznia. Taka zresztą chyba już była. 

* wciąż zdażają się dziwnie lagi

 

Dzisiaj widziałem forum na kompie, no nieźle to wygląda. :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piobork napisał:

Od wczoraj nie działa w telefonie przycisk menu (hamburger). Ekran robi się trochę ciemniejszy i to wszystko.  

Pisałem o tym w poprzednim poście. 

Przesuń ekran w lewo - prawo i znajdziesz co trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości edycji postów ani odpowiedzi w " Polish APOD II kwartał 2017". Nie mogę ogłosić Polskiego APODa za co serdecznie zainteresowanych przepraszam.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piobork napisał:

Od wczoraj nie działa w telefonie przycisk menu (hamburger). Ekran robi się trochę ciemniejszy i to wszystko.  

Jak już pisałem dużo wcześniej, u mnie ten przycisk nie działa od samego początku. W adresie strony dokleja się znak # i tyle, brak efektu. Czy @Adam_Jesion jest szansa pochylić się nad właścicielami starszych telefonów i zrobić coś, żeby to działało?

 

Wczoraj znalazłem kolejną rzecz, która u mnie nie działa. Otóż brakuje mi na telefonie przycisków "cytuj", oraz możliwości dodania nowego posta :( Jest przycisk dodania odpowiedzi, ale brakuje pola tekstowego, żeby wpisać treść :( Czy mogę prosić screena, jak to powinno wyglądać? Kurcze, nie odcinajcie mnie od forum :(

 

Tego się przede wszystkim bałem przy aktualizacji - że forum przestanie działać na moim telefonie. Niestety najgorsze koszmary się ziściły :( Na szczęście mogę chociaż jako tako czytać wątki.

 

Postęp, postęp, postęp, a użytkowników ze starszym sprzętem wszyscy mają w dup*e...

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Firefoxie (wersja 53.0.2) gdy klikam w którąś z poprzednich stron w wątku, chcąc np. zobaczyć, co ktoś napisał wcześniej, to pokazuje mi się tylko "ładowanie" i kręcące się kółeczko, tak jak w załączonym obrazku (czasami bez kółeczka i pola "ładowanie"). Gdy idę do przodu, to jest tak samo, choć zdaje się, że wczoraj przejście do przodu mi działało (przejście do tyłu - nie), a dzisiaj nie działa.

 

P.S. Ja też stara gwardia i tęsknię za BBC-kodem.

 

dzialanie_astropolis.png.c55f722f0c9986a4b0be15071d3c6c03.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, majer napisał:

U mnie w Firefoxie (wersja 53.0.2) gdy klikam w którąś z poprzednich stron w wątku, chcąc np. zobaczyć, co ktoś napisał wcześniej, to pokazuje mi się tylko "ładowanie" i kręcące się kółeczko, tak jak w załączonym obrazku (czasami bez kółeczka i pola "ładowanie"). Gdy idę do przodu, to jest tak samo, choć zdaje się, że wczoraj przejście do przodu mi działało (przejście do tyłu - nie), a dzisiaj nie działa.

 

P.S. Ja też stara gwardia i tęsknię za BBC-kodem.

 

dzialanie_astropolis.png.c55f722f0c9986a4b0be15071d3c6c03.png

 

 

U mnie tak samo, ale jak odświeżę stronę, to jest ok. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja z placu boju.

 

  • Otrzymałem dzisiaj informacje, że wszystkie pliki graficzne zostały przeindeksowane i przegrane w nową strukturę forum.
  • Błędy usuwam na bieżąco, ale już bardzo wiele z nich, tych najbardziej krytycznych, zostało poprawionych. Kolejna następnych czeka - już jest nieźle (widzę je też w logach).
  • Rozpoczęliśmy proces optymalizacji szybkości działania. Jest jeszcze parę rzeczy, które wdrożymy w ciągu nowego tygodnia. Wg mnie - już jest całkiem dobrze, a na pewno lepiej niż na starym.
  • Poprawiłem stronicowanie - teraz powinno działać prawidłowo (sporo było tu zgłoszeń w systemie wsparcia)
  • Zleciłem napisanie od nowa okienka wyświetlającego zdjęcia na głównej stronie. Teraz będzie działać tak, jak to sobie wymarzyłem, tzn.: tworzona jest automatyczna kolejka po dynamice, w jakiej zdjęcia otrzymują wasze rekomendacje (lajki). Jeżeli w danym poście są dwa zdjęcia, to w kolejkę promocyjną wpadnie to, które ma więcej otwarć (full screen). Na głównej będzie wyświetlanych dynamicznie 10 zdjęć z najlepszym wynikiem działania algorytmu. Dzięki temu, wchodząc na główną zawsze zobaczycie te zdjęcia, które w danej chwili (np. ostatniej godzinie) robią najlepsze wrażenie na społeczności. Oczywiście zdjęcie też będzie musiało osiągnąć minimalny próg rekomendacji, żeby wpaść na główną. Fajnie - co? Do promocji wpadną zdjęcia z kilku głównych działów  (nie tylko DS). Termin realizacji tego zlecenia to koniec następnego tygodnia (trochę jest z tym zabawy, żeby nam też nie spowolniło działania głównej strony).
  • Działa już dział Pliki. Jak pewnie zauważyliście - umożliwia wrzucanie także płatnych treści cyfrowych. Osobny komunikat w tej sprawie opublikuję za ok 2 tygodnie, bo kwestia płatnych treści to znacznie grubszy temat. Zdradzę tylko, że szykuję tu rewolucję na skalę tego, co stało się kiedy uruchomiłem to forum w 2003 roku. Stay tuned.

Miłego weekendu.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się nowe forum choć jedna rzecz na mobilnej wersji, która mi lekko przeszkadza. Co prawda, strona nie jest już dwa razy za szeroka, jak było wczoraj, ale na stronie "Tematy" nadal jest o ułamek szerokości za szeroka (nie wystaje na ten kawałek żadna zawartość), przez co przy przewijaniu lekko meandruję z prawej na lewą. Tylko ja tak mam? (Czy tylko mi to przeszkadza? :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mateusz_Obara napisał:

Bardzo podoba mi się nowe forum choć jedna rzecz na mobilnej wersji, która mi lekko przeszkadza. Co prawda, strona nie jest już dwa razy za szeroka, jak było wczoraj, ale na stronie "Tematy" nadal jest o ułamek szerokości za szeroka (nie wystaje na ten kawałek żadna zawartość), przez co przy przewijaniu lekko meandruję z prawej na lewą. Tylko ja tak mam? (Czy tylko mi to przeszkadza? :) )

 

Wersja mobilna jest... i tyle mogę o niej powiedzieć. Czeka mnie tam sporo pracy, ale na pewno będzie to bardzo ważne. Na razie musicie wybaczyć - desktop jest priorytetem. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.