Skocz do zawartości

Nowe Astropolis a.d. 2017


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Krzychoo226 napisał:

Statusy mają jeden bardzo uciążliwe feature i dość krytyczny błąd. Feature polega na cenzurowaniu linków, trochę to głupie. Bug powoduje że raz wstawionego statusu nie da się usunąć... W panelu klikając usuń dowiadujemy się, że wybrany status nie istnieje, a na belce statusów nadal widnieje.

 

Jeszcze w czerwcu (mam nadzieję) będzie znaczny update statusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem teraz dziwną rzecz. Postaram się to dokładnie opisać. Otóż chciałem sprawdzić skrzynkę prywatnych wiadomości, a że akurat miałem włączonego laptopa, to otwarłem na nim Astropolis i zalogowałem się za pomocą Facebooka. Wymieniłem potem kilka wiadomości z jednym z kolegów. Na drugi dzień otwarłem Astropolis już na stacjonarnym komputerze i bardzo się zdziwiłem że nie ma śladu tej korespondencji :) Włączyłem dla sprawdzenia ponownie laptop i ta najświeższa korespondencja jest. Trochę to dziwne, bo wydaje mi się że do swoich wiadomości powinienem docierać niezależnie od tego czy loguję się z kompa stacjonarnego za pomocą hasła czy też z lapka za pomocą Facebooka . Pozdrawiam Paweł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze wrócić do wątku z edycją wcześniejszych postów. Może by tak chociaż zezwolenie na edycję pierwszego wpisu? Załóżmy że zakładam wątek z jakimś tam zdjęciem. Robię kolejne poprawki, kolekcjonuję dodatkowy materiał i zamiast dodawać w kolejnych wpisać zdjęcia (kolejne MB danych) podmieniam w pierwszym wpisie i już. Co na taką argumentację powiesz Jesionie? Hę? :firefire:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Paweł103 napisał:

Ja zauważyłem teraz dziwną rzecz. Postaram się to dokładnie opisać. Otóż chciałem sprawdzić skrzynkę prywatnych wiadomości, a że akurat miałem włączonego laptopa, to otwarłem na nim Astropolis i zalogowałem się za pomocą Facebooka. Wymieniłem potem kilka wiadomości z jednym z kolegów. Na drugi dzień otwarłem Astropolis już na stacjonarnym komputerze i bardzo się zdziwiłem że nie ma śladu tej korespondencji :) Włączyłem dla sprawdzenia ponownie laptop i ta najświeższa korespondencja jest. Trochę to dziwne, bo wydaje mi się że do swoich wiadomości powinienem docierać niezależnie od tego czy loguję się z kompa stacjonarnego za pomocą hasła czy też z lapka za pomocą Facebooka . Pozdrawiam Paweł 

 

Obawiam się, że masz 2 konta w serwisie. Jedno przez Fb, drugie "normalne". Sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, _Spirit_ napisał:

Pozwolę sobie jeszcze wrócić do wątku z edycją wcześniejszych postów. Może by tak chociaż zezwolenie na edycję pierwszego wpisu? Załóżmy że zakładam wątek z jakimś tam zdjęciem. Robię kolejne poprawki, kolekcjonuję dodatkowy materiał i zamiast dodawać w kolejnych wpisać zdjęcia (kolejne MB danych) podmieniam w pierwszym wpisie i już. Co na taką argumentację powiesz Jesionie? Hę? :firefire:

 

A jak sobie radziłeś do tej pory? Przecież w tej kwestii nic się w edycji postów nie zmieniło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - dzisiaj wykonaliśmy sporo roboty optymalizacyjnej i znaleźliśmy kilka poważnych błędów, które miały wpływ na szybkość działania (brak prawidłowych indeksów w SQL). Powiedziecie proszę, że widzicie różnicę w prędkości działania i z dnia na dzień jest coraz lepiej. :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej trochę muli ale jest lepiej. Po wpisie jakiejś treści i po zaakceptowaniu trzeba było chwilę odczekać. Teraz jest szybko. Podobnie powiadomienia.

Odpaliłem forum na leciwym lapku z 1 gb ram Intel Centrino 1,6 i jest naprawdę "lekko".

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam_Jesion napisał:

 

Obawiam się, że masz 2 konta w serwisie. Jedno przez Fb, drugie "normalne". Sprawdzę.

No nie wiem. Sprawdziłem skrzynkę z wiadomościami  na stacjonarnym kompie po zalogowaniu się za pomocą Facebooka  i zastałem  tylko najnowsze wiadomości, bez wcześniejszych. Jak zaloguję się za pomocą  hasła, to mam  z kolei wszystkie wcześniejsze wiadomości, ale bez najnowszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie jakoś dziwnie korzysta mi się z Forum. Wszystko mi chodzi wolniej (fakt, że mam stary komputer), ale nie widzę szału, który by miał to spowolnienie powodować.

Jeśli chodzi o avatara, to nieudolnie wykonałem kwadraturę koła.

Tyle marudzenia, po za tym, myślę, że ok:) Widocznie tak trzeba było...Wcisnę teraz guzik "Submit Reply" i chyba tyle:)

 

PS. Kiedyś przenosiłem moją prywatną stronę ze starej Joomli do nowszej i narobiłem się przy tym niemiłosiernie, stąd wyrazy podziwu dla Adama, że ogarnął to wszystko!

Edytowane przez MarcinSn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy:

 

- stworzyły nam się dwa wątki dokładnie o tym samym ("Nowe Astropolis..." i "Co mi się nie podoba..." który zaczął być kopią pierwszego). Połączyłem obydwa i wszelakie uwagi, skargi i pochwały związane z obecnymi zmianami umieszczamy tutaj.

 

- uporządkowałem "niechciane" kategorie i ich zawartość. Część została umieszczona w odpowiednich działach (spora część z nich jest przypięta). Duży kawałek Celestii znajduje się (być może tymczasowo) w klubie Celestia. Ekologu - masz swój ulubiony wątek - https://astropolis.pl/topic/40833-po-prostu-linki-jednym-zdaniem-opisane/.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kjacek napisał:

Gucio. Na telefonie ich nie ma, ale tu miejsca też nie ma. Może warto dodać jako opcję menu :D

Szacunek, ogrom pracy tu widać. To samo się nie robi.

Na telefonie nie było i w najbliższych dniach nie będzie. Wersja mobilna - tak jak pisałem, zacznie ewoluować dopiero po zakończeniu prac nad desktopem (tu mamy 90% ruchu).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, artystasiak napisał:

Strasznie nieprzejrzyste jest to forum. Jak było tak nadal  jest! Mnie się nie podoba.  Jedyne co mogę pochwalić to polska nazwa astrofotografii dnia. 

 

I jak ta wypowiedź ma mi w czymkolwiek pomóc? Rozwiń myśl, żebym mógł się czegoś nauczyć i dowiedzieć. Konkrety proszę. Nieczytelna w sensie UX'a, czy font nieczytelny, czy słabe treści? Czy co?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.