Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczysz bardzo wiele fascynujacych rzeczy (zwlaszcza przez lustro 250mm :)

Ja bym stawial zdecydowanie na duzego newtona na dobsonie jesli nastawiasz sie na Ds'y. Takze Antares, lub mozesz tez rozwazyc zakup ktoregos z Taurusów. Do mglawic telep powinien miec jak najwieksze lustro i stosunkowow krotka ogniskowa, montaz eq Ci nie potrzebny jesli nastawiasz sie na wizuala a nie astrofoto :Salut:

 

Do BBwro:

DUZY telekop we Wrocku ma PiotrZ wiec nie widze problemu zebys go odwiedzil (jesli sie zgodzi oczywiscie) :banan:

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz bardzo wiele fascynujacych rzeczy (zwlaszcza przez lustro 250mm :)

Ja bym stawial zdecydowanie na duzego newtona na dobsonie jesli nastawiasz sie na Ds'y. Takze Antares, lub mozesz tez rozwazyc zakup ktoregos z Taurusów. Do mglawic telep powinien miec jak najwieksze lustro i stosunkowow krotka ogniskowa, montaz eq Ci nie potrzebny jesli nastawiasz sie na wizuala a nie astrofoto :Salut:

 

Do BBwro:

DUZY telekop we Wrocku ma PiotrZ wiec nie widze problemu zebys go odwiedzil (jesli sie zgodzi oczywiscie) :banan:

 

 

czy możesz napisac coś bliżej o Taurusie...

Zanim coś kupię muszę wiedziec dużo, dużo wszystko

Plusy i minusy. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, qbanos, słuszna rada co do tych 25 cm, a szczególnie co do Taurusów. Szczególnie te obiecywane przez Mirka 41 cm brzmią obiecująco...

A do Piotra zamierzam się wybrać jak najbardziej, oblukać Armatę, ale najpierw był z nią w Bieszczadach a ostatnio we Wrocławiu głównie chmury :burza:

 

Do Ori: Taurusy są tutaj: Taurusy a link do entuzjastycznych opinii o nich chyba na stronie głównej tego forum.

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, qbanos, słuszna rada co do tych 25 cm, a szczególnie co do Taurusów. Szczególnie te obiecywane przez Mirka 41 cm brzmią obiecująco...

A do Piotra zamierzam się wybrać jak najbardziej, oblukać Armatę, ale najpierw był z nią w Bieszczadach a ostatnio we Wrocławiu głównie chmury  :burza:

 

Do Ori: Taurusy są tutaj: Taurusy a link do entuzjastycznych opinii o nich chyba na stronie głównej tego forum.

 

 

No, no jestem pod wrażeniem

ładniutki ten Taurus

Opinie z Bieszczad tez całkiem, całkiem...

Zaostrzył mi się apetyt :blink:

teraz jestem w kropce :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 15km od Trojmiasta to w ktora strone? I od ktorej czesci Trojmiasta, bo one takie dlugie troche.

A tak na powaznie, to w Trojmiesie jest silna grupa z dobrym sprzetem. Na pewno warto z nimi

wyskoczyc na jakis wypad obserwacyjny. Zobaczysz wtedy sporo sprzetu i to co mozna przez niego dojrzec.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 15km od Trojmiasta to w ktora strone? I od ktorej czesci Trojmiasta, bo one takie dlugie troche.

A tak na powaznie, to w Trojmiesie jest silna grupa z dobrym sprzetem. Na pewno warto z nimi

wyskoczyc na jakis wypad obserwacyjny. Zobaczysz wtedy sporo sprzetu i to co mozna przez niego dojrzec.

 

Arek

 

 

 

Konkretnie i dokładnie to KOLECZKOWO, gdzies w połowie drogi pomiędzy Chwaszczynem, a Wejherowem na wysokości Gdyni. Namiarów stopniami geograficznymi jeszcze nie znam :D

Bardzo chętnie spotkam się z wami a w szczególności z silną grupą z dobrym sprzętem... :D

Może nawet, jeżeli mnie zaakceptujecie i przyjmiecie do swego grona, pooglądamy coś u mnie w ogródku w weekendy?

Serdecznie zapraszam. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie spotkam się z wami a w szczególności z silną grupą z dobrym sprzętem... :D

Może nawet, jeżeli mnie zaakceptujecie i przyjmiecie do swego grona, pooglądamy coś u mnie w ogródku w weekendy?

Serdecznie zapraszam. :Beer:

Akceptuję , w ciemno :ha:

Tylko te kilometry :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Ori :)

poza wszystkimi za i przeciw, przy wyborze teleskopu, zdaję się jeszcze jedno powinnaś brać pod uwagę, mianowicie to, że teleskop trochę waży, taki Orion SkyView Pro 6 EQ, coś koło 20kg, także targanie go, nawet w obrębie ogródka, wymagać może trochę samozaparcia

pozdrowienia

 

a no cóż Darku, wypada Ci juz tylko brać ciupagę i grzać nad morze :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Ori :)

poza wszystkimi za i przeciw, przy wyborze teleskopu, zdaję się jeszcze jedno powinnaś brać pod uwagę, mianowicie to, że teleskop trochę waży, taki Orion SkyView Pro 6 EQ, coś koło 20kg,  także targanie go, nawet w obrębie ogródka, wymagać może trochę samozaparcia

pozdrowienia

 

Dlatego to kolejny argument za wyborem Taurusa. Niestety o ile wiem 250 nie będą w najbliższym czasie produkowane.

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=8124&hl=

 

pozdro

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<_<

Jejku, jejku . Ten Taurus mnie nęci...

niestety 380 poza zasięgiem :huh:

chyba jednak wezmę 270tkę, a jak go spłacę to pewnie bedziecie robili 900 setki i taki będzie następny... :szczerbaty:

 

dla takiego laika w sprawach teleskopowych, na poczatek bedzie dobry.

Mam nadzieje...

 

 

brdzie niezła heca kiedy sprzęcior dojdzie kurierem, a ja po złożeniu nie wyceluje nawet w Księżyc... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<_<

Jejku, jejku . Ten Taurus mnie nęci...

niestety 380 poza zasięgiem :huh:

chyba jednak wezmę 270tkę, a jak go spłacę to pewnie bedziecie robili 900 setki i taki będzie następny... :szczerbaty:

 

dla takiego laika w sprawach teleskopowych, na poczatek bedzie dobry.

Mam nadzieje...

brdzie niezła heca kiedy sprzęcior dojdzie kurierem, a ja po złożeniu nie wyceluje nawet w Księżyc... :D

 

 

Ori, pogadaj na priva z Mirkiem D. o Taurusach, popytaj, potarguj się.

Jeśli interesują Cię DSy ( tak jak mnie ) to bież jak największe zwieciadło.

Edytowane przez MateuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z Mirkiem trochę sie rozjaśniło

Dowiedziałam sie min, ze okulary to wazna rzecz... :Boink:

troche zabiły mnie ceny tych lepsiejszych egzemplarzy... :blink:

 

czy ktos z was moze doradzić najlepszy kompromis pomiędzy cena a jakością (okularów). Tak na początek. :notworthy:

 

 

Pozdrawiam Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

czy ktos z was moze doradzić najlepszy kompromis pomiędzy cena a jakością (okularów). Tak na początek. :notworthy:

(...)

 

Nie bedzie latwo. Co pacjet to nowa teoria. Mysle ze dobrze by bylo dopasc jeden szerokakatny o dlugiej gniskowej. Jaka marka to juz kwestia portfela. O krotkiej ogniskowej doradzil bym Ortho. (Nie sa skrajnie drogie, a plusy chyba przewyzszaja wady). W srodek wceluj sie z Super Plosslem. Po mojemu to niesamowite zyletki (np. Soligor 26mm), a mankamentem bedzie tu tylko pole mniejsze niz w szklach z najwyzszej polki. Do tego dobry barlow (taki za ok. 300-400pln bedzie juz niezly) i masz zestaw na poczatek.

 

To co powyzej zamknie sie w jakis 1000pln. Mozna ta kwote zmniejszyc idac w zwykle plossle i nie bedzie tak zle, duza oszczednosc za cene niewiele slabszego szkla. Jak masz wiecej kasy mozesz pojechac w jakiegos lantanowego zooma. Sam juz nie wiem... Posluchaj jeszcze innych, moze wymysla cos lepszego. Wszystko kwestia zasobnosci twojego portfela i rozumienia slowa kompromis.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum.

Miło, że mamy w naszych szeregach kolejna dziewczynkę ale jak ma na imię? ;)

 

Zapewne Betelgeuza. ;)

 

Oj, nie dość, że się spóźniłem z odpowiedzią, to jeszcze nie zgadłem. :icon_sad:

Edytowane przez Robert_Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:huh:

i to i to.

To jest jedno imię, pamiętasz piosenkę czerwonych gitar...

 

Na Ori też reaguję :D

No to wolę Anna-Maria :)

Filtry mgławicowe przepuszczają pasmo widzialne w zakrasie widma świecenia mgławic, zaś pozostałe widmo wycinają co pozwala lepiej obserwować mgławiczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.