Skocz do zawartości

TeamViewer / AnyDesk


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

1.

Panowie wytlumaczcie mi prosze o co chodzi z licencja TV.

Wiem, ze jest jasno napisane, ale niestety nie dla mnie.

 

Zakupuje sie licencje na komputer do którego sie łączymy (astro pc), czy którym się podłączamy (domowy, jakis laptop, tablet, telefon)?

image.png.44c7e0cfbcbb04ffdecdfb952a60eb18.png

 

2.

druga srpawa, to czy w AnyDesk mozna tworzyc liste wlasnych urzadzen jak jest to w TV, tak aby szybko i bezproblemowo do nich sie łączyć bez klepania hasla?

image.png.3db97834f92bd8a26b2a84a32dfdc968.png

3.

ewentualnie porosze o jaka alternatywe dla tych programów pod Windows.

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na temat TV nie chcę się wypowiadać, bo jak jeden z wielu indywidualnych (nie komercyjnych) użytkowników zostałem bezpodstawnie "oskarżony" o komercyjne używanie programu i odcięty od możliwości jego dalszego użytkowania. Nie ma praktycznie możliwości odwołania i jakiegokolwiek kontaktu z kimś z tamtąd żeby wyjaśnić sprawę...

2. Można

3. Po próbach z kilkoma aplikacjami, sądzę, że nie ma alternatywy (poza TV). Należy jednak pamiętać, że używając AnyDesk na laptopie z klapniętą pokrywą, trzeba mieć emulator monitora.

Edytowane przez AdamK
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnyDesk u mnie nie chce połaczyć dwóch komputerów, ponieważ moja sieć astro wifi jest odcięta od internetu, więc program skreślony. Chyba że coś żle robię, ale za każdym razem wyskakuje mi, że nie można połączyć się z komputerem, ponieważ nie można połączyć się z siecią AnyDesk.

Ja osobiście korzystam ze zdalnego pulpitu Windows, działa szybko i bez problemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zywis napisał:

Proponuje spróbować RealVNC. Umożliwia darmowe podpięcie do 5 komputerów. Uciążliwością jest wielkość kursora na zdalnym komputerze, bo nie jeta to strzałka tylko punkt.

Jak z real vnc korzystać zdanie ? (Gdy obserwatorium jest dużo km stąd)

Czy to nie jest aby tylko do sieci lokalnej?

Coś się zmieniło?

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i tez jeszcze nie nauczyłem się jak dodawać listę urządzeń. Na razie radzę sobie w ten sposób, że łącze się poprzez TV i rychło (bo potrafi zerwać się szybciej niż te 5min) potwierdzam połączenie w AnyDesk [AD], dalej już działam na AD.

Póki co AD nie wprowadziło [jeszcze] takich restrykcji, choć to pewnie kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Zywis napisał:

Ja zgłaszałem tym folmularzem jakieś pół roku temu i wtedy fajnie odblokowali (po jakimś tygodniu czekania). Do teraz działa mi ok. Twierdzisz, że teraz to już nie działa?

3 godziny temu, Tayson napisał:

Panowie wytlumaczcie mi prosze o co chodzi z licencja TV.

Chcesz kupić licencję, żeby pozbyć się problemu bezpodstawnego blokowania?

2 godziny temu, AdamK napisał:

Nie ma praktycznie możliwości odwołania i jakiegokolwiek kontaktu z kimś z tamtąd żeby wyjaśnić sprawę...

Jest formularz podany przez Zywis. Ja najpierw do nich zadzwoniłem i dowiedziałem się o formularzu, po kilku dniach od zgłoszenia odblokowali.

 

Swoją drogą to ciekawe jak TV identyfikuje kompa. Bo jeśli po MAC albo jakiejś nazwie to można by banalnie go oszukać po zablokowaniu licencji. Ale jak odczytuje jakiś SN płyty głównej to nie ma mocnych.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, isset napisał:

Chyba że coś żle robię,

źle robisz. Używam AnyDeska i program jest rewelacyjny - trzyma bardzo dobrze połączenie i nie wymaga internetu żeby się połączyć z komputerem (np na RODOS mi bardzo dobrze działał).

 

Żeby połączyć z kompem nie będąc w sieci wklejasz jego ID w pole połączenia w AnyDesku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, MateuszW napisał:

Ja zgłaszałem tym folmularzem jakieś pół roku temu i wtedy fajnie odblokowali (po jakimś tygodniu czekania). Do teraz działa mi ok. Twierdzisz, że teraz to już nie działa?

Chcesz kupić licencję, żeby pozbyć się problemu bezpodstawnego blokowania?

Jest formularz podany przez Zywis. Ja najpierw do nich zadzwoniłem i dowiedziałem się o formularzu, po kilku dniach od zgłoszenia odblokowali.

Zgłaszałem dwa razy, przysyłali powiadomienie o odblokowaniu, a jednak wszystkie komputery pozostały zablokowane i nadal wyświetlały komunikat o komercyjnym wykorzystaniu i wylogowywały się po 5minutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Wami to czasami jak z dziećmi. Wpisałem w gugle anydesk local connecion.

Przeczytałem co tam jest napisane.

2019-12-05_14h28_38.png.dc33914726d0371a49720fc9c05d758c.png

2

2019-12-05_14h28_55.png.9c7f46dabbc6589e5d1b5424fd9a3590.png

3 w polu wpisujemy adres IP lokalnej sieci

wszystko

2019-12-05_14h33_03.png.d01c22ae3f819d57e22abd621ce8871f.png

Sprawdzone przed chwilą z kolegami w firmie - działa.

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tayson napisał:

druga srpawa, to czy w AnyDesk mozna tworzyc liste wlasnych urzadzen jak jest to w TV, tak aby szybko i bezproblemowo do nich sie łączyć bez klepania hasla?

dalej AD zapamiętuje listę "zaprzyjaźnionych" kamputerów.

 

2019-12-05_14h35_45.png

 

Też help dla Maxima przeczytałem po trzech latach :)

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A jak to wygląda z Hotspotem z komórki bez połączenia z netem? Rozumiem że w sieci Lan po kablu działa, ale próbowałem go zmusić do pracy z hotspotem zrobionym na komórce przy wyłączonym internecie, pomimo tego że na laptopie widzę połączenie wifi to pyta się o połączenie internetowe.

Na samym hotspocie bez neta nie zadziałał ani TV ani AnyDesk, przekombinowałem i to nie ma prawa działać? Czy może to mój technologiczny ANTYtalent daje o sobie znać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD działa na hotspocie z komórki, na lanie bez netu i w necie, do tego mocno trzyma połączenie (w przeciwieństwie do TV, które to rozłącza się często). Jak ma się sieć bez netu to trzeba wpisać w LG rogu programu adres IP kompa docelowego i łączy się bez problemu.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD działa !!! Pełna kontrola bez internetu przez hotspot wifi postawiony na lapku (z wiersza poleceń). Czyli mam kopię ekranu laptopa na komórce + kontrola za pomocą myszki bezprzewodowej. W warunkach domowych wszystko działa do 5m ze ścianką działową po drodze, mam nadzieję że w polu (dosłownie polu, bez gwary) też będzie tak śmigać i będę mógł kontrolować sesję z auta pod ciepłym kocykiem :)

Dzięki za informacje i pomoc Panowie.

Edytowane przez cwic
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję uruchomić anydesk i mam problem. O ile przez internet działa, to już poprzez lan nie może się połączyć. Próba przynosi taki efekt natychmiast po kliknięciu na łączenie:

image.png.97e2907a2838dba0624bba86919ba42d.png

Zezwoliłem na połączenia bezpośrednie w ustawieniach i wpisałem adres IP zdalnego kompa. Na tych samych urządzeniach połączenie poprzez TV działa po lanie bez problemu. Jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wielu lat no już około 20-stu używam w sieciach lokalnych UltraVNC występuje w wersji 32 i 64 bit, działa stabilnie jako usługa można dodać pluginy bardzo dobrze optymalizuje przepływ danych. Jak muszę coś podejrzeć zdalnie zestawiam vpn i już działa - polecam!

 

Znalezione obrazy dla zapytania ultravnc server

 

Znalezione obrazy dla zapytania ultravnc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do TV i RealVNC:

Po zmianie adresu MAC karty sieciowej otrzymujemy nowy ID i lecencja TV wraca do bezpłatnej, lecz wszystkie inne programy licencjonowane po MACu wołają o aktywację.

Prawdopodobnie lepiej nie kojarzyć ID komputerów w Kontaktach bo potem ograniczenie licencji może się wiązać z innymi komputerami wewnątrz grupy.

Do około 10 różnych ID pozwala się łączyć darmowa wersja.

RealVNC w starszej wersji 4.1.3 nie ma ograniczeń licencyjnych (tylko przy instalacji trzeba odznaczyc Unregister, potem dodać wyjątki w zaporze dla programu i dla portu 5900 lub 5800)

Aby korzystać z niego przez internet potrzebny jest tunel VPN np. OpenVPN lub prostszy poprzez dynvpn.com - obydwa free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.