Skocz do zawartości

Śmieszne aukcje - astrobuble z allegro


Krzysiek T.

Rekomendowane odpowiedzi

Super Synta http://allegro.pl/teleskop-zwierciadlany-po-kompleksowej-modyfikacji-i6124337856.html#thumb/2

Cena kosmiczna, nawet biorąc pod uwagę cyt. "Sprawność jest 6 krotnie większa." i ten okular na taśmie klejącej. No chyba że się komuś przecinek omskną. Nawiasem co to za ustrojstwo jest włożone w wyciąg?

synta.jpg

Edytowane przez Piotr4d
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Synta http://allegro.pl/teleskop-zwierciadlany-po-kompleksowej-modyfikacji-i6124337856.html#thumb/2

Cena kosmiczna, nawet biorąc pod uwagę cyt. "Sprawność jest 6 krotnie większa." i ten okular na taśmie klejącej. No chyba że się komuś przecinek omskną. Nawiasem co to za ustrojstwo jest włożone w wyciąg?

 

Ta taśma klejąca jest wspaniała!

Modyfikacja wykonana na pewno przez jakiegoś "jasnowidza" czy "profetę" astronomii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielkiej ciekawości napisałem do sprzedającego na czym polegała ta "modyfikacja". Czekamy :D ....

Witam.

Tez byłem niezmiernie ciekaw.Pan sam odzwonił.

Teleskop otrzymal za długi.Jest laikiem w tych sprawach.Wprowadzone są w nim modyfikacje ale nie wie jakie i na czym polegają.Stwierdził że "nie mają one wpływu na rozdzielczość".Modyfikacje wprowadzał poprzedni właściciel przy współpracy pewnej osoby z Chorzowskiego planetarium i chciał opatentować swój wynalazek.Brakło jednak kasy.Cena taka ,bo w grę wchodzi innowacyjny patent wraz z dokumentacją ,ktorą może przedstawic tylko na osobistym spotkaniu zainteresowanej kupnem osobie.

Cena nie jest sztywna.Parę stówek można utargować😊

Aaa..zapomniałbym to 8"..

No chyba nieźle dał się wrobić...normalnie to by miał z 10 takich Synt..

No chyba że ktoś z was ma wtykę w Chorzowskim planetarium i wyczai temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tez byłem niezmiernie ciekaw.Pan sam odzwonił.

Teleskop otrzymal za długi.Jest laikiem w tych sprawach.Wprowadzone są w nim modyfikacje ale nie wie jakie i na czym polegają.Stwierdził że "nie mają one wpływu na rozdzielczość".Modyfikacje wprowadzał poprzedni właściciel przy współpracy pewnej osoby z Chorzowskiego planetarium i chciał opatentować swój wynalazek.Brakło jednak kasy.Cena taka ,bo w grę wchodzi innowacyjny patent wraz z dokumentacją ,ktorą może przedstawic tylko na osobistym spotkaniu zainteresowanej kupnem osobie.

Cena nie jest sztywna.Parę stówek można utargować😊

Aaa..zapomniałbym to 8"..

No chyba nieźle dał się wrobić...normalnie to by miał z 10 takich Synt..

No chyba że ktoś z was ma wtykę w Chorzowskim planetarium i wyczai temat?

 

 

Też dzwoniłem do tego Pana (nie widziałem tutaj wcześniej tego wątku). Mi opowiedział taką historię:

 

Pan sprzedaje teleskop, który został zmodyfikowany przez profesora Stefana Piętę (bodajże z Chorzowa), który wynalazł nowe rozwiązanie, które zresztą chciał opatentować, ale nie zdążył czy coś w tym stylu. Pan ma dokumenty na potwierdzenie tego faktu, ale ze względu, że profesor chciał to opatentować, to nie może ich oczywiście upublicznić icon_wink.gif.

Teleskop jest taki drogi, bo to rozwiązanie optyczne, które powstało na bazie mikroskopu i które sprawia, że teleskop ma 6x większą sprawność (właściciel nie wie, w czym się objawia ta 6x większa sprawność, ale ma na to papiery).

Sprawdziłem, czy w ogóle istnieje ktoś taki jak prof. Stefan Pięta - jak można się było domyślać, takiego profesora w naszym kraju nie ma, nie ma też osoby ze stopniem doktora habilitowanego lub doktora, która nosiłaby takie nazwisko.

 

Poinformowałem Pana o szacunkowej wycenie przedmiotu, który sprzedaje i poprosiłem go albo o urealnienie ceny, albo o dokładny opis tego, co sprzedaje, w szczególności tłumaczący co ma oznaczać 6-krotnie większa sprawność. Poinformowałem go też, że jeśli pozostawi tę aukcję w takiej postaci, to zgłoszę naruszenie zasad - zgodnie z regulaminem allegro:

"Opis Towaru powinien być rzetelny i kompletny oraz nie może wprowadzać w błąd innych Użytkowników"

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może chodzi o Stefana Jantę, który faktycznie pracuje w Chorzowie? Może źle usłyszałeś lub ten pan źle pamięta?

 

Niewykluczone... Inna sprawa, że nie bardzo chce mi się wierzyć, że wicedyrektor planetarium chorzowskiego jest wykonawcą tego "nietypowego rozwiązania optycznego" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto. Fizyka jest tu nieubłagana. fala światła musi uginać się na krawędzi wlotu tubusa i nic nie poradzi. Jedyne co może byc 6x lepiej to jasność (zapewne jakimś kosztem detalu) na skutek wzmocnienia jakims zminiaturyzowanym noktowizorem najwyższej (boskiej?) klasy.

Masakra. Niesprawdzona chłodnym rozumem wiara kosztuje. Płaci się za głuptę pozornym "autorytetom" (tu akurat technicznym) poważnie brzmiacym :D

Pozdrawiam

p.s.

Jeśli za tym stoi jakiś utytułowany naukowiec to najprawdopodobniej wyrzucony z pracy za uzaleznienie od alkoholu lub czegoś gorszego i rozpaczliwie szukajacy kasy jako guru/ekspert od łoptyki (nie mylić z baloniarstwem czy lotnictwem).

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uwielbiam źle tłumaczone ogłoszenia.

No bo powiedzcie sami, ten 'teleskop' służy chyba do obserwacji PTAKÓW PRZYJACIÓŁ...

http://olx.pl/oferta/maksutov-cassegrain-optics-38-114x70-teleskop-CID767-ID9LKbZ.html#ba9d43a175

Przyda się, bo kolega ma papużki... :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No, to koniec urlopu:) i od razu sprzęt wyłącznie dla pasjonatów czerpiących (cierpiacych) satysfakcje z naprawy sprzętu...

http://allegro.pl/mechanizm-mmocowabnia-teleskopu-i6308591056.html

 

Może chociaż młotek i śrubokręt w komplecie na zachętę?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiu, fiu! I ten tytuł aukcji. :) Mmocno-wabi przyszłych nabywców, jak sądzę...

 

Swoją drogą, próbuję sobie teraz odpowiedzieć na pytanie, co ma większą wartość edukacyjną: psucie rzeczy, czy ich naprawianie?

Niestety, trudno o jednoznaczne wnioski. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.