Skocz do zawartości

Projekt "Taras" - Epizod 9 - Dziewięćdziesiąty numer katalogu Messiera


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, isset napisał:

Myślałem że @kubaman jest hardcorem, ale Ty jesteś wiekszy :)

Patrzysz na liczbę klatek xzy łączny czas naświetlania. 

 

Niestety trzeba sobie radzić jak tylko można. Paweł, ciekawa wersja. Prawdopodobnie np w Ryczy byłby odlot z połową tego materiału. Zakładam że wiele się nauczyłeś waląc z tym materiałem. Ogólnie więc całokształt tego ujecia wyjdzie in plus ;-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ryszardo napisał:

Oj jak bardzo brakuje mi Twojej cierpliwości! Dobrze wyszło...

Wiesz, jak się nie ma co się lubi :-) To trzeba robić tak, żeby się podobało :-)

 

1 godzinę temu, Wojsa napisał:

jak wygląda surowa klatka - zastanawia mnie do jakiego stopnia widać na niej LP

Kurcze, nie mam już surówki. Trochę zajmowała na dysku więc wywaliłem. Jak będę następne robił to zachowam i pokażę. W każdym bądź razie ledwo było widać galaktykę :-)

 

10 minut temu, Tayson napisał:

Patrzysz na liczbę klatek xzy łączny czas naświetlania. 

Rekordowo mam chyba 56h, są więksi hardkorowcy :-)

 

10 minut temu, Tayson napisał:

Prawdopodobnie np w Ryczy byłby odlot z połową tego materiału.

Jestem tego pewien, że tak by było. 

 

10 minut temu, Tayson napisał:

Zakładam że wiele się nauczyłeś waląc z tym materiałem.

Dzięki Tomek, że wierzysz we mnie :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7000 klatek zebranych, potem 7000 klatek skalibrowanych, potem 7000 klatek wyrównanych i dopiero stack :-) czyli w jednym momencie miałem 21000 klatek :-D

Jedna klatka to ok 16MB - na szczęście jeszcze miejsce na dysku jest :-)

 

2 godziny temu, rambro napisał:

N200 f/5 + ASI1600MM-C ?. Ta kamera ma mały szum odczytu i pewnie LP jest duże, ale czy 10s to trochę nie za krótko?. Z czego wynika taki czas?.

LP jest ogromne, kamera ma mały szum odczytu. Dlaczego wg Ciebie za krótko?

Robiąc krótkie czasy mam większą szansę trafić w dobry seeing i mieć ostrzejsze zdjęcie - do tego gdybym na unity gain palił np 1 minutę na Luminancji to miałbym prawie białą klatkę.

Z czego wynika taki a nie inny czas... w skrócie - z mojego widzimisę :-) Robiłem galaktyki z warszawy wcześniej stosując taki czas i wychodziły, więc dlaczego teraz miałbym tego nie zastosować. 

Pewnie jeszcze będę eksperymentował z różnymi czasami ale wychodzę z założenia, że "jak coś działa to nie ruszać" :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doceniłem potęgi LP :). Odczytując z mapy (więc tylko w zenicie) dla Ursusa wychodzi https://www.lightpollutionmap.info/#zoom=10&lat=6835981&lon=2325591&layers=B0FFFFFTFFFFFFFF 18.39 mag./arc sec2 czyli dla Unity GAIN ASI1600, filtr L, f5 z kalkulatora http://tools.sharpcap.co.uk/ wychodzi mi 14.02 elektronów na sekundę z LP,  rn wynosi 1.75. Czas 10s w zupełności wystarczy dla LRGB dla NB 6nm potrzebny czas jest rzędu 300s.


 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.