Skocz do zawartości

Ocena/sprawdzenie teleskopu Warszawa


Nethron

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że najprościej będzie jak wkleisz link albo zdjęcia - doradzimy.

W normalnych warunkach byłaby szansa, ale teraz raczej bym nie liczył, że w czasie epidemii ktoś będzie jeździł oglądać dla Ciebie teleskop (mimo że są tu naprawdę mili ludzie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie problem w tym, ze w ogloszeniu nie ma zadnych zdjec. Kilka dostalem na mmsa. Dziewczyna ma dodac kilka zdjec dzis badz jutro.

 

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-pare-razy-uzywany-teleskop-meade-lightbridge-12-CID767-IDEwNAs.html#e8bcbb4ddb

 

W czym rzecz. Dziewczyna chce sprzedac teleskop. Nietrafiony prezent na komunie. Ponoc uzyty kilka razu potem ok 10 lat przelezal w pokoju. Na zdjeciach ktore mi przeslala widac bylo delikatne rozwarstwienie oklein na montazu w dwoch miejscach. Ale tak to ciezko cos wiecej powiedziec. Najlepsza bylaby ocena na miejscu.

 

Choc faktycznie, mamy pandemie i to bardzo sliski temat. Poczekajmy na fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie jestbto wersja dobson deluxe. Tylko zwykła 12 cali ogromny pozdrawiam :) "

Trochę dziwnym językiem napisała to ogłoszenie, jeszcze zdjęcie wersji deluxe dodała choć pisze że nie jest to deluxe. Generalnie dość niska cena, ale zobaczymy co pokaże na zdjęciach...

Edytowane przez lukaskot779
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to pisala dziewczyna lat ok 18. Teleskop to byl prezent na komunie, ale nei trafiony i ok 10 lat stal w domu. Generalnie dziewczyna wogole nie wie o co chodzi. Nawet nie wie jak nazwac to cos, no to co sie zaklada i sie przez to patrzy :) Cena 2500 w sumie nie jest wysoka choc widzialem ze takie lustra szly i taniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie poglądowe z internetu ze strony producenta, a prawdziwe zdjęcia na priv? Radzę ostrożnie z zakupem wysyłkowym. Cwaniaki tak robią żeby później śladu nie było w ogłoszeniu. Może być tak że dostaniesz zdemolowanego śmiecia albo w ogóle nic, a zdjęcia pochodzą z jakiegoś innego ogłoszenia gdzieś w internecie, dlatego nie ryzykuje z ich publikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś o zdjęcie, nawet cyknięte telefonem np na tle krzesła na którym stoi kubek, na tle okna a na parapecie kubek, jakakolwiek kombinacja której nie da się ot tak znaleźć w internecie, wtedy będziesz miał pewność, że sprzedający faktycznie posiada przedmiot.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, isset napisał:

Poproś o zdjęcie, nawet cyknięte telefonem np na tle krzesła na którym stoi kubek, na tle okna a na parapecie kubek, jakakolwiek kombinacja której nie da się ot tak znaleźć w internecie, wtedy będziesz miał pewność, że sprzedający faktycznie posiada przedmiot.

Ale mam takie fotki, przeslala mmsem. Wlasciwie to wyslala fotki uszkodzen (rozwarstwien okleiny) na montazu.

 

3 godziny temu, isset napisał:

A skąd ta pewność? ;) 

Komunia w wieku .. nie wiem 8-9 lat, plus teleskop ok 10 lat. Pewnosci nie mam, ale glos i sposob wypowiadania sie raczej na to wskazywal. Poza tym inne ogloszenia o sprzedaz ciuszkow raczej to potwierdzaja. Na jednym nawet ja widac.

 

W sumie dopoki nie bedzie real foto w ogloszeniu to chyba temat bardzo ryzykowny. Szczegolnie ze do  tej pory nie widzialem stanu lustra, mechaniki itp. Ale moze jak to sie mowi Rydzyk Fizyk :)

 

Ale generalnie cena niezla. Te kratownice raczej tanie nie sa. Choc faktycznie na forach mniej wiecej po tyle chodzily. A jakbym mial brac tak duze lustro to tylko na kratownicy, zeby mozna to bylo latwo nosic i wozic. A przyznam ze duze lustro strasznie mi chodzi po glowie bo chcialbym troche poobserwowac szczegoly galaktyk. A przyznam ze na moich 5 calowych refraktorkach duzo szczegolow nie ma,

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

i zdjec jak nie bylo tak nie ma. Byc moze po prostu podpucha, choc laska zarzeka sie ze wrzuci i niestety musi podniesc cene bo ma bardzo duzo chetnych. Szkoda bo marzy mi sie taka kratownica. Do tego 12 cali .... :( Ale nie ma co sie napalac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, Tobie udało się uzyskać jakiekolwiek informacje. Ja zostałem olany i na wiadomości OLX i SMS. Ale to chyba dlatego że od razu poprosiłem o rzeczywiste zdjęcia a nie producenta.

Jak dla mnie ściema.

Zgłaszałem to podejrzenie na OLX ale jak widać ogłoszenie wisi dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DominikRD napisał:

Wow, Tobie udało się uzyskać jakiekolwiek informacje. Ja zostałem olany i na wiadomości OLX i SMS. Ale to chyba dlatego że od razu poprosiłem o rzeczywiste zdjęcia a nie producenta.

Jak dla mnie ściema.

Zgłaszałem to podejrzenie na OLX ale jak widać ogłoszenie wisi dalej.

Bo ja dzownilem. Wczesniej pisalem na olx i sms i nic nie dalo. Laska nie odpowiada na smsy, ale odbiera telefon. Generalnie mowi, ze musi podniesc cene bo jest tylu chetnych ... Ale jakby faktycznie tak bylo to by juz dawno dodala zdjecia bo wszyscy na to czekaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dobrychemik napisał:

12calowy dobson jako prezent komunijny dla dziewczynki nie mającej pojęcia o obserwacjach? Tylko mi wydaje się to idiotyczne?

" Tylko dwie rzeczy sa niekreslone, Wszechswiat i ludzka glupota.... z tym ze nie mam pewnosci co do Wszechswiata" A. Eisntein.

" Nie wiedzialem ze na siwiecie jest tylku glupcow dopoki nie zobaczylem internetu" S. Lem

 

Rozne glupie pomysly maja ludzie.

Ale glupim pomyslem byloby brac w ciemno, szczegolnie z takiego ogloszenia.

Choc przyznam, ze kupilem Messiera 127s z podobnego ogloszenia za bardzo smieszne pieniadze i jestem zadowolony.

Edytowane przez Nethron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba w tym roku sprzedawałem Tokinę 11-16. Była tu, była na innych giełdach. Ktoś z UK złapał mnie na Whatsappie i chciał kupić z OLX właśnie.

Wyszło na nigeryjski przekręt. Byłem mega zdziwiony, że taki sprzęcik został znaleziony. Oczywiście obiektyw kupił ktoś "normalny". Zablokowałem oszusta i powiadomiłem bank, w którym otwarte było to konto. 

 

Sprzęt wystany 10 lat po komunii śmierdzi tak samo jak Passat, którym Niemiec tylko do kościoła jeździł.

Edytowane przez count.neverest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, count.neverest napisał:

Ja chyba w tym roku sprzedawałem Tokinę 11-16. Była tu, była na innych giełdach. Ktoś z UK złapał mnie na Whatsappie i chciał kupić z OLX właśnie.

Wyszło na nigeryjski przekręt. 

Jak tu zrobić wałek, skoro to Ty czekasz na kasę przed wysyłką? Bez zaksięgowania na swoim koncie zagranice raczej nic się nie wysyła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wessel
7 godzin temu, Nethron napisał:

" Tylko dwie rzeczy sa niekreslone, Wszechswiat i ludzka glupota.... z tym ze nie mam pewnosci co do Wszechswiata" A. Eisntein.

" Nie wiedzialem ze na siwiecie jest tylku glupcow dopoki nie zobaczylem internetu" S. Lem

 

Rozne glupie pomysly maja ludzie.

Ale glupim pomyslem byloby brac w ciemno, szczegolnie z takiego ogloszenia.

Choc przyznam, ze kupilem Messiera 127s z podobnego ogloszenia za bardzo smieszne pieniadze i jestem zadowolony.

Jak koniecznie chcesz kupić to zaproponuj odbiór osobisty ze sprawdzeniem stanu technicznego. Bez bezpośredniego kontaktu to proponuję przekazać kasę Owsiakowi. Efekt podobny - nie masz kasy i teleskopu - ale dobry uczynek zaliczysz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wessel

Dziewczyna zgodziła się na osobisty odbiór teleskopu i ocenę jego stanu przed zakupem, więc...ale jednocześnie powiedziała,że właśnie czyści takie małe lusterko, bo ma jakiś szary nalot na krawędziach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.