Skocz do zawartości

Forum Astromaniak - ogłoszenia, problemy, wnioski, zapytania


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak odnośnie tematu "AM problemy, wnioski, zapytania" - szkoda, że do dziś nikt nie zadbał o migrację forum na nowy silnik. Na wersji mobilnej prawa połowa ekranu to tło, treść postów zajmuje 25% ekranu i pozostałe 25% to znowu pusta kolumna pod zdjęciem/avatarem człowieka. Poziomo daje radę, ale to obejście problemu a nie rozwiązanie. Ze starych tematów na AM jest co czytać i jest tam na tacy podane mnóstwo przydatnych rozwiązań, tylko forma, w jakiej się to prezentuje użytkownikowi przestała być standardem dawno temu.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, count.neverest napisał:

Tak odnośnie tematu "AM problemy, wnioski, zapytania" - szkoda, że do dziś nikt nie zadbał o migrację forum na nowy silnik. Na wersji mobilnej prawa połowa ekranu to tło, treść postów zajmuje 25% ekranu i pozostałe 25% to znowu pusta kolumna pod zdjęciem/avatarem człowieka. Poziomo daje radę, ale to obejście problemu a nie rozwiązanie. Ze starych tematów na AM jest co czytać i jest tam na tacy podane mnóstwo przydatnych rozwiązań, tylko forma, w jakiej się to prezentuje użytkownikowi przestała być standardem dawno temu.

 

Niestety, funkcjonalnie Astromaniak to mauzoleum Janusza Płeszki, jak było za jego czasów, tak już zawsze będzie, amen. Też już dla mnie jest dziwactwem każdorazowe wspominanie o Januszu z tytulaturą "świętej pamięci". 

Astromaniak jest jak zombi, półżywy, animowany tylko przez Giełdę.

 

Astromaniak wraz ze swoimi problemami jest interesującym urozmaiceniem polskiej sceny forumowej o tematyce astronomicznej ;) 

Edytowane przez dobrychemik
By nie podpadać Moderatorowi ;)
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba lepiej by było go zamknąć ... po co wylewać bagno i pisać o swoim bólu doopy że ktoś tak komuś coś zrobił na innym forum ....   tak na prawdę sam tytuł tego tematu prosi się o to co tu się dzieje :) bo co kogo obchodzi co się dzieje na AM ...  tam jest osobny "kraj" z "własną praworządnością" :D 

 

Osobiście wyrażam zgodę na usunięcie 2 moich postów poniżej :D coś się stało jak kliknąłem był zawias a za chwile 3 moje identyczne posty :/ sorki

 

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cwic, @dobrychemik
Panowie, proszę, myślę, że niepotrzebne są tutaj takie fatalistyczne tony. Mamy astropolis i skupmy się na nim, bez osądzania czy oglądania się na innych. Każde forum może przeżywać lepsze i gorsze dni.

 

Jedno mnie chyba tylko smuci najbardziej:  to, że kością niezgody są subiektywne oceny ("wydaje się ładne/ostre") w losowych okolicznościach (ktoś obserwuje z doskoku, ktoś zjadł na planetach zęby przez 20 lat) w niekontrolowanych warunkach zewnętrznych (seeing, wilgotność, wysokość nad horyzontem, różne montaże etc...). 

 

Takie dyskusje o tym, czy zupa będzie smaczniejsza jak się ją zamiesza większą łyżką. Wiadomo, na astropolis też są rozmowy tego typu, zwłaszcza w pochmurne dni, ale chyba sytuacja na AM wymknęła się spod kontroli.

 

Jak mówiłem - to smutne, że jeśli się już kłócimy (mówię o ludziach generalnie) to o rzeczy, które każdy widzi inaczej. Zamiast przyznać, że każdy ma prawo do swojego spojrzenia (dosłownie :D ) to z jakiegoś powodu czasami ktoś próbuje na siłę wykazać rację czy też jej brak. Jakby świat był za mały na dwoje ludzi widzących w dwóch teleskopach dwie różne rzeczy. Taka ludzka natura...

 

 

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@komprez wątek nieraz okazywał się przydatny, np w przypadku problemów technicznych na AM i sama administracja Astromaniaka mogła wyjaśnić i uspokoić zainteresowanych. 

 

Co jakiś czas pojawia się nowy wątek dotyczący sąsiedztwa, czasem bardziej konstrowersyjny, czasem mniej i wolałbym to trzymać w jednym miejscu, stąd taki "uniwersalny" z kwestiami różnego rodzaju ;) Jeśli go zamknę, za jakiś czas pojawi się nowy (kilka dni temu się pojawił, mimo że ten był dostępny). 

 

Mam nadzieję (może naiwną), że kilka głębokich wdechów i można będzie zakończyć dyskusję bez przymusu, albo poprowadzić ją w nieco lepszy sposób ;)

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

@cwic, @dobrychemik
Panowie, proszę, myślę, że niepotrzebne są tutaj takie fatalistyczne tony. Mamy astropolis i skupmy się na nim, bez osądzania czy oglądania się na innych. Każde forum może przeżywać lepsze i gorsze dni.

 

Wyraziłem swoją ocenę i pogląd, nikogo nie wymieniając, nie obrażając, także bardzo proszę nie wspominać o mnie, jakbym przykładał się do zaistniałej sytuacji Astromaniaka.

Twój post jest bardziej krzywdzący niż de facto moja obiektywna ocena, która oczywiście może się zmienić wraz rozwojem-poprawą sytuacji AM (co jest oczywiście moim pobożnym życzeniem).

Edytowane przez cwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cwic napisał:

bardzo proszę nie wymieniać mnie jako przykłądającego się do zaistniałej sytuacji Astromaniaka.

Przepraszam, nie było moją intencją przypisywać Ci czy komukolwiek odpowiedzialności.

 

Chciałem tylko powiedzieć, że - moim zdaniem - wypowiedzi typu "to forum już dawno upadło" albo inne opowieści o zombie są nieeleganckie, trochę nie fair. Każde forum tworzą ludzie, którym należy się szacunek. Po prostu nie uważam tego za potrzebne w takim wątku na tym forum.
Ale może to ja już jestem przewrażliwiony... Ciężko mi ocenić :)

 Tak czy inaczej - przepraszam, jeśli inaczej to zrozumiałeś. 

 

Pozdrawiam

 

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewam się, natomiast uważam że na AM dzieje się nie za dobrze, mimo tego że nawet nie śledziłem opisywanego wątku. Mam zasadę że jeśli dzieje się źle, to trzeba to komunikować, nawet jeśli jest to komunikacja nieprzyjemna i dobitna. 

Niestety uważam że pomoc "sąsiedzka" jaka była kiedyś dostępna na AM w tym momencie nie istnieje (oprócz wątków lokalnych typu Wrocław), no i rzeczywiście sporo postów jest kasowanych, może dlatego że duża część tematów kończy się dziwnego rodzaju ukrytą aluzją / awanturą bez chęci pojednania we wspólnym hobby (szczególnie w działach dotyczących sprzętu, zakupów i amatorskiej budowie sprzętu). 

Edytowane przez cwic
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej sytuacji zastanawia mnie jedna kwestia: czemu użytkownicy astromaniaka nie mogą rozmawiać o astromaniaku, na astromaniaku (ewentualnie na fanpejdżu mogącym służyć do komunikowania kwestii technicznych) i tam sobie skakać do gardeł, tylko przenoszą ten bałagan na konkurencyjne forum? Osoby postronne nie są zainteresowane tym, że się tam wzajemnie banujecie i cenzurujecie, czym sobie uniemożliwiacie normalną rozmowę. To miło ze strony adminów, że astropolis pozwala wam dyskutować wasze nieogary techniczne, ale chyba trochę nadużywacie tej gościny.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Paether napisał:

Wolałbym nie zamykać tego wątku, więc wstrzymajcie konie :no:


Szanowny Adminie. Nie rozumiem dlaczego takie pomysły w ogóle chodzą Ci po głowie. Chcesz podobnej cenzury jak na AM? . Nie widzę niczego złego w istnieniu tego wątku.  Żyje on i funkcjonuje jak każdy inny na tym forum. Jak każdy inny, powstał z potrzeby jakiegoś użytkownika forum a jego powodzenie świadczy o tym, że na potrzeby użytkowników dobrze odpowiada  . Jeśli zamieszczane w nim treści nie godzą w regulamin forum to jakie przesłanki istnieją ku temu by myśleć o jego zamykaniu?  Czy mają to być nimi zwyczajne widzimisię Admina, czyli metody odzwierciedlające te panujące na AM?.. No nie!!  Tematy na forum są różne i dopóki zamieszczane w nich treści nie godzą w regulamin to nie powinno być mowy w ogóle o jakiejkolwiek cenzurze.    

Prawdą jest, że wątek odnosi się często do kwestii nieprzyjemnych, no ale nie jest to przecież powód by nie można było o nich pisać... Doskonale wiemy, że masa z nas posiada konta na wszystkich forach. Nie widzę niczego złego w tym, że użytkownicy naszego forum popisują sobie na tematy innego. Temat jak każdy inny i jeśli forma dyskusji nie wykracza poza normy regulaminu to nie ma w tym nic złego. Zresztą gdzie mają sobie podyskutować? -przecież nie na AM.. Dziwie się nielicznym na szczęście userom, którzy podobnie postulują zamknięcie wątku takiego czy innego.... A jakie Wy macie prawo decydować co dla kogo jest ciekawe lub potrzebne? Wątek nie odpowiada, to nie piszcie w nim....

Mi też nie odpowiadają wątki o astrofotografii... Co jedno zdjęcie piękniejsze a w postach tylko marudzenie o pojechanych gwiazdach... Często nawet do samego obiektu się nie odniosą. Zupełnie jakby wady podziwiali a nie sam obiekt...... No ale cóż, NIGDY nie postulowałem aby taki wątek zamykać bo mi akurat nie odpowiada lub nie widzę sensu jego istnienia....

Dziękuję, pozdrawiam

 

  • Lubię 5
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, krzychb napisał:

Szanowny Adminie. Nie rozumiem dlaczego takie pomysły w ogóle chodzą Ci po głowie. Chcesz podobnej cenzury jak na AM?

 

Właśnie nie chodzą, ale jeśli ktoś takie rozwiązanie sugeruje, to trzeba uszanować propozycję, przynajmniej się nad nią przez chwilę zastanowić (plusy,minusy, itp) i jakoś się odnieść. 

Żaden post tutaj nie zniknie (poza życzeniem autora), a wątek nie zostanie zamknięty jeśli nie przerodzi się w poważną "rozróbę", więc wolę ostrzec i nieco ostudzić emocje ;)

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lkosz napisał:

W całej sytuacji zastanawia mnie jedna kwestia: czemu użytkownicy astromaniaka nie mogą rozmawiać o astromaniaku, na astromaniaku?


Powód jest bardzo prosty. Chodzi o to, że admin na Maniaku kasuje posty, które są dla niego niewygodne.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Nie chcą raz że na Astromaniaku to i nie odbierają telefonów , aby sprawy były pozytywnie załatwione od ręki już dawno.Wolą drążyć temat na innym Forum jako najbardziej pokrzywdzeni , zamiast np. rozmowy przez telefon i obyło by się bez tego kabaretu , który jak widać jest dla nich sensacją i sposobem na życie.Co najgorsze w tym wszystkim to też te osoby z którymi znam się od szeregu lat i łączy nas wspólna pasja i wspólne na Zlotach Kudłacze oglądanie nieba.Może mi ktoś wytłumaczyć , dlaczego ktoś tak postępuje?

Dlatego do tematu odnoszę się z dystansem i nie będę tutaj wylewał wszystkich z nim dokładnie związanych spraw.

Sprawa była by już dawno pozytywnie zakończona , ale jednostronna chęć to niestety za mało...

Widać komuś na tym zależy i bardzo pasuje , nie będę nikogo na siłę szukał i namawiał do rozmowy.Dzwoniłem , pisałem sms-y bez echa , więc dziękuje , ale nie mam osobiście ochoty kontynuować i brać udziału dalej w tej sprawie.

Za wykasowane posty z Tematu o Zlocie Na Kudłaczach publicznie przeprosiłem na łamach Forum Astromaniak iż też żałuję iż nie utworzyłem nowego tematu i nie przeniosłem do niego tych wpisów.Tak czy inaczej , nie widzę z mojej strony dalszego sensu pisania w tym temacie , gdyż jak ktoś unika jego pozytywnego rozwiązania , to już jego osobista sprawa.

Pozdrawiam Krzysztof.

 

Edytowane przez Edgens
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku, skasowałeś posty ze zlotu i przeprośiłeś, ok. Sprawy nie ma. Po czym w innych wątkach, które miały poruszać temat wrażeń sprzętowych po Zlocie na Kudłaczach, znowu pokasowałeś kolejne posty, a ja jeszcze zarobiłem bana, za to że Ci wytykałem cenzurę i złe postępowanie. Nigdzie Cię nie wyzywałem, żeby ten ban był uzasadniony. Znowu obracasz kota ogonem stawiając siebie jako osobę poszkodowaną, którą nie jesteś. Co z tego, że dzwonisz i mówisz jedno, a robisz potem drugie. Zresztą ostatnia dyskusja z Maćkiem pokazuje, że nie tylko ja mam do Twojego postępowania duże "ale". Nie jesteś obiektywny i tyle.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tobą na pewno telefonicznie nie rozmawiałem tylko z Mateuszem i wiem jakie ma zdanie a jak usuwałem posty z tematów to wykropkowane przez ich autorów , które były puste , aby tam w tematach tak nie tkwiły. Wiesz za co jesteś na urlopie i wolał bym ci tego publicznie nie przypominać , za free na pewno go nie otrzymałeś Gdyż wiesz ,  o czym też pisałem na Astromaniaku , iż osobiście nie chciał bym stosować banów. Jak zmieni się twoje zachowanie to wrócisz na Forum , jeżeli nie ulegnie poprawie , to masz masę innych forów o tematyce Astro , aby tam się wykazywać w taki sposób w jaki robiłeś to na Astromaniaku. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto z Maciejem sprawa jest pozytywnie wyjaśniona na PW. Tak czy inaczej nie dostaniesz już więcej na pewno możliwości hejtowania w tematach i siania pożywki do dalszych konfliktów , na pewno nie na Astromaniaku. Miałeś wszystko wypisane publicznie , co robisz i jak nie masz w tym racji. Wszyscy to czytali i temat specjalnie wisiał długo , jednak dalej do ciebie nie dotarło i zacząłeś nowy koncert w innym temacie na Astromaniaku. Jak sobie trochę odpoczniesz i przemyślisz wszystko na spokojnie , to myślę wyjdzie ci to na zdrowie. Jeżeli nie wyciągniesz z tego pozytywnych wniosköw to zapewne każde inne Forum przyjmie cię z otwartymi ramionami. Dziękuję , to wszystko co mogę napisać w twoim temacie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o listę wykroczeń na astomaniaku + uzasadnienie bana. Jestem ciekawy za co konkretnie bana dostalem 

 

Krzyśku, a czy przypadkiem w wirze usuwania pustych postów, nie usunałeś też postów, w których wyśmiewałeś się z opinii o Newtonach astroamatora z Danii? Bo jakoś ich brakuje. Znowu mijasz się z prawdą i ciągle ta dyskusja trwa i trwa, bo Ty nadal postępujesz źle, mącisz, przekręcasz i udajesz, że z Twojej strony jest wszystko OK, a nie jest.

 

Prosze Cie, nie strasz mnie banem na astromaniaku. Chcesz to daj na zawsze. NIE ZALEŻY MI. Niszczysz wysiłek, którą Janusz włożył w budowę tego forum i to jest przykre, ale to już Twój wybór. Ja mogę jedynie CI napisać co mi się nie podoba.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jasna z twojej strony. Co do spraw konfliktowych na łamach Forum Astromaniak , to uczestniczące w przepychankach osoby , mają do mnie telefon lub istnieje też coś takiego jak PW. Jestem zawsze otwarty na pozytywne zakończenie wszelkich konfliktów czy sporów , wystarczy tylko trochę inicjatywy , ale obustronnej. I wbrew pozorom trudne sprawy , mogą bardzo szybko odejść w zapomnienie. Lecz jeżeli ktoś woli ciągnąć takowe tematy w nieskończoność , to trudno , taka widać natura tejże osoby. Pozdrawiam Krzysztof.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, @Edgens, @mkowalik jedno na pewno mogę Wam doradzić: załatwcie te sprawy prywatnie między sobą.

Jesteście chyba oboje dorosłymi ludźmi i liczę, że zdajecie sobie sprawę, że publiczne wywlekanie jakichś brudów i oskarżeń to raczej sposób na eskalację, a nie zażegnanie konfliktu. Na Astropolis, co nie powinno być zaskoczeniem, też są PW. Jak macie do siebie telefon to wydaje się jeszcze lepszym rozwiązaniem. Można też spotkać się na Plantach i pogadać na spokojnie. Albo listy sobie ślijcie :) 

W każdym razie bardzo proszę, nie róbcie telenoweli tutaj, bo to nie od tego wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof_P nigdy nie powinien zostać adminem na AM

I o to mam żal do najbliższych przyjaciół Janusza, że oddali jego Forum w ręce tak nieodpowiedzialnej i niemerytorycznej osoby.

 

22 godziny temu, Witos napisał:

Dla zainteresowanych tu jest temat sporów, niech każdy wyciągnie swoje wnioski.

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=10&t=63661

 

Bardzo ciekawy temat, szkoda że na AP jest bardzo mało dyskusji tego typu....

Nawet uczestnictwo w rozmowie Krzysztofa_P było by akceptowalne, oczywiście pod czujnym okiem moderacji (co dawniej miało miejsce na AM (oj, ile bluzgów Janusz się nasprzątał po tym typie....))

 

17 godzin temu, Mateusz F napisał:

Należy na ukonczenie tego smutnego taśemca dodać że kol. mkowalik został zablokowany przez administracje AM, a Ja z kolegą Krzyśkiem (Bolid25) zabraliśmy swoje "manele" i piszemy tylko na lokalnym forum w spokojnej i koleżenskiej atmosferze.

A nie chcielibyście swoje "manele" przenieść na AP? Wasze świetne projekty ATM powinni ujrzeć wszyscy, a nie tylko uczestnicy lokalnego forum :)

 

Banici z AM - tu też jest dobre miejsce do dyskusji o wizualu i ATM. Może nie zawsze jest ta "spokojna i koleżeńska atmosfera", ale przynajmniej mamy fajną moderację :D

  • Lubię 4
  • Kocham 1
  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paether wiem ja rozumiem Twoje dobre chęci ale znasz to pewnie - daj palec ... wezmą całą rękę ... i masz - gnój się leje już na tym forum a zapewne lało by się pewnie jeszcze na 2 innych żeby pokazać jakie to AM jest złe ... osobiście nic do niego nie mam bo może nikomu nie podpadłem :D Ale ludzie .. Wy nie macie po 12 lat żeby rzucać sobie w necie (i to na sąsiednim forum) takie badziewie bo dziecinada ...

 

powiem tak - kiedyś było kulturalnie ... dałeś komuś w ryj to ten Ci oddał (lub nie) ....a teraz to wystarczy obsrać kogoś w necie bez konsekwencji (no może poza banem - ale i tak może wrócić pod innym nikiem)  

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.