Skocz do zawartości

Saturn 2020


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, krzychb napisał:

Miło papatrzeć.... Ja zaczynałem podobnie z makiem 90mm i jakąś kamerką SPC 900NC.... Hhehhe.... Podobnie nam wyszło, choć inne ustawienie pierścienia, bo to moje zdjęcie jest sprzed blisko dekady . Do tego zupełnie inna wielkość matrycy użyta do zrobienia foto.... Aż dziw,że z tak dużej matrycy wyszedł Ci taki olbrzym.... Pozdrawiam i dalszych sukcesów życzę... 
 

Saturn.jpg

Dziękuję! Niedługo kupuje kamerkę z mniejszym pikselem i myślę że będzie jeszcze lepiej. Twoje zdjęcie też jest super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saturn z 29.08, seeing był bardzo dobry, ale niestety gdy planeta znajdowała się nisko nad horyzontem i więcej niż 1800mm się nie dało. Ciepło z dachów też zrobiło swoje. Trzeba poczekać aż planeta będzie wyżej na niebie. Zestaw standardowy: ASI290MC + Synta 16.

Saturn50pconv.png.f822f2f906542bce18c49c3ab49ab5b7.png

Edytowane przez mack_mnk
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż już zamiecione, mimo wszystko dorzucę swoje. Saturn dość nisko, księżyc nie rozpieszczał, sprzęt klasa budżet, no i braki software'owe, ale uszaty jest...2/3 września, C6 SCT, barlow 2x, ASI120MC-S. 

 

 

Saturn new.jpg

Edytowane przez alixgator
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2020 o 20:53, Lukasz83 napisał:

Saturn z wczoraj - seeing bardzo przeciętny.

 

Newton 350/1400 + barlow x2 + ASI 178 MM-C

IR RGB

 

saturn.jpg.651322f3a7b42a21684fa0de9e1b0242.jpg

Ale ci zazdraszczam tej astrofaktorii :) No rewelacyjne masz zdjęcia planet. Oczywiście nie ujmując nic z umiejętności i wiedzy przy okazji ;) 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wismat napisał:

Ale ci zazdraszczam tej astrofaktorii :) No rewelacyjne masz zdjęcia planet. Oczywiście nie ujmując nic z umiejętności i wiedzy przy okazji ;) 

Fakt, @Pablito odwalił kawał dobrej roboty. Dobra optyka i świetna konstrukcja teraz procentują. Mam nadzieję, że teleskop pokaże pazur na Jowiszu i Saturnie za 2-3 lata kiedy planety te będą górować znacznie wyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

pierwszy Saturn w tym roku i pierwsze "ever" moje kolorowe zdjęcie z kamery mono. Pierwszy raz filtry, pierwszy raz koło, pierwszy raz derotacja kanałów.

Proszę się nie śmiać, ale pomieszałem podpisy filtrów w sharpcapie i pierwsza wersja planety wyszła zielona. Coś mnie tknęło, żeby sprawdzić jak powkręcałem je w koło i bang.

 

SCT 8"+ TV 2,5X+ ASI 120mm + ZWO EFWmini+ZWO LRGB new set+CG5GT+Dreamfocuser

 

Sharpcap, AS2!, Registax, WinJupos, PS5

 

Nie ma szału z detalem, ale były tylko dwa przejścia na każdy kanał , a planeta ciemna , więc klatek mało. Teraz już będzie tylko lepiej.

 

 

Saturn.jpg

Edytowane przez Sebastianus
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki Jowisz z Saturnem nie wzniosą się przynajmniej do równika niebieskiego, to ja nie widzę sensu walczyć z turbulencjami. Oszem, testuję za każdym razem jak się zainstaluję na bal;konie, ale na razie to nie to.

Uśmiecha się.

 

video0001 20-09-09 20-44-17b.jpg

Edytowane przez lemarc
  • Lubię 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na każdy kanał staram się tak dopasować gain i czas eksp. żeby zawsze wyszło min. 60% historiogramu, co jednak nie jest łatwe w przypadku saturna i optyki f/12 , na różnych kanałach wychodzi więc różnie ale dla tej planety zawsze muszę podkręcić gain dość mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.