Skocz do zawartości

Czy ZWO pisze nieprawdę?


Sebastianus

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, może ktoś napisze, że się czepiam. Być może, ale do rzeczy. Na oficjalnej stronie ZWO w opisie koła filtrowego jest podkreślone, że koła są wyposażone w japońskie silniki krokowe. Do tego są umieszczone zdjęcia na których jest wyraźnie napisane Japan. Na pudełku są też zdjęcia produktu i jest napisane Japan. Otwieram pudełko, a tam w miejscu gdzie powinno być Japan, jest China. Ze strony sklepu otrzymałem info, że nie odpowiadają za zdjęcia produktu, które zamieszczają,a mają je ze strony producenta. :getlost:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

 

Chodzi o to?

 

 

 

Ja tu widzę China :P

https://astronomy-imaging-camera.com/product/efw-mini

Nie. O to. Pooglądaj i poczytaj opis :movingtongue:

EFW-in-Hand.jpg

 

To jakby kupić teleskop wyposażony w np. w japoński wyciąg na którym pisze China.

Edytowane przez Sebastianus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bartolini napisał:

NPM to są japońskie silniki krokowe:

https://www.pulsemotor.com/global/about/

 

Tak samo jak na przykład Volkswagen Crafter jest niemieckim samochodem dostawczym, chociaż jest produkowany we Wrześni.

Jak kupowałem Volvo, to nikt przede mną nie ukrywał, że jest z Chin.

No dobra .Jeżeli jest napisane że są to japońskie silniki, na dowód tego są zdjęcia produktu na stronie producenta z napisem Japan, masz opakowanie na którym pisze Japan, na  zdjeciach produktu w sklepie masz Japan, otwierasz pudełko  ,a na produkcie jest  China to coś jest nie teges. Nie piszę, że będą gorzej działać tylko imo towar jest niezgodny z opisem i tyle.

 

Czepiam się?

Edytowane przez Sebastianus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bartolini napisał:

NPM to są japońskie silniki krokowe:

https://www.pulsemotor.com/global/about/

 

Tak samo jak na przykład Volkswagen Crafter jest niemieckim samochodem dostawczym, chociaż jest produkowany we Wrześni.

Czyli to są japońskie silniki produkowane w chinach? :) W takim razie co powinno być napisane na etykiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami części mogą się też trafić z różnych fabryk, ciężko wtedy pisać "wyposażony w silniki krokowe japońskie, chińskie lub tajwańskie zależy jak Pan trafisz". NPM to dobra marka i trochę z igły widły, zaznaczono że dostaniesz markowy silnik a nie najtańszy wynalazek z Ali. 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MateuszW napisał:

Czyli to są japońskie silniki produkowane w chinach? :) W takim razie co powinno być napisane na etykiecie?

Made in China - i jest napisane - z "Made in" w domyśle.

Tak jak na etykiecie Volkswagena Craftera jest zapewne napisane Made in Poland.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sebastianus napisał:

Czepiam się?

Trochę tak, bo pewnie nie ma to wpływu na cokolwiek - ale z drugiej strony informacja o tej japońskości silników jest nieprawdziwa, a była użyta jako argument świadczący o jakości produktu.

 

A, to nie jest tak, że sprzedawca nie odpowiada za to, co jest na zdjęciu - jeśli kupującym jest konsument, to odpowiada, a już szczególnie, jeśli to zdjęcie było użyte w jego sklepie. Art. 556-1. § 2. kodeksu cywilnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.firstlightoptics.com/zwo-accessories/zwo-mini-electronic-filter-wheel-efw-5-x-125-or-5-x-31mm.html

 

co byscie pomysleli?

 

Stepper motor made by NPM from Japan - quality and reliability you can trust.

 

 

Edytowane przez Sebastianus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określenie "The step motor is the heart of the EFWmini, which is made by NPM from Japan" ja rozumiem, że sama firma jest z Japonii, natomiast jeśli mają fabryki i w Chinach i Japonii, to akurat Tobie trafił się model chiński. Gdyby pisało "made by NPM in Japan", to sugerowałoby, że wyprodukowano w Japonii i wtedy byłyby podstawy do reklamacji (wprowadzenie w błąd). Jeśli ktoś sprzedaje produkty, których części mogą pochodzić z różnych fabryk, to ciężko byłoby zaśmiecać ofertę dziesiątkami zdjęć różnych kombinacji produktu, który może dostać klient a który wygląda tak samo pod względem ogólnym, kolorystycznym i w ogóle..każdym.

Ja myślę, że nie będziesz narzekał na pracę koła, którego niezawodność gwarantuje podpisem jak widzę japońska firma z tradycjami.

Edytowane przez alinoe
  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, alinoe napisał:

Określenie "The step motor is the heart of the EFWmini, which is made by NPM from Japan" ja rozumiem, że sama firma jest z Japonii, natomiast jeśli mają fabryki i w Chinach i Japonii, to akurat Tobie trafił się model chiński. Gdyby pisało "made by NPM in Japan", to sugerowałoby, że wyprodukowano w Japonii i wtedy byłyby podstawy do reklamacji. Jeśli ktoś sprzedaje produkty, których części mogą pochodzić z różnych fabryk, to ciężko byłoby zaśmiecać ofertę dziesiątkami zdjęć różnych kombinacji produktu, który może dostać klient a który wygląda tak samo pod względem ogólnym, kolorystycznym.

Ja myślę, że nie będziesz narzekał na pracę koła, którego niezawodność gwarantuje podpisem jak widzę Japońska firma z tradycjami.

Dlatego nie reklamuje, nie odsyłam. Może to chińskie będzie lepsze niż japońskie. Myślę, że ta gra słów jest celowa. Być może początkowo silniki były produkowane przez to NPM w Japonii, a potem przenieśli fabrykę do Chin. Gdybym jednak kupił zegarek szwajcarskiej firmy na której byłoby napisane China to bym się wk!2!$!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego często w sklepach internetowych jest informacja, że produkt może być inny niż na obrazku bo im klient powiedział, że dostał nalepkę China a było Japan i groził KC i bił pianę ;) Jak Was kusi "Japan" w opisie to padliście na najtańszym markietingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, count.neverest napisał:

Wessel odpowiedział, ta naklejka ma działać jak to:

 

image.png.8eb3550651e64f13be384b3a85ed1df5.png

 

Nikt nie zwróci suchego rogala, bo w telewizorze co innego mówili. Koła filtrowego też nikt nie zwróci z powodu napisu na naklejce, innego kroju czcionki, etc.

 

Poproś kiedyś w McDonalds takiego hamburgera jak na zdjęciu nad kasą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, alinoe napisał:

Ja myślę, że będzie po prostu takie samo jak japońskie :) .

O ile nie robi się tych silników ręcznie, tylko za pomocą jakichś maszyn, to (być może naiwnie) zakładając, że maszyny są te same w Japonii jak i w Chinach, to wydawać by się mogło, że dla jakości produktu nie ma znaczenia, w jakim kraju stoją te maszyny. Podobnie jak burgery w Polsce smakują w maku dokładnie tak samo, jak burgery w Rosji. Robią na tych samych maszynach wg tych samych procedur. Czy NPM też tak działa?

 

 

...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem na to uwagi. Na moim jest napisane China, działa bez najmniejszych problemów od kilku lat.

Nie wpadajmy w paranoję, zresztą w dobie wszechobecnego outsourcingu to wcale nie powinno dziwić.

Btw kiedyś czytałem fajny wątek - może to wielu zaskoczyć - kto produkuje obiektywy dla Takahashi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, count.neverest napisał:

Dlatego burger siedzi szczelnie w hektarze papieru i czasem zamknięty jest w pudle, żebyś nie zdążył przy kasie afery wykręcić :)

I maleje w czasie rozpakowywania.

 

Ankieta:

 Kto ma koło filtrowe ZWO na którym jest napis na silniku Japan.

 

Paweł ma China

Ja też mam  China i działa trzeci rok bez zastrzeżeń.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Behlur_Olderys napisał:

O ile nie robi się tych silników ręcznie, tylko za pomocą jakichś maszyn, to (być może naiwnie) zakładając, że maszyny są te same w Japonii jak i w Chinach, to wydawać by się mogło, że dla jakości produktu nie ma znaczenia, w jakim kraju stoją te maszyny. Podobnie jak burgery w Polsce smakują w maku dokładnie tak samo, jak burgery w Rosji. Robią na tych samych maszynach wg tych samych procedur. Czy NPM też tak działa?

 

 

...

 

 

 

 

Pewnie tak. BTW. ta nalepka nie jest nigdzie ukryta, tylko jest na wierzchu, to na prawdę ciężko nazwać oszustwem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.