Skocz do zawartości

Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że aktualny widok strony głównej forum to stan przejściowy, gdyż w mojej ocenie w porównaniu z poprzednim jest fatalny. U mnie wygląda to tak -pierwszy ekran:

 

image.png.56853041271470776b4c7c1d9a4662ed.png

 

Poprzednio widziałem po prawej stronie wyróżnione zdjęcia, które zachęcały do kliknięcia i oglądania, co z pewnością dla wielu osób było atrakcyjne, szczególnie dla wchodzących po raz pierwszy. Teraz w tym miejscu mamy układ organizacji forum -rzecz przydatna, ale używana rzadko. Zupełnie nie rozumiem czemu ma być to na samej górze. Poprzednio w tym miejscu były często czytane statusy.

Z głównych tematów (po lewej) na pierwszym ekranie wyświetlają się ledwo 3. Poprzednio widziałem ich kilkanaście, teraz trzeba pracowicie przewijać. No więc przewijamy i hurra!!! na czwartym ekranie (dopiero) pojawiają się wspomniane wyżej zdjęcia: 

 

image.png.44e76cf0fd82e0d723bdcf0c1239728c.png

 

Jedziemy dalej -piaty ekran i wreszcie mamy statusy. Z pierwszego ekranu zostały zdegradowane. Dlaczego?

 

image.png.bd627e0ab67c841e33bf76cd3377e452.png

 

W tym miejscu kończy się strona z tematami głównymi (weszło ich tylko 30), ale przez kolejne cztery ekrany mamy same statusy, nadchodzące wydarzenia, statystyki. Wąski pasek po prawej. Po lewej szara apla pozbawiona treści.

 

Nie wiem, może komuś się taki układ podoba, ale dla mnie to masakra, a było tak fajnie.  Szkoda. A może da się przywrócić poprzedni widok?

 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzędziel nie ma sensu zakładanie nowego tematu gdy mamy już dedykowany wątek z uwagami na temat ostatnich zmian, dlatego łączę ;) 

Wystarczy poczytać ostatnie posty @Adam_Jesion żeby zobaczyć jak sprawy odnośnie wyglądu strony głównej się mają ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się mają, nie wiem jak wrócić do starszego widoku, który był "gęstszy" - więcej tematów na jednym ekranie.

Jak włączam nieprzeczytane, to prawa strona PUSTA :new_shocked:Nier ma statusów, nie ma zdjęć, nawet nie mam tego co Grzędziel widzi.

JAK WRÓCIĆ do typowego widoku nowych postów z ostatniego dnia na pierwszej stronie??!! :g:

Image6.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże święty! Ludzie!!! Zadajcie sobie choć trochę trudu i przeczytajcie łaskawie chociaż kilka ostatnich postów w tym wątku, aby dowiedzieć się, że rzeczy na które narzekacie są doskonale wiadome i przejściowe. Dajcie Adamowi czas na naprawienie znanych problemów, a nie spamujcie bez sensu na temat czegoś co jest wprowadzone tymczasowo albo problem już wiele razy zgłoszono przed chwilą.

To jest wręcz komiczne.

  • Lubię 6
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MateuszW napisał:

Boże święty! Ludzie!!! Zadajcie sobie choć trochę trudu i przeczytajcie łaskawie chociaż kilka ostatnich postów w tym wątku, aby dowiedzieć się, że rzeczy na które narzekacie są doskonale wiadome i przejściowe. Dajcie Adamowi czas na naprawienie znanych problemów, a nie spamujcie bez sensu na temat czegoś co jest wprowadzone tymczasowo albo problem już wiele razy zgłoszono przed chwilą.

To jest wręcz komiczne.

Drogi kolego - w temacie wątku pisze ZGŁASZANIE UWAG.

Nie pisze CZYTAJCIE 5 STRON WĄTKU :flowers:

Akurat moje uwagi przypadły na nowej stronie, nie czytałem poprzednich.

Zgłaszanie uwag - czyli Adam, Admin wiedzą co boli przeciętnego usera, mają pogląd.

A progres szybkości jest, kolory coraz lepsze zatem jesteśmy w dobrych rękach.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu się dzieje? Na tablecie zniknął mi widok wszystkich działów forum. Załóżmy, że chcę zobaczyć co nowego na giełdzie... ale nie mam jak tam wejść. Widzę tylko tytułową belkę, potem wybrane ostatnie tematy, statusy, kalendarium i jeszcze coś tam na dole nieistotnego. Brak jakichkolwiek przycisków fo zmiany widoku. Tak źle jeszcze nie było :(

 

Druga uciążliwa rzecz to coś, co już było parę dji temu zgłaszane: ciemnopopielaty przycisk opcji na ciemnoszarym tle - niemal niewidoczny.

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dobrychemik napisał:

Co tu się dzieje? Na tablecie zniknął mi widok wszystkich działów forum. Załóżmy, że chcę zobaczyć co nowego na giełdzie... ale nie mam jak tam wejść. Widzę tylko tytułową belkę, potem wybrane ostatnie tematy, statusy, kalendarium i jeszcze coś tam na dole nieistotnego. Brak jakichkolwiek przycisków fo zmiany widoku. Tak źle jeszcze nie było :(

 

Odpowiedź na Twoje uwagi jest 2 posty wyżej. Czy tak trudno ją przeczytać?

2 godziny temu, DawPi napisał:

Dzień dobry,

włączyłem testowo wszystkim użytkownikom jeden wygląd strony fluid, a mianowicie Fluid. Prosimy o cierpliwość, musimy zbadać sytuację z różnych perspektyw.

 

Moja uwaga pozostaje aktualna:

10 godzin temu, MateuszW napisał:

Boże święty! Ludzie!!! Zadajcie sobie choć trochę trudu i przeczytajcie łaskawie chociaż kilka ostatnich postów w tym wątku, aby dowiedzieć się, że rzeczy na które narzekacie są doskonale wiadome i przejściowe. Dajcie Adamowi czas na naprawienie znanych problemów, a nie spamujcie bez sensu na temat czegoś co jest wprowadzone tymczasowo albo problem już wiele razy zgłoszono przed chwilą.

To jest wręcz komiczne.

 

41 minut temu, OBERON RD napisał:

Drogi kolego - w temacie wątku pisze ZGŁASZANIE UWAG.

Nie pisze CZYTAJCIE 5 STRON WĄTKU :flowers:

Akurat moje uwagi przypadły na nowej stronie, nie czytałem poprzednich.

Wprowadźmy może zasadę, żeby przeczytać chociaż 3 ostatnie posty. W Twoim przypadku by to wystarczyło :) I myślę że u 90% osób.

  • Lubię 2
  • Kocham 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, bardzo Cię przepraszam, ale adresatem mojej wypowiedzi jest Admin, a nie Ty. Skoro Admin prosił, by zgłaszać jakie ludzie widzą problemy, to to zrobiłem. Niektóre mogą dotyczyć wszystkich uzytkowników, inne tylko niektórych w zależności od systemu/przeglądarki/sprzętu czy czegoś jeszcze. Wyluzuj, zrób sobie kawę i zjedz coś słodkiego :)

 

Edytowane przez dobrychemik
  • Dziękuję 2
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OBERON RD napisał:

Drogi kolego - w temacie wątku pisze ZGŁASZANIE UWAG.

Nie pisze CZYTAJCIE 5 STRON WĄTKU :flowers:

 

Ale fajnie byłoby, gdyby na forum dyskusyjnym zerknąć co pisali inni przynajmniej kilka postów wstecz, żeby nie kręcić się w kółko z tym samym ;) 

Bez spiny, każdy chciałby żeby forum działało i wyglądało możliwie dobrze :happy:.

Dobrego dnia życzę :) 

 

P.S. @Adam_Jesion może w takich sytuacjach wygospodarować kawałek przestrzeni na górze strony głównej na "oczojebną" informację o postępie prac, np "Trwają modyfikacje strony głównej, obecny widok jest tymczasowy". 

  • Lubię 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dobrychemik napisał:

Mateusz, bardzo Cię przepraszam, ale adresatem mojej wypowiedzi jest Admin, a nie Ty. Skoro Admin prosił, by zgłaszać jakie ludzie widzą problemy, to to zrobiłem. Niektóre mogą dotyczyć wszystkich uzytkowników, inne tylko niektórych w zależności od systemu/przeglądarki/sprzętu czy czegoś jeszcze. Wyluzuj, zrób sobie kawę i zjedz coś słodkiego :)

 

Ciekawe czy jakbyś był adminem, to byłoby takie fajne dostawać 100 powiadomień na temat tego samego problemu. Zgadzam się z Mateuszem i od razu mówię, że tematu ciągnąć nie będę, żeby nie zaśmiecać wątku. A, jestem po kawie i kanapce ;) 

  • Lubię 2
  • Kocham 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, dobrychemik napisał:

Ok, przyjąłem do wiadomości. Bardzo, ale to bardzo przepraszam. Obiecuję poprawę i wstrzemięźliwość w pisaniu.

Żebym nie wyszedł na totalnego hejtera, to mam dla Ciebie proste rozwiązanie tego przejściowego problemu braku struktury forum - znajdź na głównej jakiś temat z giełdy, pod nazwą masz link do danej kategorii - klikasz i już widać wszystkie wątki z giełdy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem wasze rozgoryczenie. Mam tu mega stres, bo dzieje się coś niedobrego. Mamy już konkretny pakiet logów i danych - wyjaśniamy problem z producentem softu. Wątki można czytać, pisać, etc. Wszystko działa. Kompromisem jest mniejszy komfort czytania głównej strony. Zakładam, że to jednak lepszy wariant, niż wyłączenie forum (z którego i tak byśmy nie wyciągnęli wniosków, bo problem występuje tylko przy pełnym obciążeniu przez użytkowników).

Dlatego jeszcze raz błagam o wyrozumiałość. Wszystko co kluczowe dla forum działa sprawnie.

  • Lubię 4
  • Dziękuję 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tayson napisał:

Nie widzę które tematy odwiedzialem i przeczytalem.

Poprzednio te nieodczytane były pogrubiona czcionka, a przeczytane normalna.

Teraz nie ma tego podziału.

 

kto chce może sobie naprawić:

https://userstyles.org/styles/190421/pogrubianie-nieczytanych-temat-w-na-astropolis-pl

bold.gif.dd89b68697b5799b014e7dcc95c40c5f.gif

  • Lubię 1
  • Kocham 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kjacek napisał:

Jaki fajny awatar ;-)

Miałem dość własnej gęby :happy:

 

Przy okazji

Witaj w społeczności Astropolis

Jeżeli kochasz nocne niebo, błyskające w czerni gwiazdy, to ta społeczność jest miejscem dla Ciebie. Niezależnie, czy chcesz fotografować piękno kosmosu, czy podziwiać go przez teleskop - nie znajdziesz lepszego miejsca. Dołącz do nas

 

"błyskające" zmienił bym na "migoczące" :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.