Skocz do zawartości

Jesienna Droga Mleczna z Pienin


sidiouss

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie :)

12 minut temu, delaa napisał:

Piękne!

Doceniam, zazdroszczę.

Skadrowałbym inaczej, bez Sromowców, kwadrat trójpodział droga w 1/3 góry w 1/3. (da się sprawdzalem;-)

Alt to Twoje zdjęcie ;-)

Pozdr.

 

Oczywiście, że się da :) Kompozycja kwadratu może być cięta na wiele sposobów, i tak potem pewnie będzie docięta przy jakimś druku jak z niego zrezygnuję. Jednakże tutaj chciałem pokazać jak jesteśmy mali względem ogromu Wrzechświata... :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marvaz napisał:

Nie przesadziłeś trochę z czerniami w centrum drogi mlecznej?

Dla mnie tak wygląda :)

 

Nie powiem nie - obróbka tak szerokich kadrów, to dla mnie nowość i robiłem to trochę na czuja, przy 50tej wersji stwierdziłem, że chyba czas na pauzę ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paniki napisał:

Dlaczego proporcje boków są dziwne? :)

 

Bo fotografia nie powinna być ograniczana konwenansami, zaklęta w określone ramy - powinna być nieoczywista, szokować widza i sprawiać, że zacznie stawiać sobie pytania - dlaczego tak, co autor miał na myśli, skąd taki pomysł? 

 

Można również powiedzieć, że po prostu to jest maksymalny kadr jaki udało mi się uzyskać ze stacku i łączenia z dołem krajobrazu :D

 

Edytowane przez sidiouss
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam szczęki na podłodze.

Niesamowite zdjęcie. :like:

Mam tylko jedną uwagę - droga mleczna jest zbyt kontrastowa. Zbyt agresywnie się "narzuca" , co sprawia wrażenie jej sztuczności, wklejenia w niebo . Gdyby ją minimalnie osłabić , minimalnie  zamglić, byłby ideał .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Duser napisał:

Szukam szczęki na podłodze.

Niesamowite zdjęcie. :like:

Mam tylko jedną uwagę - droga mleczna jest zbyt kontrastowa. Zbyt agresywnie się "narzuca" , co sprawia wrażenie jej sztuczności, wklejenia w niebo . Gdyby ją minimalnie osłabić , minimalnie  zamglić, byłby ideał .

Zgadzam się z Tobą w 100%, próbowałem dodać od spodu jakiś gradient, zamglenie, ale nie mogłem uzyskać satysfakcjonującego efektu, więc na razie jest jak teraz :) ale myślę, że jeszcze wrócę do tego zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Szymoff napisał:

Też byłem w Pieninach na początku września. Niestety to nie był dobry moment na fotografię DM ale jeżdżąc po okolicy rozglądałem się po potencjlnych kadrach i chyba wiem skąd mogłeś robić to zdjęcie. Zazdroszę bo fotka super. 

 

To było idealne miejsce pod taki temat, bo jest przy samej drodze asfaltowej, jest kawałek pobocza, gdzie można postawić samochód i przy samochodzie postawić sprzęt :)

 

49°24'44.7"N 20°20'50.0"E
Czorsztyn
https://goo.gl/maps/RFxDRz39P2jpsmYn6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sidiouss Opowiesz jak powstawało to zdjęcie? Interesuje mnie czy robiłeś jedno długie naświetlanie czy niebo dokleiłeś w programie do krajobrazu? Jestem zielony i chciałbym rozszerzyć swoje doświadczenie z robienia startrailsów do większych krajobrazów ale nawet nie wiem jak takie coś robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 4.10.2020 o 09:22, Duser napisał:

Mam tylko jedną uwagę - droga mleczna jest zbyt kontrastowa. Zbyt agresywnie się "narzuca" , co sprawia wrażenie jej sztuczności, wklejenia w niebo . Gdyby ją minimalnie osłabić , minimalnie  zamglić, byłby ideał .

Zgadzam się z Duserem, zdjęcie byłoby bardziej "przyjazne" i sielankowe dla widza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.