Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.02.2021 o 17:39, _Spirit_ napisał:

IC 1805 LhaRGB, TS 65q + ASI1600. Moje pierwsze poważniejsze z tej kamery ale oczywiście musiało coś nie zagrać. Zmęczenie po 3 nockach i RGB spuchnięte, L też nie za bardzo. Nie wiem ile czasu trzymają pliki na megawrzucie...






https://megawrzuta.pl/download/0dc7999968939de08bcb2e511b36863b.html

 

 

Dzięki za materiał (_Spirit_).. Jeszcze z nim powalczę jak będę miał więcej czasu...

 

C1805_RGB2.thumb.jpg.98f6a7dbbb1d3e185e488f0025e76139.jpg

 

Edytowane przez rambro
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój się właśnie dopala. Zielony od nowa i jeszcze kilka godzin ekstra wszystkiego innego, żeby wykorzystać czas do świtu.

 

Może w weekend uda mi się obrobić.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rambro napisał:

Dzięki za materiał... Jeszcze z nim powalczę jak będę miał więcej czasu...

No właśnie - te obrączki na gwiazdach to był mój koszmar.

Edit

@rambro a gdzie sygnatura ja się pytam ?

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _Spirit_ napisał:

No właśnie - te obrączki na gwiazdach to był mój koszmar.

Edit

@rambro a gdzie sygnatura ja się pytam ?

Ta perełka ?. Johny tego nie obrabiał ... jeszcze się obrazi za marną jakość ... ;). To tak jakbym namalował na szkicu Vincenta van Gogha i podpisał że to jego dzieło ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wrzucam wszystkie zebrane suby M51. Łącznie ponad 13 godzin :-)- 80x300 s L i po 20x300 s RGBH. G zrobione od nowa. Chwilę to zajmie i wrzucę tutaj łącze gdy zakończy.

 

EDIT: Flaty jeszcze dziś wieczorem dodam.

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, rambro said:

Wrzuć też gotowe stacki.

 

Gdy będę miał gotowe. Możliwe, że dopiero w weekend dam radę je zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Herbert West said:

 

Gdy będę miał gotowe. Możliwe, że dopiero w weekend dam radę je zrobić.

 

Chyba, że zrobię na szybko, bez flatów ale z darkami na lapciuchu teraz. Może za godzinkę-dwie coś wysmażę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem link w tym poście. Teraz jest do pobrania komplet subów, do zrobienia i dodania jeszcze kalibracyjne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2021 o 23:15, Tayson napisał:

2 wersje pliku z i bez kalibracji.

kilkanascie klatek redcat + qhy695a, filtr L. 5min sub przy Ksiezycu ok 50%.

ciekawe co Wam wyjdzie. ja nie mam weny do tego kadru.

 

https://we.tl/t-RznOVk8yWD

Z jakiegoś powodu nie wysłało się wcześniej. Tyle dałem radę zrobić w Pixie.

 

Image31.thumb.png.9b1dbef2561b04ff1072ad1faf38a47c.png

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2021 o 23:15, Tayson napisał:

2 wersje pliku z i bez kalibracji.

kilkanascie klatek redcat + qhy695a, filtr L. 5min sub przy Ksiezycu ok 50%.

ciekawe co Wam wyjdzie. ja nie mam weny do tego kadru.

 

https://we.tl/t-RznOVk8yWD

Nawet nie próbowałem wyciskać nic więcej z tego niż koledzy, ale chciałem zwrócić uwagę na coś innego. Popatrz ile Twój kotek złapał drobnicy w tle! To wydaje się wręcz niebywałe przy takim księżycu. Nawet obiekty z katalogu PGC gdzieniegdzie majaczą delikatnie :D Uczta dla oka i przyjemność wyszukiwania drobnych mgiełek galaktyk z tła.

 

_36xL_cal_DBE_Annotated.thumb.png.8efb0e1a48408f9d6874351672600eb6.png

 

_36xL_cal_DBE_Annotated1.thumb.png.c8a9e174cff7ad77e7a3059a0e279db8.png

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem stacki mojego M51 ale pozostawiają bardzo wiele do życzenia, nawet po odrzuceniu około 1.5 godziny wątpliwych subów.

 

Problem z flatami- większość koryguje za mocno i odwraca winietowanie, zwłaszcza w przypadku Halfa. Flaty wydają się ok, górka na histogramie na lewo od środka, nieprzepalone, skalibrowane dark flatami o tej samej ekspozycji, nawet o tej same temperaturze.

 

Wczoraj się męczyłem i ręcznie manipulowałem ADU każdego master flata, próbując uzyskać odpowiedni efekt. Było lepiej, ale nadal nieładnie, więc jestem nadal w punkcie wyjścia. Poza tym gradienty, bo suby były zrobione niemalże przy pełni i pyle z Sachary.

 

Z tym co Pix wypluł próbowałem coś zrobić, zaczynając po raz pierwszy od Mure Denoise- ależ to fantastycznie działa! Natomiast problemy były ze wszystkim innym, ponieważ MD tak bardzo zredukował szum, że STF wyciągała histogram w nieskończoność. A praca w Pixie efektywnie bez STF jest męcząca. Skrypty z EZ Suite, które wykorzystują STF dają okropne efekty. Ale nie chcę rezygnować z MD bo jest o wiele lepsze, niż się spodziewałem.

 

Jeżeli chcecie, to mogę wrzucić master flaty i może jednego suba z flatem i dark flatem dla każdego filtra. Może pocierpicie razem ze mną?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, _Spirit_ said:

Możesz gdzieś wrzucić jednego surowego flata? 

Do kosza? Kusiło mnie :-)

 

Po południu, gdy wrócę do domu wrzucę w chmurkę 5 master flatów, po jednym surowym i dark flata. Flaty były naświetlane przez 1s i 2s- zależnie od filtra, flatownicą DIY z regulacją jasności.

 

Zastanawiam się, czy gradienty i różne poziomy jasności subów nie rujnują stackowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Spirit_ i reszta bandy, są master flaty (kalibrowane dark flatami, stackowane z 30 subów) i po jednym surowym subie każdego flata tutaj: https://1drv.ms/u/s!AjNBHKkQrQLmhJRfxR3fk-vgsbe19g?e=tnwjGP

 

Paczajcie i dajcie znać. Dzięki!

 

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze raz kombinuję z ręcznym dostosowywaniem flatów za pomocą Pixelmath:

 

$T + a/65536

 

Ręczne dzielenie przez kilka subów z każdego filtra i "naoczna" ocena efektów daje następujące przybliżone wartości dla "a":

 

L a=3000
R a=3000
G a=2200
B a=1400
H a= 64700
 

Halfa w zasadzie jest zbędny... Ciekawe.

 

Właśnie kalibruję i integruję. Zobaczymy, co wyjdzie. Mure Denoise na pewno uwzględnię, ale będę miał zabawę z ręczną dekonwolucją i paroma innymi rzeczami, które bez prawidłowo działającej STF nie dają dobrych rezultatów. Rozważam też usunięcie gwiazd, dopalenie i wklejenie ich osobno z subów LRGB po około 60s... Z drugiej strony chciałbym wreszcie coś zrobić z tym materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Herbert West napisał:

Ja jeszcze raz kombinuję z ręcznym dostosowywaniem flatów za pomocą Pixelmath:

Możesz wygładzać albo „wyostrzać” gradienty na flatach stosując potęgowanie w Pixelmath. $T^a, gdzie jeśli a będzie mniejsze niż 1, to gradienty się wygładzą, a jak będzie większe niż 1, to się „wyostrzą”. Zwykle a powinno być między 0,8 a 1,5, ale warto próbować. Jest fajny materiał na YT o „naprawianiu” flatów nadkorygujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.