Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Co zrobiłem aby uzyskać taki kolor:

Dokonałem kalibracji zdjęcia w Maximie w opcji Color Balance na gwiazdkę G2( ważne aby gwiazdka nie była przepalona), następnie w PS użyłem HLVG, wyrównałem dokładnie już kolory na poziomach i potem już zostało podbić nasycenie w opcji dopasuj kolor/intensywność koloru no i można dać jeszcze warstwę wypełniającą: jaskrawość dla podbicia nasycenia kolorku jaki odpowiada.

Jak skalibrować zdjęcie na gwiazdkę G2:

 

Edytowane przez prestoneq
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaledwie 16x300s Hydrogen Alpha! Seeing miałem na prawdę dobry wczorajszej nocy. Oczywiście telep musiał się rozkolimować :-P więc bez gwiazd.

W Pixie na szybko: Mure Denoise, Decon, EZ Denoise, HistogramTransformation, MultiscaleLinearTransformation, LocalHistogramEqualisation, EZ HDR, ACDNR, Curves.

 

Suby (folder "Stare" zignorować bo są do de):

https://1drv.ms/f/s!AjNBHKkQrQLmhJZO2arFowY1kfwQeQ

 

Image06.png

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, prestoneq napisał:

Dokonałem kalibracji zdjęcia w Maximie w opcji Color Balance na gwiazdkę G2

Pobrałem instalkę z bazą (80mb). Nic z tego nie kumam.

Edit

ok zatrybiło - musi być plik z koordynatami. za to gubię się w katalogach tyle tego jest.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katalog APASS znajdziesz: collections/catalog/VizieR/II-Photometric Data/UKIDSS-DR9 LAS.

Aladin działa coś jak warstwy w PS, nakłada katalogi na zdjęcie a zdjęcie jest wklejane jak w maximie na mapie po zastosowaniu overlay image po platesolve.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, prestoneq napisał:

Aladin działa coś jak warstwy w PS, nakłada katalogi na zdjęcie a zdjęcie jest wklejane jak w maximie na mapie po zastosowaniu overlay image po platesolve.

Tak.  W końcu załapałem jak to działa. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Patryk Zubała napisał:

Trochę se tu podłubałem ale zrezygnowałem:) Rozumiem teraz sens tego potężnego cropa Patryk:) pytanie do doświadczonych kolegów co to za magulon tu wyszedł:)???? z kąd te kręgi i plamy??

truba_00001png.png

Edytowane przez Piotr Strama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piotr Strama napisał:

Trochę se tu podłubałem ale zrezygnowałem:) Rozumiem teraz sens tego potężnego cropa Patryk:) pytanie do doświadczonych kolegów co to za magulon tu wyszedł:)???? z kąd te kręgi i plamy??

truba_00001png.png

Sam nie mam pojecia, super jest ten Samyang 135 f2 ale coś jest z nim nie tak, wydaje mi się ze mam poprawne klatki kalibracyjne, ale mimo to wychodzą właśnie takie kręgi, robiłem test z Orionem (pare miesięcy temu) 16x600s i wyszło to samo (zamknięty do f4) potem kombinowałem z przysłona, to znaczy zamykałem do f3.2/2.8i chyba 3.8(nie pamietam) naświetlanie max 2/3min, a kręgi ciągnę się pojawiały, ostatnio tez zrobiłem test na pełnym otwarciu przysłony, naświetlanie 60s, to wyszła biała plama na środku obrazka...

chyba będę musiał oddać cały sprzęt do kalibracji...

Polecacie jakiś serwis który sprawdzi puszkę i skalibruje szkła pod nią? I nie mówię tutaj tylko o tych białych plamach ale i o rozjechanych gwiazdach w jednym z rogów, tak jakby matryca była krzywo ułożona?

Edytowane przez Patryk Zubała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.