Skocz do zawartości

M31 z mojego podwórka


Robson_g

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, peter5 napisał:

A probowałeś na pełnej dziurze, bo to ostry obiektyw.

Jeszcze nie, ale na pewno warto to sprawdzić.

Ja generalnie bardzo lubię spajki a poza tym fotografuję z miasta, więc przymykam i zwiększam czasy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Robson_g napisał:

Jeszcze nie, ale na pewno warto to sprawdzić.

Ja generalnie bardzo lubię spajki a poza tym fotografuję z miasta, więc przymykam i zwiększam czasy :)

 

To akurat jest dobra metoda bo gwiazdki na tym zyskują i fotka nie jest przepalona, ale przy 5.6 też byłoby pewnie ok, a zawsze to więcej klatek. Podoba mi się bo jest delikatnie obrobione:original:.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze Ci pracuje to szkiełko. Nieczęsto się widzi takie duże ostre pole widzenia.

Zdjęcie fajne, ale subiektywnie podciągnął bym trochę kolory (lubię cukierki), natomiast coś poszło nie tak z wyrównaniem tła (sztuczny flat ?). Zobacz, że tło wokół galaktyki jest ciemniejsze niż po bokach.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Grzędziel napisał:

Bardzo dobrze Ci pracuje to szkiełko. Nieczęsto się widzi takie duże ostre pole widzenia.

Zdjęcie fajne, ale subiektywnie podciągnął bym trochę kolory (lubię cukierki), natomiast coś poszło nie tak z wyrównaniem tła (sztuczny flat ?). Zobacz, że tło wokół galaktyki jest ciemniejsze niż po bokach.

Najprawdopodobniej coś poszło nie tak z flatami. Z resztą sam już nie wiem, bo stack wyszedł czyściutki a po rozciągnięciu okazało się że tam się dzieją cuda.

Następnym razem flaty będę robił od razu po sesji a nie miesiąc po :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, apolkowski napisał:

Niebo mazurskie. Detektor chiński ;-)

Hehe, mi się cały czas wydaje że tutaj miałem trochę za mało materiału, ale z drugiej strony czego oczekiwać od nieba miejskiego.

Może niebawem pojadę w ciemniejsze miejsce i zobaczę co da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jak patrzę na te pikselki na gwiazdkach to mimo wszystko myślę, że coś się musiało zgubić w kompresji albo resize. Twoje zdjęcie ma tylko 1,66 MPixela (1599x1037), a moje ściągnięte z forum ma ponad 10. Sensor w ASI1600 to 3,8 mikrona, a w Canonie 6D 6,5.  Nie powinno być aż takiej różnicy zwłaszcza na "krągłościach" gwiazd. Możesz pokazać fotkę o większej rozdzielczości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, apolkowski napisał:

Jednak jak patrzę na te pikselki na gwiazdkach to mimo wszystko myślę, że coś się musiało zgubić w kompresji albo resize. Twoje zdjęcie ma tylko 1,66 MPixela (1599x1037), a moje ściągnięte z forum ma ponad 10. Sensor w ASI1600 to 3,8 mikrona, a w Canonie 6D 6,5.  Nie powinno być aż takiej różnicy zwłaszcza na "krągłościach" gwiazd. Możesz pokazać fotkę o większej rozdzielczości?

https://drive.google.com/file/d/16zls_7uJHuNpkzSQ8njpp5ffrvT4UXEL/view?usp=sharing

Może za mocno przymknięty obiektyw, albo za krótkie czasy naświetlania. A może obróbka za delikatna.

Edytowane przez Robson_g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Robson_g napisał:

https://drive.google.com/file/d/16zls_7uJHuNpkzSQ8njpp5ffrvT4UXEL/view?usp=sharing

Może za mocno przymknięty obiektyw, albo za krótkie czasy naświetlania. A może obróbka za delikatna.

Brak uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.