Skocz do zawartości

Zasilanie canona z 12v


cwic

Rekomendowane odpowiedzi

jesli potrafisz lutowac i masz 12V to kupujesz falszywa baterie, gdzies po drodze wsadzasz przetwornice i gotowe.

np 

https://allegro.pl/oferta/pololu-s9v11ma-przetwornica-step-up-step-down-8265579598

https://pl.aliexpress.com/item/32765286821.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fqPNdlR 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodziło, będę tylko potrzebował pomocy gdzie jakie kabelki lutować.

 

Jeszcze pytanie, czy jeśli z przetwornicy wyjdę jednym kablem dc 7.2V to mogę go bez problemu rozdzielić równolegle na 2 aparaty?

Edytowane przez cwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz lutować jest prostsze rozwiązanie:

Fałszywa bateria zasilana z USB

https://www.amazon.de/gp/product/B07HDXNRFS/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s01?ie=UTF8&psc=1

Oczywiście trzeba dobrać właściwą dla twojego aparatu (ta jest do Canona 500D)

i przetwornica 12v na 5v z dwoma wyjściami USB:

https://www.amazon.de/dp/B07K3W3JVP?pd_rd_w=C4yiW&pf_rd_p=56656e7e-884b-42c6-a337-9432ee93c902&pf_rd_r=8404MR9GZE19W22DTVZZ&pd_rd_r=3148d333-69c7-4252-a3c5-c7db109b85d8&pd_rd_wg=ngrHI&pd_rd_i=B07K3W3JVP&psc=1&ref_=pd_bap_m_rp_2_sc

 

Edytowane przez piotrfie
błąd w linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Plus do plusa, minus do minusa :D Ale tak na serio to podłączasz aku do wejścia przetwornicy a do wyjścia podłączasz multimetr/voltomierz. Potencjometrem ustawiasz 7,2V na wyjściu (na multimetrze tyle musi być). Jak to masz to wtedy plus do plusa i minus do minusa adaptera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no koncepcje rozumiem, widzę VIN i VOUT czyli domyślam się że to dodatni przewód wejścia i wyjścia, teraz szukam miejsc na przewody ujemne (wejścia i wyjścia) no i wychodzi moja ogromna niewiedza :)

Wejście to VIN + EN, a wyjście VOUT + GND ?

przetw.JPG

Edytowane przez cwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pav1007 napisał:

A myślał ktoś jak zasilić canona z Powerbanka? 

Ja używam takiego zestawiku.

https://pl.aliexpress.com/item/32797723291.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.1b5b2e0e6Prz30

Z tym że mój powerbank na 4x LiOn 18650 ma wyjście dc12V (kiedyś sprzedałem taki na giełdzie)

Aku żelowy do tego też podpinałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Darek_B napisał:

Ja używam takiego zestawiku.

Mam identyczny.

 

Podłączyłem baterię z tego zestawu do PB ale aparat nie rusza. Tak jakby PB podawał tylko 5V... choć jest na nim napisane, że może dawać nawet 12V 1,5A... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Darek_B napisał:

Jak przez usb to nie widzę szans. Tylko dc 2.1

mam tak:

PB Xiaomi 20kmAh -> Kabel USB A na DC 2.1/5.5 -> Bateria z powyższego zestawu. Nie wiem czy po drodze powinna być jakaś przetwornica.

 

Chyba cusik takiego powinienem mieć jeszcze Przetwornica napięcia USB na 0-30V 15W regulowana - Sklep internetowy AGD i RTV - Allegro.pl

już nie offtopuję. Zamówię i zobaczę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się skupiam na tym że ma wszystko pracować z jednego źródła, aku zelowego 12V 20Ah:

- 2 canony 1100d (chyba 2x0,45A)

- astrowalker (0,2A)

- 2 grzałki na obiektywy 50mm (2x0,3A)

Ładujesz tylko jeden aku i problem z prądem z głowy. 

Edytowane przez cwic
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, cwic said:

Ja się skupiam na tym że ma wszystko pracować z jednego źródła, aku zelowego 12V 20Ah:

- 2 canony 1100d (chyba 2x0,45A)

- astrowalker (0,2A)

- 2 grzałki na obiektywy 50mm (2x0,3A)

Ładujesz tylko jeden aku i problem z prądem z głowy. 

Poszedłem w podobnym kierunku, tzn. zasilanie setupu z aku żelowego 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie o otoczeniu i jego wpływie na sprawność aku. Ja teraz używam 2 x 33aH do zasilania i widzę, że im chłodniej tym sprawność spada.

Dodatkowo sugeruję podłączyć zabezpieczenie w postaci bezpiecznika - aparatu zawsze szkoda.

 

Oczywiście im większy jest płynący prąd tym konieczność zastosowania większego przekroju przewodu.

Dobrze jest zastosować miernik poboru prądu oraz napięcia. Koszt niewielki a widać ile jeszcze pozostało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.