Skocz do zawartości

Zlotowa LBN552, LDN1228 oraz RNO129


pablo12311

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, pablo12311 napisał:

Wybór obiektu był uwarunkowany dwoma składowymi, widocznością obiektu w ciągu całej nocy oraz obiekt którego nie był bym w stanie sfotografować w warunkach podmiejskich.

To samo miałem w głowie :)

Widok jest piękny. Nie pamiętam innego zdjęcia w tej okolicy, tym bardziej gratuluję pięknego i oryginalnego wyboru.

Ale ze względu na oryginalność kadru trudno mieć odniesienie przestrzenne - czy mógłbyś wobec tego napisać jaki mamy tutaj FOV, lub zobrazować jakoś pozycję kadru na nieboskłonie?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

Ale ze względu na oryginalność kadru trudno mieć odniesienie przestrzenne - czy mógłbyś wobec tego napisać jaki mamy tutaj FOV, lub zobrazować jakoś pozycję kadru na nieboskłonie?

W astrometry pokazuje mi rozmiar 1,67 x 1,31 deg

3629774.png

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nalezy Ci sie pochwala za ukazanie pylow ktore wyszly naprawde imponujaco :) 

Niemniej jednak dosc agresywna obrobka poturbowala tlo i gwiazdy. 

Zielen do usuniecia.

Osobiscie przesunalbym nieco histogram - niepotrzebnie takie jasne w moim odczuciu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Behlur_Olderys napisał:

Nie pamiętam innego zdjęcia w tej okolicy

A szkoda, bo są tacy co robią takie zdjęcia :))

 

 

 

@pablo12311, gratulacje! Świetne foto. Podoba mi sie kolorystyka samych pyłow.

Ribiłes flaty do tego zdjecia?

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pav1007 napisał:

A szkoda, bo są tacy co robią takie zdjęcia :))

 

To prawda, najwyraźniej nie ma co polegać na pamięci tylko na silniku wyszukiwania tematów :) 

 

Ale i tak wyczucia przestrzeni do tego obiektu nie mam - jak się widzi M81 czy nawet Irysa to od razu wiadomo, jaka skala, jaki kadr. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Behlur_Olderys napisał:

 Nie pamiętam innego zdjęcia w tej okolicy, tym bardziej gratuluję pięknego i oryginalnego wyboru.

 

Kiepsko szukałeś - jak słusznie zauważył Paweł. Ja robiłem to w 2012, jest w mojej galerii.

Pablo super focia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo12311 napisał:

Tak robiłem, pożyczałem nawet flatownicę od @Tayson. Ale nie byłem do niej przekonany i na końcu wyciągłem swojego light boxa.

Dlaczego pytam - zastanawia mnie to pojaśnienie w prawym górnym rogu zdjęcia. Nie to, że jakoś mi to psuje odbiór - ot ciekawość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pav1007 napisał:

Dlaczego pytam - zastanawia mnie to pojaśnienie w prawym górnym rogu zdjęcia. Nie to, że jakoś mi to psuje odbiór - ot ciekawość.

Może dark nie do końca zadziałał ponieważ w tym miejscu mam ampglow kamery. Stąd może być lekkie pojaśnienie. Też to zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.