Skocz do zawartości

Łabędź na szeroko - początki z filtrem duo - band


lukost

Rekomendowane odpowiedzi

  • lukost zmienił(a) tytuł na Łabędź na szeroko - początki z filtrem duo - band
12 godzin temu, lukost napisał:

Zawartość przesyłki to STC duo

 

Też nabyłem ten filtr w oprawie 2", licząc na fajne efekty w kolorowej fotografii. Właśnie zbieram materiał z użyciem tegoż. Ciekawe, co wyjdzie u mnie.

U Ciebie wyszło całkiem nieźle.

12 godzin temu, lukost napisał:

Pasuje wyeliminować paskudne odblaski wokół jasnych gwiazd

 

Z tą "paskudnością" nie przesadzałbym. Niemniej zauważyłem u siebie, że ten filtr generuje specyficzne obwódki wokół gwiazd - widać taki jego urok. Sposobem jest zebranie dodatkowego materiału bez tego filtra i złożenie go z materiałem zebranym z STC po usunięciu z niego gwiazdek (np. StarNet w PIX). Jednak przy bardzo jasnych gwiazdach niekoniecznie zakończy się ten zabieg sukcesem.

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tayson napisał:

pewnie nawet o tym nie wiesz, ale udało Ci sie złapac mgławicę WF134!

prawy dolny róg.

 

16 minut temu, ryszardo napisał:

WR 134...Bardzo dobry kadr. Piekielnie dobry :) .

Na WR nie zwróciłem uwagi, natomiast co do faktu jej istnienia powiedzmy że jest mi znana. ;)

https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/18952-obiekt-tygodnia-20102019-wr-134/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciąg dalszy dłubania z filtrem STC. Widywałem znacznie lepsze Weloniki, ale gorsze też. :) 

Tym razem obiektyw 200 mm przymknięty do f/3.5, 55x200 s. 

Ciepła noc, więc Canon sobie szumi (jak dokoła las ;) ), zauważyłem natomiast że zmiana światłosiły pozytywnie wpłynęła na odblaski wokół jasnych gwiazd, redukując je. Przy f/4 lub 4.5 powinno już być całkiem dobrze. 

Z rzeczonymi gwiazdkami coś nie mogę się "dogadać", wyszły jak wyszły - tym razem chyba minimalnie źle trafiłem z ostrością. Bez dwóch zdań trzeba palić je osobno, pora też chyba na maskę Bahtinova. 

1272822857_veilstcfinal.thumb.jpg.c66ef6a47a63b17f3004aa40be77e5b1.jpg

 

plus wersja bezgwiezdna, bez większych walorów estetycznych, za to ładnie ukazująca kształt mgławicy, która wygląda jak znak zapytania, bez kropki. ;) 

starless.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z wczoraj/dziś, zaledwie 35x180s, bo później znad Słowacji zaczęły nasuwać się burzowe chmury i należało spie.., znaczy szybko się zwijać. ;) Bardziej jako test przed sierpniem, gdy na spokojnie naświetlę te 4-5 godzin. Na razie zmielone wszystkie klatki jak leci (bo nie bardzo było w czym przebierać), szum (bo bardzo ciepła noc plus niechłodzony Canon) i pojechane gwiazdki (bo 6d mod i 400 mm na SWSA), ale zapowiada się, że będzie satysfakcjonująco, przynajmniej dla mnie. ;)  

1836320509_amerykastcv2.thumb.jpg.a6f0909feb56f0e35b2cb13c2b4df02d.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, podoba mi się:

  • wodór, ładnie wyszedł :)
  • Ładne struktury w połączeniu z ciemnymi mgławicami. Pelikan wyszedł fajnie.
  • Jak na taką ogniskową i SWSA to wyszło bardzo dobrze.

Co wyszło słabo:

  • zieleń na gwiazdkach
  • satelity przy stacku zostały (a raczej przy 35 klatkach nie powinno ich być)
  • Nie wiem co za szkło, ale aberracja chyba wylazła.
  • tak patrzę i chyba cały zielony kanał ci się przesunął względem reszty fotki. Możliwe, że to kwestia nałożenia wodoru (o ile paliłeś sam wodór)
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, OnlyAfc napisał:

To tak, podoba mi się:

  • wodór, ładnie wyszedł :)
  • Ładne struktury w połączeniu z ciemnymi mgławicami. Pelikan wyszedł fajnie.
  • Jak na taką ogniskową i SWSA to wyszło bardzo dobrze.

Co wyszło słabo:

  • zieleń na gwiazdkach
  • satelity przy stacku zostały (a raczej przy 35 klatkach nie powinno ich być)
  • Nie wiem co za szkło, ale aberracja chyba wylazła.
  • tak patrzę i chyba cały zielony kanał ci się przesunął względem reszty fotki. Możliwe, że to kwestia nałożenia wodoru (o ile paliłeś sam wodór)

Szkło to Canon 400 mm f/5.6, więc do gwiazdek jak z apo nieco brakuje. ;) Fotka obrobiona na kolanie koło 3 w nocy jako całość. W bardziej zaawansowaną obróbkę pobawię się jak nazbieram sensowną ilość materiału. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.