Skocz do zawartości
  • 0

Na którym etapie obróbki stosować Starnet++


Jarek J.

Pytanie

Planuję w tym roku skupić się na zdjęciach (HaL)(HaR)GB. Znalazłem na innym forum kilka przydatnych tutoriali autorstwa @wessel. I teraz właśnie mam jedno pytanie: na którym etapie obróbki usunąć gwiazdy programem starnet++, aby móc kontynuowac pracę na zdjęciami i późniejsze ich łączenie? Próbowałem na liniowym i wyszła kicha, próbowałem na obrobionym i też nie jest zbyt dobrze, zostaje naprawdę sporo artefaktów po gwiazdach. Zdaje sobie sprawę, że dużo zależy od jakości materiału i gęstości pola gwiezdnego, ale może macie jakieś generalne wskazówki. Dzięki z góry!

Edytowane przez Jarek J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
12 godzin temu, Jarek J. napisał:

Planuję w tym roku skupić się na zdjęciach (HaL)(HaR)GB. Znalazłem na innym forum kilka przydatnych tutoriali autorstwa @wessel. I teraz właśnie mam jedno pytanie: na którym etapie obróbki usunąć gwiazdy programem starnet++, aby móc kontynuowac pracę na zdjęciami i późniejsze ich łączenie? Próbowałem na liniowym i wyszła kicha, próbowałem na obrobionym i też nie jest zbyt dobrze, zostaje naprawdę sporo artefaktów po gwiazdach. Zdaje sobie sprawę, że dużo zależy od jakości materiału i gęstości pola gwiezdnego, ale może macie jakieś generalne wskazówki. Dzięki z góry!

Starnet zawsze zostawia artefakty, im szersze fov i gęstsze gwiazdy tym gorzej. Jak narazie działa tylko na rozciągniętym obrazku. Wersja dla liniowych ma dopiero powstać z tego co wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Starnet działa wyłącznie na stadium nieliniowym. Jest jednakże sposób, aby go użyć w stadium liniowym.

  1. Robisz STF (ScreenTransferFunction) na obrazku.
  2. Klikasz Edit Instance Source Code.
  3. image.png.f3f1a60900fd48d80042d3755b065d93.png
  4. To zaznaczone to Midtone Strech Factor - ta liczba Cię interesuje.
  5. Następnie Pixelmath (dla RGB/K): mtf((0.00307),$T)
  6. Dostajesz nielinearny, aplikujesz Starnet.
  7. Pixelmath (dla RGB/K): mtf((1-0.00307),$T) - i wracasz do nieliniowego ale bez gwiazdek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

przejrzyj sobie ten watek

https://www.cloudynights.com/topic/651745-starnet-star-removing-software/

 

Ja starnet uzywam tuz po pierwszym rozciagnieciu pliku.

Trzeba się miec na bacznej uwazdze jak ponownie przywrócic gwiazdki - to nie jest tak proste jak ich usuniecie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Tayson napisał:

przejrzyj sobie ten watek

https://www.cloudynights.com/topic/651745-starnet-star-removing-software/

 

Ja starnet uzywam tuz po pierwszym rozciagnieciu pliku.

Trzeba się miec na bacznej uwazdze jak ponownie przywrócic gwiazdki - to nie jest tak proste jak ich usuniecie!

 

Jak przywracasz gwiazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
40 minutes ago, dobrychemik said:

 

"A potem Tayson rzekł: «Niechaj powstaną ciała niebieskie, świecące na sklepieniu nieba..."

 

Tayson nie używa już ludzkich języków. Wyraża się wyłącznie w Pixelmath.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wszystkim za opdowiedzi i heheszki, gdyby jeszcze tak Tayson mógł na skinienie dłoni gasić oświetlenie miejske w całym kraju :D. Poczytam i popróbuję, bo do tej pory stosowałem starneta przy końcu obróbki. Gwiazdy już były trochę spuchnięte i stąd pewnie ten efekt. Do tej pory jakoś to mnie nie raziło, bo duża część kadru to była mgławica i ta kasza jednak się zlewała z resztą, teraz niestety kadr to prawie same gwiazdy bo mgławica blada i juz mi to masakrowało wynik końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak już jesteśmy przy starnecie i gwiazdkach... Czy po sesji narrowband na legalu podmieniacie gwiazdki z materiału RGB dzięki starnetowi? Czy może stackujecie razem materiał? Lub tez może olewacie temat? :D Bo zauważyłem, że to dość gorąca kwestia u niektórych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 godzin temu, Tayson napisał:

Najlepiej użyć Starnet-- :) 

lub okolice cczegoś takiego: (0.263 *$T) + 0.737 * (~(~$T * ~stars)) 

Nie mając pixa próbuję to przełożyć na Affinity Photo apply image z zaznaczonym equations.

 

Czy możesz objaśnić oznaczenia:

$T - obraz bez gwiazdy po Starnecie i dalszej edycji.

stars - czy to same wycięte gwiazdy czy obraz z gwiazdami z przed Starnet ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, rambro napisał:

Nie mając pixa próbuję to przełożyć na Affinity Photo apply image z zaznaczonym equations.

 

Czy możesz objaśnić oznaczenia:

$T - obraz bez gwiazdy po Starnecie i dalszej edycji.

stars - czy to same wycięte gwiazdy czy obraz z gwiazdami z przed Starnet ?

 

 

$T - bez gwiazd

stars - same gwiazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 godzin temu, Tayson napisał:

Najlepiej użyć Starnet-- :) 

lub okolice cczegoś takiego: (0.263 *$T) + 0.737 * (~(~$T * ~stars)) 

A ktoś weryfikował kiedyś to polecenie vs narzucenie drugiej warstwy w PS z opcją screen. Co lepiej zda egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, apolkowski napisał:

Starnet generuje oba obrazy po zaznaczeniu odpowiedniej opcji: bez gwiazd i tzw. star mask.

Używam z linii poleceń i nie wiem jaki to przełącznik. Odjęcie w programie graficznym zadziałało bardzo dobrze.

 

Dzięki panowie. Udało się. W Affinity Photo zrobiłem tak:

 

Apply Image na warstwie bez gwiazd. Jako źródło wskazujemy warstwę z samymi gwiazdami uzyskana przez odjęcie obrazów. Zaznaczamy Eqations.

 

DR=(0.263*DR)+0.737*(1-(1-DR)*(1-SR))

DG=(0.263*DG)+0.737*(1-(1-DG)*(1-SG))

DB=(0.263*DB)+0.737*(1-(1-DB)*(1-SB))

DA=DA

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.